Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Garo Paylan haberleri, Garo Paylan son dakika, son dakika Garo Paylan

Son Dakika Garo Paylan Haberleri

Son dakika Garo Paylan haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son garo paylan haberleri anında burada.


 • 07.04.2023 07 Nis 14:02 Garo Paylan: "Milletin Dertleri İçin Yüzlerce Kanun Teklifi Verdik, Gündeme Dahi Alınmadı, AKP ve MHP'li Milletvekilleri de Saraydan Gelen Fermanlara...

  Garo Paylan: 'Milletin Dertleri İçin Yüzlerce Kanun Teklifi Verdik, Gündeme Dahi Alınmadı, AKP ve MHP'li Milletvekilleri de Saraydan Gelen Fermanlara... HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, TBMM'nin 27'nci Dönem Yasama çalışmalarına ilişkin, "27’nci Dönem Milletvekilleri olarak milletin tek bir sorununa yapısal bir çözüm bulabildiğimizi düşünmüyorum. Burada yalnızca saraydan gelen fermanları görüştük. Karar alıcı mekanizma saraydaydı. Ve saray da kendi çıkarları ve yandaşlarının çıkarı için, milletin çıkarları için değil, fermanları Meclis’e gönderdi. Kaynakları daha çok yandaşlarına aktarmak için yasalar çıkarıldı. Biz milletin dertleri için yüzlerce kanun teklifi verdik, ama bu kanun teklifleri gündeme dahi alınmadı. AKP ve MHP’li milletvekilleri de saraydan gelen fermanlara yalnızca el kaldırdılar" dedi.

 • 29.03.2023 29 Mar 14:36 Garo Paylan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: "Ekonomistim Diyorsun Ama Senin Ekonomi Notun Sıfır; Milletin Sana Geç Yerine Otur Diyeceği Günleri...

  Garo Paylan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: 'Ekonomistim Diyorsun Ama Senin Ekonomi Notun Sıfır; Milletin Sana Geç Yerine Otur Diyeceği Günleri... HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçildiği 2018 yılından bu yana Türkiye’deki ekonomik gelişmeleri karşılaştırmalı olarak anlattı. Paylan, “Tek adam rejiminin 5 yıllık ekonomik karnesi sıfırlarla dolu. Sayın Erdoğan, sen ekonomistim diyorsun ama senin ekonomi notun sıfır. Şimdi milletin sana geç yerine otur diyeceği ve seni görevden alacağı günleri beklemeye başlamanı öneriyorum” dedi.

 • 20.03.2023 20 Mar 17:49 Garo Paylan, Kars'ta Nevruz Kutlamasına Katıldı: "Bu Karanlık Düzen Bitecek, Devran Dönecek ve 40 Gün 40 Gece Halay Çekeceğiz"

  Garo Paylan, Kars'ta Nevruz Kutlamasına Katıldı: 'Bu Karanlık Düzen Bitecek, Devran Dönecek ve 40 Gün 40 Gece Halay Çekeceğiz' HDP Nevruz Bayramı'nı bugün Kars Garı Miting Alanı'nda kutladı. HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "Nevruz Bayramını kutluyoruz ama 55 gün sonra bir bayramımız daha olacak. 14 Mayıs günü bir bayram daha kutlayacağız. Hiç merak etmeyin değerli dostlar bu karanlık düzen bitecek, bu devran dönecek ve 40 gün 40 gece halay çekeceğiz" dedi.

 • 16.03.2023 16 Mar 14:44 Garo Paylan: Depremzede Yurttaşlarımız Mutlaka Oy Kullanabilmelidir. Ysk, Adres Kayıt Süresini Uzatılmalıdır

  Garo Paylan: Depremzede Yurttaşlarımız Mutlaka Oy Kullanabilmelidir. Ysk, Adres Kayıt Süresini Uzatılmalıdır HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK), adres kayıtlarının yenilemesi için 17 Mart’a kadar verdiği süreyi, depremzedelerin oy kullanabilmesini sağlamak amacıyla uzatma çağrısı yaptı. Paylan, “Depremzede yurttaşlarımız mutlaka oy kullanabilmelidir, bununla ilgili de gerekli tedbirler alınmalıdır. Bunun için de YSK’daki hakimlere çağrı yapıyorum. Gelin, yarın gece bitecek bu başvuru süresini en az bir 10 gün daha uzatın ve bütün televizyonlarda bununla ilgili kamu spotlarını ortaya koyun” dedi.

 • 09.03.2023 09 Mar 15:27 Garo Paylan: Afet Yeniden İmar Fonu, Çok Eksik Bir Yasadır. Yalnızca Fon Kurmak Yetmez. TBMM Yasa Çıkarmalıdır

  Garo Paylan: Afet Yeniden İmar Fonu, Çok Eksik Bir Yasadır. Yalnızca Fon Kurmak Yetmez. TBMM Yasa Çıkarmalıdır HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeye başlanan Afet Yeniden İmar Fonu Kanunu Teklifi’ne ilişkin, "Bir deprem bütçesi çıkararak hem depremin yaralarını sarmalı hem de şehirlerimizi depreme güvenli hale getirmeliyiz. Aksi takdirde, üç ay sonra, üç yıl sonra İstanbul depremi olduğunda yüz binlerce yurttaşımızın ölümüyle karşı karşıya kalabiliriz. O yüzden, Afet Yeniden İmar Fonu, çok eksik bir yasadır. Yalnızca depremin yaralarını sarmayı hedeflemektedir, o da çok kısmi bir kaynakla. O yüzden hem depremin yaralarını sarmalı hem de depreme şehirlerimizi hazırlayacak yasal düzenlemeler yapmalıyız. Bunun için yalnızca fon kurmak da yetmez. TBMM yasa çıkarmalıdır" dedi.

