Son Dakika Haberleri: Rusya Keşfetti: Buzulların Altında Kayıp Bir Şehir Olabilir!

Rusya Keşfetti: Buzulların Altında Kayıp Bir Şehir Olabilir!

12 gün önce

Antarktika'da başlattığı bilimsel araştırmaları sürdüren Rusya, buzulların altında kayıp bir şehir olabileceği ihtimalini açıkladı.

1
Buzların altında antik bir kayıp şehir yatıyor olabilir
Buzların altında antik bir kayıp şehir yatıyor olabilir
Rusya, Antarktika'daki bilimsel araştırmaları esnasında, buz kütlelerinin altında bir anomaliye rastladı. Keşfedilen anomali, buzulların altında antik bir kayıp şehir olabileceği ihtimalini gündeme getirdi.
2
Buzulların 4 bin metre altında
Buzulların 4 bin metre altında
Yüzeyin yaklaşık 4 bin metre altında rastlanan göl, Rusya'nın Antarktika'daki Vostok istasyonunda keşfedildi.
3
Öncesinde yaşam olduğu düşünülüyor
Öncesinde yaşam olduğu düşünülüyor
Buzulların binlerce metre altında bulunan ve orada bir yaşam formu olduğuna işaret ettiği düşünülen göl, deniz seviyesinin 500 metre aşağısında bulunuyor.
4
15 milyon yıllık canlı türleri
15 milyon yıllık canlı türleri
Youtube kanalında yayınlanan The Real Secrets Hidden in Antarctica (Antarktika'da Saklanmış Gerçek Sırlar) isimli belgeselde, keşfedilen buzulaltı gölüne 2012'de bir delik açıldığı belirtilirken, bu keşif esnasında 15 milyon yıllık 3 binden fazla canlı türüne rastlandığı belirtildi.
5
İki ihtimal üzerinde duruluyor
İki ihtimal üzerinde duruluyor
Rus uzmanlar, gölün yer kabuğu incelmesiyle oluşmuş olabileceği ihtimalini de göz önünde bulunduruyor fakat bir kentin varlığıyla ilgili olabileceğini düşünenler de var.
6
''Bilim insanları, fosil kanıtları olduğunu söylüyor.''
Bilim insanları, fosil kanıtları olduğunu söylüyor.
Yayınlanan belgeselde, ''Delme işleminde 15 milyon yıl öncesine dayanan canlı bakteri örnekleri bulundu. Bilim insanları 3 bin 500'den fazla canlı ve zengin fosil kanıtları olduğunu söylüyor. Ancak gölde büyük bir manyetik anomali olduğu da belirtiliyor'' ifadeleri dikkat çekti.
7
NASA bölgeyi görmek istiyor
NASA bölgeyi görmek istiyor
Belgeselde, Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) uzmanlarının da bölgede araştırma yapma talebinde bulunduğu belirtildi.
8
9
10

YORUMLAR


Diğer Galeriler

'Orman Çocuğu' Filmindeki Ayının, Foyası Ortaya Çıktı! İşte Efektleriyle İzleyiciyi Kandıran Sahneler Uyuşturucu Baronu Escobar'ın Evi 3 Saniyede Yerle Bir Oldu Momo Yeniden Hortladı! 7 Yaşındaki Çocuğa Attığı Mesaj Dünyayı Ayağa Kaldırdı O Hayat Benim'in Nuran'ı, Şimdilerde Fit Vücuduyla Büyülüyor! Lüks Restoranda Skandal! Mantardan Zehirlenen Kadın, Oracıkta Hayatını Kaybetti