Eskimo Usulü Balık Avı - Son Dakika

Eskimo Usulü Balık Avı

10.01.2013 20:03

1
Ardahan'ın Çıldır ilçesinde yüzeyi yaklaşık 25 santimetre kalınlığında buz ile kaplanan Çıldır Gölü'nde balık avı sezonu başladı.
2
Hava sıcaklığının eksi 30'lara kadar düştüğü Çıldır ilçesindeki Çıldır Gölü yüzeyinde yaklaşık 25 santimetre kalınlığında buz kütlesi oluştu.
3
Buzlanmanın ardından bölgede sezonun ilk balık avı, balıkçılıkla geçimini sağlayan Erkan Memili tarafından gerçekleştirildi.
4
“Biz burada ekmeğimizi buzdan çıkarıyoruz” diyen Memili, “Gördüğünüz gibi göl dondu, sezona yeni başladık.
5
Ağları çektik, nasibimiz iyi ve ekmeğimizi buzdan çıkarıyoruz. Bugün 25 kilogram balık elde ettik. Böyle giderse balık için bereketli bir sezon olacak demektir'' dedi.
6
Balık lokantası işleten Atalay Uzunkaya da, müşteriye Çıldır Gölü'nün balığını ikram ederken tazeliğe önem verdiklerini belirterek, her müşteriye bizzat ağdan yeni çıkmış balığı ikram ettiklerini ifade etti.
7
8
9
10
11

Son Dakika Eskimo Usulü Balık Avı - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

18 yaşındaki modele sahte ajans şoku! Kamera karşısında soyunmasını istediler Katıldığı programı terk etmesiyle gündem olan Şevval Şahin'in estetiksiz hali yeniden dillere düştü Milyonların içinde yüzen Ronaldo'nun kız arkadaşı geçmişiyle yürek burktu: İnsanlara yemek almaları için yalvardım Babası Instagram'ını kapattırmıştı! Coşkun Sabah'ın kızı bomba gibi geri döndü Mide bulandıran olay! 37 yaşındaki sapık, tavuk ve civcivlere tecavüz etti