 • 02.03.2023 02 Mar 14:41 Garo Paylan, Deprem Güvenliğini Sağlamak Amacıyla Kanun Teklifi Verdi: "4 Milyon Boş Evin 2 Milyonunu Kamu Tarafından Kiralarsak Tabut Evlerde...

  Garo Paylan, Deprem Güvenliğini Sağlamak Amacıyla Kanun Teklifi Verdi: '4 Milyon Boş Evin 2 Milyonunu Kamu Tarafından Kiralarsak Tabut Evlerde... HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, TBMM’ye ‘Deprem Güvenli Türkiye Yasa Teklifi’ verdi. Birinci derece deprem bölgesi olan illerden başlanarak yıl sonuna kadar ülkedeki tüm yapı stokunun denetlenmesini öneren Paylan, "Yoksul yurttaşlarımız belediyeye başvursa, ‘Gel test yap’ dese 2 ay sonra evinden çıkarılacak korkusuyla başvuruda bulunamıyorlar. Çünkü o evden çıkarıldığında yurttaşlarımızın girebileceği bir ev yok" dedi. Türkiye'de 4 milyon konutun boş olduğuna vurgu yapan Paylan, "Biz, bu 4 milyon boş evin 2 milyonunu kamu tarafından kiralarsak İzmir, İstanbul, Bingöl, Hakkari’deki tabut evlerde yaşayan yurttaşlarımızı bu evlere yerleştirebiliriz. O evleri de 1, 2, 3 üç yıl içinde dönüştürerek veya güçlendirerek yurttaşlarımızı deprem güvenli evlerde ve şehirlerde yaşatabiliriz" diye konuştu.

 • 02.03.2023 02 Mar 13:15 HDP'li Paylan: "Türkiye'deki bütün yapı stoku yıl sonuna kadar denetlenmeli"

  HDP'li Paylan: 'Türkiye'deki bütün yapı stoku yıl sonuna kadar denetlenmeli' HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Türkiye'deki bütün yapı stokunun yıl sonuna kadar denetlenmesini isteyerek milletvekillerini, bu konudaki yasa teklifine destek vermeye çağırdı.

 • 28.02.2023 28 Şub 21:01 Garo Paylan: Binlerce Eyt'li Enkaz Altında Kaldı. Eyt'liler de Buruk Bir Şekilde Sevinecekler, Hatta Sevinemeyecekler

  Garo Paylan: Binlerce Eyt'li Enkaz Altında Kaldı. Eyt'liler de Buruk Bir Şekilde Sevinecekler, Hatta Sevinemeyecekler HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili düzenlemenin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu'nda, "Binlerce EYT’li enkaz altında kaldı. EYT’liler de buruk bir şekilde sevinecekler, hatta sevinemeyecekler. Niye? Binlerce EYT’li de bu depremde hayatını kaybetti" dedi. TBMM’de 2018 yılında yasalaşan imar affını anımsatan Paylan, "O Mehmet Özhaseki'nin yatacak yeri yok, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin. Getirdi buraya imar affını. Neymiş? ‘Biz imarı affedeceğiz, gelen kaynakla da şehirlerimizi depreme güvenli hâle getireceğiz’, değil mi? Nerede o Mehmet Özhaseki? Sokağa çıkabiliyor mu, insan içine çıkabiliyor mu? Çıkamaz" diye konuştu.

 • 23.02.2023 23 Şub 12:38 Garo Paylan'dan Deprem Kararnamesine Tepki: "Eğer Devamsızlık Yaparsa İşçiyi İşten Çıkarma Durumu ile Karşı Karşıya Bırakıyor Bu Ohal Kararnamesi;...

  Garo Paylan'dan Deprem Kararnamesine Tepki: 'Eğer Devamsızlık Yaparsa İşçiyi İşten Çıkarma Durumu ile Karşı Karşıya Bırakıyor Bu Ohal Kararnamesi;... HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, “OHAL kapsamında çalışma ve sosyal güvenlik alanına ilişkin alınan tedbirler”le ilgili Cumhurbaşkanlığı kararnamesine tepki gösterdi. Paylan, "Bu OHAL Kararnamesi işverene nasıl bir hak veriyor biliyor musunuz? Eğer ki sizin bir yakınınız ölmüşse ve oradan gitmek zorunda kalmışsanız; işverene diyor ki devamsızlık yapan işçini işten çıkarabilirsin. Böyle vicdansızlık olabilir mi ya? Düşünün ki eşinizi, dostunuzu, akrabanızı kaybetmişsiniz; şehri terk etmek durumunda kalmışsınız, Antep’teki patron ben çalışmaya devam edeceğim diyor, iş yerim sağlam diyor. İşçi, eğer ki devamsızlık yaparsa işçiyi işten çıkarma durumu ile karşı karşıya bırakıyor bu OHAL Kararnamesi. Böyle bir vicdansızlıkla karşı karşıyayız. Sarayda vicdan yok" dedi.

 • 22.02.2023 22 Şub 12:49 Garo Paylan'dan Bakanlar Soylu, Dönmez, Karaismailoğlu ve Kurum'a: "Neden İstifa Etmiyorsunuz?"

