Gören kaya sanıyor! Dünyanın en tuhaf canlısı Pyura Chilensis, üremek için spermlerini havaya salıyor - Son Dakika

Gören kaya sanıyor! Dünyanın en tuhaf canlısı Pyura Chilensis, üremek için spermlerini havaya salıyor

Bilim insanları her yıl 15 bin yeni tür keşfediyor. Aralarından belki de en ilginç olanı Yaşayan Kaya (Pyura Chilensis) olarak bilinen bir deniz canlısı. Bu ilginç canlıların hepsi erkek ve üreme şekilleri oldukça ilginç. Bu canlılar spermlerini havaya salıyor ve salınan spermler yakında başka bir yaşayan kayaya yerleşiyor.

1
Pyura Chilensis olarak bilinen ve diğer adı 'Yaşayan Kaya' olan bu canlı Şili ve Peru kıyılarında görülüyor.
2
Pyura Chilensis'lerde bir kayaya benzer organizmanın içindeki organlar zarla kaplı. Deniz suyunu emiyor ve mikroorganizmaları filtreleyip sindirerek besleniyor.
3
Balıkçılar ve yerel halk el testeresiyle bu kayaları kesip, içindeki kayısı büyüklüğündeki parçaları lokantalara satıyor.

4
Ekşi ve yoğun bir lezzete sahip canlı, çiğ veya pişmiş olarak da tüketilebiliyor.
5
Kaya görünümlü olmasına rağmen içinden kırmızımsı bir sıvı çıkmaktadır. Çıkan madde aslında vanadium isimli bir element.
6
Bu kırmızı et gibi olan şey Asya mutfağında oldukça pahalı bir yiyecek türü.
7
Hepsi erkek olan bu canlılar spermlerini havaya salıp, yakında başka bir yaşayan kayaya yerleşmesini sağlarlar.

YORUMLAR (1)
  • WorldWildLife.tr: Denizleri Filtreleme görevi gören canlıların avlanması derhal yasaklanmalı... Doğaya sahip Çıkın.... Cevap Yaz 6 0 Yayından Kaldır

Diğer Galeriler

Beyrut'u kana bulayan patlama 300 bin insanı evsiz bıraktı Kıvrak danslarıyla hayran bırakan fenomen gelin adayı Solmaz'ın son hali, takipçilerini hayal kırıklığına uğrattı Depp gözünü kararttı! Eşiyle yasak aşk yaşayan Musk'ı cinsel organını kesmekle tehdit etti Güzel tenisçi Eden Silva, ateşli paylaşımlarıyla modellik ajanslarını peşine taktı Ünlü oyuncu Demi Moore'dan bomba etkisi yaratacak proje! Cinsel ilişki dersleri verecek