  Garo Paylan'dan Bakanlar Soylu, Dönmez, Karaismailoğlu ve Kurum'a: 'Neden İstifa Etmiyorsunuz?' HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi. Paylan, Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerde sorumluluklarını yerine getirmediğini belirttiği 4 bakana “Neden istifa etmiyorsunuz” diye sordu.

 • 09.02.2023 09 Şub 17:10 Garo Paylan: "Adıyaman'da Yüzlerce Enkaz Var ve Pek Çoğunda Çalışmalar Başlamamış Durumda"

  Garo Paylan: 'Adıyaman'da Yüzlerce Enkaz Var ve Pek Çoğunda Çalışmalar Başlamamış Durumda' HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, “Adıyaman’da yüzlerce enkaz var ve pek çoğunda çalışmalar başlamamış durumda. Maalesef iyi haber yok” dedi. Enkazdan cansız bedeni çıkarılan kişinin yakınlarının gözyaşları yürek ise burktu.

 • 09.02.2023 09 Şub 17:10 Garo Paylan: "Adıyaman'da Yüzlerce Enkaz Var ve Pek Çoğunda Çalışmalar Başlamamış Durumda"

  Garo Paylan: 'Adıyaman'da Yüzlerce Enkaz Var ve Pek Çoğunda Çalışmalar Başlamamış Durumda' HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, “Adıyaman’da yüzlerce enkaz var ve pek çoğunda çalışmalar başlamamış durumda. Maalesef iyi haber yok” dedi. Enkazdan cansız bedeni çıkarılan kişinin yakınlarının gözyaşları yürek ise burktu.

 • 02.02.2023 02 Şub 18:11 Garo Paylan: Daha Çok Yurttaşımızın Çalışacağı ve Daha Çok Yurttaşımızın İyi Emekli Maaşı Alacağı Bir Sosyal Güvenlik Reformu Yapmamız Gerekiyor

  Garo Paylan: Daha Çok Yurttaşımızın Çalışacağı ve Daha Çok Yurttaşımızın İyi Emekli Maaşı Alacağı Bir Sosyal Güvenlik Reformu Yapmamız Gerekiyor HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemenin yeni mağduriyetlere neden olacağını belirterek, “Emeklilik meselesini kesinlikle masaya yatırmamız gerekiyor. Daha çok yurttaşımızın çalışacağı ve daha çok yurttaşımızın iyi emekli maaşı alacağı bir sosyal güvenlik reformu ve emeklilik reformu yapmamız gerekiyor… EYT düzenlemesi, çok önemli, tarihi düzenleme. Bu meseleyi daha geniş bir çerçevede masaya yatırmalı ve tüm yurttaşlarımızın sorunlarını çözecek şekilde tamamlamalıyız” dedi.

 • 02.02.2023 02 Şub 18:11 Garo Paylan: Daha Çok Yurttaşımızın Çalışacağı ve Daha Çok Yurttaşımızın İyi Emekli Maaşı Alacağı Bir Sosyal Güvenlik Reformu Yapmamız Gerekiyor

  Garo Paylan: Daha Çok Yurttaşımızın Çalışacağı ve Daha Çok Yurttaşımızın İyi Emekli Maaşı Alacağı Bir Sosyal Güvenlik Reformu Yapmamız Gerekiyor HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemenin yeni mağduriyetlere neden olacağını belirterek, “Emeklilik meselesini kesinlikle masaya yatırmamız gerekiyor. Daha çok yurttaşımızın çalışacağı ve daha çok yurttaşımızın iyi emekli maaşı alacağı bir sosyal güvenlik reformu ve emeklilik reformu yapmamız gerekiyor… EYT düzenlemesi, çok önemli, tarihi düzenleme. Bu meseleyi daha geniş bir çerçevede masaya yatırmalı ve tüm yurttaşlarımızın sorunlarını çözecek şekilde tamamlamalıyız” dedi.

 • 31.01.2023 31 Oca 17:15 Garo Paylan "Yeniden Yapılandırma" Teklifini Eleştirdi: "İnsanları Vergi Ahlaksızlığına İtiyorsunuz"

  Garo Paylan 'Yeniden Yapılandırma' Teklifini Eleştirdi: 'İnsanları Vergi Ahlaksızlığına İtiyorsunuz' HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda; AKP’nin çıkardığı aflar yüzünden vergi ahlakının yok olduğunu belirterek, “Memlekette iki kuyruk var; biri lüks araba kuyruğu, biri de ekmek kuyruğu. Bu sizin düzenlemeniz lüks araba kuyruklarını uzatır, aynı zamanda ucuz ekmek kuyruklarını da uzatır. İnsanları vergi ahlaksızlığına itiyorsunuz. Maliye idaremizi tamamen boşa çıkarıyorsunuz. Zaten maliye idaresinin hiçbir etkinliği yok, bitirdiniz. Sizin çıkardığınız yasalar yüzünden vergi ahlakı yok oldu ülkede, zaten olmayan vergi ahlakını tamamen yok ettiniz” dedi.

 • 30.01.2023 30 Oca 15:19 Garo Paylan: Akp, Bu Yasayla Yandaşlarının Milyarlarca Liralık Vergilerini ve Cezalarını Silecek

  Garo Paylan: Akp, Bu Yasayla Yandaşlarının Milyarlarca Liralık Vergilerini ve Cezalarını Silecek HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda yarın görüşmelerine başlanacak olan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ne ilişkin, “AKP, bu yasayla yandaşlarının milyarlarca liralık vergilerini ve cezalarını silecek” dedi.

 • 23.01.2023 23 Oca 17:22 Garo Paylan, 'Yeni Konut Finansmanı Programı'na İlişkin Kanun Teklifini Eleştirdi: "Antalyalı Ahmet, Mehmet, Agop, Ayşe, Fatma Evini Alamayacak;...

  Garo Paylan, 'Yeni Konut Finansmanı Programı'na İlişkin Kanun Teklifini Eleştirdi: 'Antalyalı Ahmet, Mehmet, Agop, Ayşe, Fatma Evini Alamayacak;... HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen ‘Yeni Konut Finansman Programı'na ilişkin kanun teklifi eleştirerek, “Antalyalı Ahmet, Mehmet, Agop, Ayşe, Fatma evini alamayacak; Hans gelecek, George gelecek, İgor Rusya'dan gelecek, oradaki evleri kapatacak. Şimdi, Antalya'da fiyatlar şişmiş. 1 milyonluk ev, 5 milyon olmuş, 10 milyon olmuş; Çevre Bakanlığı’mız izliyor, hükümet izliyor. Millet evlenemiyor, biliyor musunuz? Sayın Cumhurbaşkanı 3 çocuk istiyor ama 3 çocuk için önce evlenmesi lazım. Gençler hem resmi olarak evlenemiyor hem de evlenemiyor, ev sahibi olamıyor” dedi.

 • 23.01.2023 23 Oca 16:08 Garo Paylan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: "Neden Eyt'lilerin Hayalleriyle Oynuyorsunuz, Neden Onlara Umut Verdiniz Yılbaşında Çıkacak Diye ve Onları...

  Garo Paylan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: 'Neden Eyt'lilerin Hayalleriyle Oynuyorsunuz, Neden Onlara Umut Verdiniz Yılbaşında Çıkacak Diye ve Onları... HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, milyonları ilgilendiren Emeklilikte Yaşa Takılan (EYT) yurttaşlara ilişkin kanun teklifi verdiklerini söyledi. Paylan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, "Eğer iktidarı kazanırlarsa zaten milleti üç kuruşa mahkûm ederiz diyorlar. İktidarı kaybedersek de EYT’nin maaş yükünü yeni iktidarın sırtına yükleriz diye bakıyorlar. EYT’lilerin hayalleriyle oynamanızı kabul etmiyoruz. Sayın Erdoğan, neden EYT’lilerin hayalleriyle oynuyorsunuz? Neden onlara umut verdiniz yılbaşında çıkacak diye ve onları borçlandırdınız? Bugün neden EYT meselesini erteliyorsunuz da erteliyorsunuz" sözleriyle eleştirdi. Paylan, EYT'nin çıkmadığı her ay için EYT'li yurttaşların cebinden 7 bin TL alındığını ifade etti.

 • 18.01.2023 18 Oca 11:03 Garo Paylan: "Hrant Dink, 'Bir Güvercin Tedirginliği'nden Bahsetti, 'Ama Biliyorum, Bu Ülkede Bir Güvercine Dokunmazlar' Dedikten Bir Hafta Sonra...

  Garo Paylan: 'Hrant Dink, 'Bir Güvercin Tedirginliği'nden Bahsetti, 'Ama Biliyorum, Bu Ülkede Bir Güvercine Dokunmazlar' Dedikten Bir Hafta Sonra... HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, 16 yıl önce öldürülen gazeteci, yazar Hrant Dink için, "Hedefte olduğunu da biliyordu. Son yazısında da ‘Bir güvercin tedirginliği’nden bahsetti. ‘Bir güvercin tedirginliğindeyim, önüme arkama kaygıyla bakıyorum’ diyordu. ‘Ama biliyorum, bu ülkede bir güvercine dokunmazlar’ dedikten bir hafta sonra maalesef katledildi" dedi. 19 Ocak Perşembe günü öldürüldüğü Agos Gazetesi önündeki anmaya tüm yurttaşları, "Hrant Dink'in barış, adalet ve bir arada yaşama iddialarına ses vermek, onun yanında olduğunu göstermek isteyen tüm yurttaşlarımızı perşembe günü 15.00’da Hrant’ı anmak ve onun iddialarına sahip çıkmak için Agos Gazetesi’nin önünde olmaya çağırıyorum" sözleriyle davet etti.

 • 16.01.2023 16 Oca 19:59 Hdp'li Paylan: Bizde Vekil Papaz Diye Bir Şey Yok, Niye Vekil İmam Diye Bir Müessese Yarattık

  Hdp'li Paylan: Bizde Vekil Papaz Diye Bir Şey Yok, Niye Vekil İmam Diye Bir Müessese Yarattık HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, vekil imamlık statüsüyle imam çalıştırılmasını eleştirdi. Paylan, “Küçük yerlerde, ilçelerde, mahallelerde iki insan çok önemlidir. Bir öğretmen, bir de imam, papaz veya dede; adı ne koyarsanız koyun ve bunların itibarı da çok önemlidir. Ben şunu anlamak istiyorum; bizde vekil papaz diye bir şey yok, niye vekil imam diye bir müessese yarattık” dedi.

 • 05.01.2023 05 Oca 14:12 HDP'li Paylan: "Yüzde 30 zam, alım gücündeki kaybı karşılamıyor"

  HDP'li Paylan: 'Yüzde 30 zam, alım gücündeki kaybı karşılamıyor' HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, maaşlardaki yüzde 30 artışın, memurun, işçinin ve dar gelirlinin alım gücündeki kaybı karşılamadığını öne sürdü.

 • 05.01.2023 05 Oca 13:50 Garo Paylan'dan Memur ve Emeklilere "Yüzde 100 Zam" Önerisi: "Yüzde 100 Zam Yaparsanız Enflasyondan Kaynaklanan Kayıplarını Karşılayabilirsiniz"

  Garo Paylan'dan Memur ve Emeklilere 'Yüzde 100 Zam' Önerisi: 'Yüzde 100 Zam Yaparsanız Enflasyondan Kaynaklanan Kayıplarını Karşılayabilirsiniz' HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, emekli ve memura kayıplarının karşılanması için yüzde 100 zam yapılması gerektiğini belirterek, “İşçi, memur ve emekliye alım gücündeki kaybı karşılamak için yüzde 30 değil yüzde 100 zam yapmanız lazım. Emekli ve kamu emekçilerinin maaşına yüzde 100 zam yaparsanız ancak enflasyondan kaynaklanan kayıplarını karşılayabilirsiniz” dedi.

 • 29.12.2022 29 Ara 18:15 Garo Paylan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Laçin Koridoru' Çağrısı: "Türkiye Dağlık Karabağ'da Büyüyen İnsani Krize Duyarsız Kalmamalıdır"

  Garo Paylan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Laçin Koridoru' Çağrısı: 'Türkiye Dağlık Karabağ'da Büyüyen İnsani Krize Duyarsız Kalmamalıdır' HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Dağlık Karabağ’ı Ermenistan’a bağlayan tek ulaşım yolu olan Laçin Koridoru’nun kapatılması nedeniyle gıda ve ilaç gibi temel ihtiyaçlara ulaşma krizinin her gün büyüdüğünü, 120 bin Ermeni'nin mahsur kaldığını belirterek; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı 'Dağlık Karabağ’daki blokajın sona ermesi için sorumluluk almaya' çağırdı. Paylan, “Türkiye, Dağlık Karabağ’da büyüyen insani krize duyarsız kalmamalıdır. Siyasi yapılar bu konuda acilen harekete geçmelidir" dedi.

 • 23.12.2022 23 Ara 13:00 Garo Paylan'dan En Düşük Emekli Maaşının 8 Bin TL'ye Çıkarılması İçin Kanun Teklifi: "Milyonlarca Emekli Açlık Sınırının Altında Aylıkla Yaşam...

  Garo Paylan'dan En Düşük Emekli Maaşının 8 Bin TL'ye Çıkarılması İçin Kanun Teklifi: 'Milyonlarca Emekli Açlık Sınırının Altında Aylıkla Yaşam... HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, en düşük emekli maaşının 3 bin 500 TL’den 8 bin TL’ye çıkarılması için kanun teklifi verdi. Paylan, teklifin gerekçesinde “Milyonlarca emekli, açlık sınırının altında aylıkla yaşam mücadelesi vermektedir. Meclis, en düşük emekli aylığı konusunda bir düzenleme yapmadan tatile çıkacağı için yeni yılda en düşük emekli aylığı 3 bin 500 TL olarak uygulanmaya devam edecektir" dedi.

 • 22.12.2022 22 Ara 18:00 İYİ Parti Sözcüsü Zorlu: "Adaylık konusu, sadece İYİ Parti'yi ilgilendiren bir konu değildir"

  İYİ Parti Sözcüsü Zorlu: 'Adaylık konusu, sadece İYİ Parti'yi ilgilendiren bir konu değildir' İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın "(Altılı masayla) Neden ortak bir cumhurbaşkanı belirlemeyelim" şeklindeki sözlerine ilişkin "İYİ Parti olarak HDP konusunda PKK ile olan ilişkisi bağlamındaki tavrımız, değerlendirmemiz, bu konudaki eleştirimiz nettir.

 • 21.12.2022 21 Ara 23:45 HDP'den 6'lı masaya dengeleri değiştirecek çağrı: Ortak bir aday belirleyelim

  HDP'den 6'lı masaya dengeleri değiştirecek çağrı: Ortak bir aday belirleyelim Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, HDP'siz seçim kazanılamayacağını söyleyerek 6'lı masaya 'ortak aday' çağrısı yaptı. Aynı değerleri savunduklarını belirten Paylan, "Biz parlamenter demokrasiye dönelim diyoruz, onlar demiyor mu? O zaman neden ortak bir cumhurbaşkanı belirlemeyelim?" şeklinde konuştu.

 • 21.12.2022 21 Ara 13:49 Garo Paylan'dan 'Asgari Ücret' Yorumu: "Bu Yıl Üretimden En Çok İşverenler Pay Aldı, Karlarına Kar Kattılar, Emekçiler de Alım Gücünü Kaybettiler.

  Garo Paylan'dan 'Asgari Ücret' Yorumu: 'Bu Yıl Üretimden En Çok İşverenler Pay Aldı, Karlarına Kar Kattılar, Emekçiler de Alım Gücünü Kaybettiler. HDP Milletvekili Garo Paylan, partisinin asgari ücret teklifinin 12 bin 500 TL olduğunu belirterek, “Yoksulluk sınırı 26 bin TL ise en azından bir evde iki kişi çalışıyorsa yoksulluk sınırına ulaşabilsin diye bu rakamı önerdik. Bu noktada da işverenler ‘biz bu rakamı ödeyemeyiz’ diyorlar. Bu yıl üretimden en çok işverenler pay aldı. Karlarına kar kattılar. Emekçiler de alım gücünü kaybettiler. Şimdi işverenlerin fedakârlık yapma zamanı. Elde ettikleri karlardan emeğe daha fazla pay verme zamanı" dedi. Paylan, gençlerin kredi borcuyla ilgili de "Meclis’e gelen yasanın alt satırlarında, gerekçesinde gizli olan bir ibare ile faizin yerinin gecikme zammının aldığını gördük... Benim onlara tavsiyem ocağın 15’ine kadar çıkacak torba yasadaki düzenlemeyi beklesinler. Gecikme faizinin yerini alan gecikme zamlarını ödemesinler" diye konuştu.

 • 16.12.2022 16 Ara 13:26 Garo Paylan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: "Kafkaslardaki Kalıcı Barışı, Kafkaslardaki Türkmen ve Azeri Gazına Kurban Etmeyin"

  Garo Paylan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: 'Kafkaslardaki Kalıcı Barışı, Kafkaslardaki Türkmen ve Azeri Gazına Kurban Etmeyin' HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Azerbaycan ile Ermenistan arasından yeniden başlayan gerilime dikkat çekerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Kafkaslardaki kalıcı barışı, Kafkaslardaki Türkmen ve Azeri gazına kurban etmeyin. Kafkaslardaki doğal gaz ve petrolü bu kadar önemsiyorsanız dahi, bu gazların sorumsuz bir şekilde Türkiye ve Avrupa’ya uluşması için Kafkaslarda kalıcı bir barışa ihtiyaç var” çağrısı yaptı.

 • 14.12.2022 14 Ara 15:30 Garo Paylan, Kyk Borçlarında Faiz Yerine Gecikme Zammı Uygulandığını Açıkladı: "Ya Cumhurbaşkanı Khk Borçlusu Gençleri Kandırdı ya da Yeniden...

  Garo Paylan, Kyk Borçlarında Faiz Yerine Gecikme Zammı Uygulandığını Açıkladı: 'Ya Cumhurbaşkanı Khk Borçlusu Gençleri Kandırdı ya da Yeniden... HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz anaparalarını silmiyoruz ama faizlerinin tamamını siliyoruz” açıklamasının ardından Meclis’ten geçen düzenlemeye karşın gençlerin Kredi ve Yurtlar Kurumu’na olan borçlarının faizinin silinmediğini, gecikme zammı uygulandığını belirterek, “Ya Cumhurbaşkanı KYK borçlusu gençleri kandırdı ya da yeniden Cumhurbaşkanı'nı kandırdılar. Bu konuda mutlaka bir düzenleme yapmak zorundayız” dedi.

 • 14.12.2022 14 Ara 14:32 HDP'li Paylan: "Öğrenim kredisinde gecikme faizinin yerini gecikme zammı aldı"

  HDP'li Paylan: 'Öğrenim kredisinde gecikme faizinin yerini gecikme zammı aldı' HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "öğrenim kredisinde gecikme faizinin yerini gecikme zammının aldığını", bu konuda düzenleme yapılması gerektiğini söyledi.

 • 12.12.2022 12 Ara 20:07 Garo Paylan'dan Bakan Nebati'ye Eyt Tepkisi: "'eyt Mi, O Ne' Deyip Kıkırdadı"

  Garo Paylan'dan Bakan Nebati'ye Eyt Tepkisi: ''eyt Mi, O Ne' Deyip Kıkırdadı' HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili bugün yaptığı açıklamayı anımsatarak, “Bir gazeteci diyor ki ‘Sayın Bakan, EYT ile ilgili ne düşünüyorsunuz, ne olacak?’ Sayın Bakan, -espri kabiliyeti gerçekten meşhur biliyorsunuz, tek rakibinin Cem Yılmaz olduğunu düşünüyorum- bugün bir espri yaptı ama kimse gülmedi. ‘EYT mi, o ne’ deyip kıkırdadı” dedi.

 • 07.12.2022 07 Ara 16:59 Garo Paylan'dan Bakan Koca'ya: "Tüik Enflasyonu Yüzde 84 Açıklarken, Diyarbakır Şehir Hastanesi'ni Neden Yüzde 400 Farkla İhale Ettiniz?"

  Garo Paylan'dan Bakan Koca'ya: 'Tüik Enflasyonu Yüzde 84 Açıklarken, Diyarbakır Şehir Hastanesi'ni Neden Yüzde 400 Farkla İhale Ettiniz?' HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, “TÜİK enflasyonu yüzde 84 açıklarken, Diyarbakır Şehir Hastanesi'ni neden yüzde 400 farkla ihale ettiniz? Bütçeye büyük yük olan şehir hastanelerinden neden vazgeçmiyorsunuz?” diye sordu.

 • 28.11.2022 28 Kas 10:40 Garo Paylan: "1 Yıllığına Bütçeyi Yapıyoruz, Onların Hedefi 6 Ay İçinde Bütçeyi Harcamak. Her Türlü Kamu Kaynağını Seçimi Kazanmak İçin Harcayacaklar"

  Garo Paylan: '1 Yıllığına Bütçeyi Yapıyoruz, Onların Hedefi 6 Ay İçinde Bütçeyi Harcamak. Her Türlü Kamu Kaynağını Seçimi Kazanmak İçin Harcayacaklar' HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen 2023 yılı bütçesine ilişkin, “İktidarın tek bir hedefi var. 1 yıllığına bütçe yapıyoruz ama onların hedefi 6 ay için bütçeyi harcamak. Yani yılın ilk 6 ayında ellerinden gelen her türlü kamu kaynağını seçimi kazanmak için harcayacaklar… Seçimden sonrasına tufan diyorlar. Biz kazanırsak zaten baskı ve istibdat rejimi sürer, insanları sustururuz diyorlar. Biz kaybedersek de enkaz devrederiz diye bakacaklar” dedi. Paylan, komisyon görüşmelerinde en büyük skandalı İçişleri Bakanlığı’nda yaşadıklarını da belirterek, “Yani A Haber haberciliğinin siyasetteki yansımasını biz Süleyman Soylu’da görüyoruz. Bir düşmana ihtiyacı var. Orada hakikat yoksa yalanlara başvurması gerekiyor” diye konuştu.

 • 24.11.2022 24 Kas 17:07 Garo Paylan: "Tüm Şehir Hastanelerinin 1 TL Karşılığında Kamulaştırılmasını ve 47 Milyar TL ile Tüm Çocuklarımıza Ücretsiz Yemek Çıkarılmasını...

  Garo Paylan: 'Tüm Şehir Hastanelerinin 1 TL Karşılığında Kamulaştırılmasını ve 47 Milyar TL ile Tüm Çocuklarımıza Ücretsiz Yemek Çıkarılmasını... HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Sağlık Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde; "Bugün, bir önerge vereceğiz. Tüm şehir hastanelerinin 1 TL karşılığında kamulaştırılmasını önereceğiz. Kamulaştırdık mı, evet kamulaştırdık. Cebimizde 47 milyar TL var mı var? Bir yanda 5 müteahhitte aktarılacak para, bir yanda 47 milyar TL. Bu 47 milyar TL ile biz tüm çocuklarımıza ücretsiz yemek çıkarılmasını önereceğiz. Sayın Bakan, bakın çocuklarımız okula aç gidiyor. Beslenemiyorlar. Gelişim bozuklukları var. Bu ülkenin vicdanlı vekillerinin yandaş müteahhitlere aktarılan 47 milyar TL’yi durduracağına inanıyorum. Bu 47 milyar TL ile kamuda okuyan 15 milyon çocuğumuza her gün bir öğün besleyici yemek çıkarmayı önereceğiz" dedi.

 • 22.11.2022 22 Kas 14:59 Garo Paylan'dan Bakar Akar'a: "Ceylanpınar'da İki Polisimiz Öldürüldüğü Zaman Bu İstihbaratı Veren Alçakların Darbeci Olduğunu Görmediniz"

  Garo Paylan'dan Bakar Akar'a: 'Ceylanpınar'da İki Polisimiz Öldürüldüğü Zaman Bu İstihbaratı Veren Alçakların Darbeci Olduğunu Görmediniz' HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a, Taksim'de 6 yurttaşın yaşamını yitirdiği terör saldırısının zanlısının ifadelerini okuyup okumadığını sordu. Paylan, Akar'a; "Ne diyor ifadelerinde; 'Üç kardeşim ÖSO'da (Özgür Suriye Ordusu) öldü' diyor. 'Şu anda bir kardeşim daha ÖSO'da savaşıyor, yaralandı ÖSO'ya döndü' diyor. 'Diğer kardeşlerimi de öldürmekle tehdit ettiler' diyor. Ya kendi ifadesinde bile bağlantılarına bakıyorsunuz, getiren kişinin ağabeyi ÖSO'da, öbürünün kardeşi ÖSO'da, MÜSİAD bağlantıları, MHP bağlantısı geçiyorum, o konuda eğer ki bir HDP'li çıksaydı ne olurdu? Kıyamet kopardı. Bu kadar şaibe var ortada, ne yapıyorsunuz biliyor musunuz? Ceylanpınar'da yaptığınızı yapıyorsunuz. Okuyamadınız" dedi. Paylan, Akar'ı, "Siz o dinamiği görmediniz. Etrafınızdaki FETÖ'cüleri görmediniz. Ceylanpınar'da iki polisimiz öldürüldüğü zaman bu istihbaratı veren alçakların darbeciler olduğunu görmediniz" sözleriyle eleştirdi.

 • 18.11.2022 18 Kas 17:28 Garo Paylan: Bu Ülkenin Barışına En Büyük Tehdit Süleyman Soylu'dur

  Garo Paylan: Bu Ülkenin Barışına En Büyük Tehdit Süleyman Soylu'dur HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya, "Geçmişte de güvenlik toplantısında Hakan Fidan diyor ki 'Sınırın ötesine geçeriz, birkaç füze atarız, sınır ötesi harekatı gerekçelendiririz' diyor. Bugün de Sayın Soylu, 'Kobani'den emir geldi' diyerek sınır ötesi yeni bir harekatın gerekçesini yapmak istiyor. İşte toplumsal barışımıza en büyük tehdit budur. Yine Başbakan diyor ki 'Devletin uçağı ile bir ton uyuşturucu taşındı, benim Başbakanlık uçağımda’. Niye? 90'larda Susurluk Çetesi vardı, ‘vatan, millet’ diyerek uyuşturucu kaçıyorlardı. Bugün de ‘vatan, millet’ diyerek uyuşturucu kaçakçılığı yapılıyor. Devletin uçağıyla yapılıyor. Bu ülkenin barışına en büyük tehdit Süleyman Soylu'dur" dedi.

 • 16.11.2022 16 Kas 15:35 Garo Paylan'dan Bakan Dönmez'e: "Her Gün Bu Ülkede Maden Emekçisi Ölüyor ve Bunların Vebali Sizin Boynunuzadır Sayın Bakan"

  Garo Paylan'dan Bakan Dönmez'e: 'Her Gün Bu Ülkede Maden Emekçisi Ölüyor ve Bunların Vebali Sizin Boynunuzadır Sayın Bakan' HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'e, "Siz istifa etmezseniz, Türkiye Taşkömürü Başkanı’nı görevden almazsanız, etkin soruşturmanın önünü açmazsanız bu ülkede tekrar Somalar, tekrar Amasralar olacak. Her gün bu ülkede maden emekçisi ölüyor ve bunların vebali sizin boynunuzadır Sayın Bakan" diyerek istifa çağrısı yaptı. Türkiye Taşkömürü Genel Müdürü Kazım Eroğlu'nun bütçe görüşmelerine gelmemesini eleştiren Paylan, "Türkiye Taşkömürü Başkanı, o aynaya bakarken acaba utanmış da mı buraya gelememiş? Milletin vekilleri ona hesap soracak diye mi buraya gelememiş? Acaba 42 kişinin ölümüne sebep olduğu, bunun müsebbibi olduğu için mi buraya gelememiş" diye konuştu.

 • 15.11.2022 15 Kas 18:46 Yeni Bir Darbe Dinamiği Var Israrla Söylüyorum.

  Yeni Bir Darbe Dinamiği Var Israrla Söylüyorum. Adalet Bakanlığı ve yüksek yargı organlarının 2023 yılı bütçeleri TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülüyor. HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "Mesele terör meselesi değil, mesele darbe dinamiği. Yeniden seçimlere gidiyoruz değil mi? Yeni bir darbe dinamiği var ısrarla söylüyorum. Siyaseti darbelemek isteyen bir dinamik var" dedi.

 • 11.11.2022 11 Kas 13:44 Hdp'li Garo Paylan, 80 Yıl Önce Çıkarılan Varlık Vergisi Nedeniyle Azınlıklardan Özür Dilenmesi İçin Kanun Teklifi Verdi: "Adalet İçin Geç Değil"

  Hdp'li Garo Paylan, 80 Yıl Önce Çıkarılan Varlık Vergisi Nedeniyle Azınlıklardan Özür Dilenmesi İçin Kanun Teklifi Verdi: 'Adalet İçin Geç Değil' HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Varlık Vergisi'nin çıkarılmasının 80'inci yılında TBMM Başkanlığı'na kanun teklifi sundu. Paylan, "TBMM, 80 yıl önce çıkardığı Varlık Vergisi Kanunu ile ilgili azınlıklardan özür dilesin diyorum yasa teklifinde. Aynı zamanda zararlarını tazmin etsin diyorum. Üzerinden 80 yıl geçti ama adalet için geç değil. Ben TBMM’yi bu ayıptan kurtulması için sorumluluğa davet ediyorum ve 80 yıl önce çıkarılan bu yasanın tazmin edilmesini ve bu yasanın sonuçlarıyla mağdur olanlardan özür dilenmesini talep ediyorum" diye konuştu.

 • 10.11.2022 10 Kas 22:33 Bakan Nebati, HDP'li Paylan'ın sırrını açıkladı: "Mensup olduğum partiye de oy verdi"

  Bakan Nebati, HDP'li Paylan'ın sırrını açıkladı: 'Mensup olduğum partiye de oy verdi' Bakan Nebati, HDP'li Paylan'ın sırrını açıkladı: "Mensup olduğum partiye de oy verdi" Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, HDP'li Garo Paylan'ın daha önce kendisinin ilçe başkanı olarak görev aldığı bir partiye oy verdiğini açıkladı.

 • 09.11.2022 09 Kas 16:14 Garo Paylan'dan Bakan Kurum'a: "Siz Yerel Yönetimlerle Bir Rekabet İçindesiniz; İstanbul, İzmir Belediyeleriyle Birlikte Niye Çalışmıyorsunuz?...

  Garo Paylan'dan Bakan Kurum'a: 'Siz Yerel Yönetimlerle Bir Rekabet İçindesiniz; İstanbul, İzmir Belediyeleriyle Birlikte Niye Çalışmıyorsunuz?... HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Türkiye için deprem riskini hatırlatırken; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'a, "Şu anda deprem bekleniyor sayın Bakan. Yurttaşlarımızın yarısı deprem haritasında fay hatlarının olduğu yerlerde yaşıyor. Milyonlarca yurttaşımız ‘tabut evler’de yaşıyor. Kamu dediğimiz şey bir bütündür. Siz maalesef yerel yönetimlerle bir rekabet içindesiniz. İstanbul ve İzmir Belediyeleriyle birlikte niye çalışmıyorsunuz? Birbirinizin rakibi değilsiniz ya! Burada milyonlarca insan ‘tabut evler’de ölümü bekliyor. Siz birbirinizi baltalamaya çalışıyorsunuz. Bu anlamda sizi de yerel yönetimleri de suçlayabilirim. Başta sizi suçluyorum. Tabut evlerde yaşayan yurttaşlarımıza kentsel dönüşüm adı altında borçlandırma teklif ediyorsunuz" dedi.

 • 07.11.2022 07 Kas 17:28 Garo Paylan'dan 'Ermenistan ile Ticaret' Çağrısı: "Bu Sınırı Bir An Önce Açalım"

  Garo Paylan'dan 'Ermenistan ile Ticaret' Çağrısı: 'Bu Sınırı Bir An Önce Açalım' HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Ticaret Bakanlığı bütçesinin görüşmeleri sırasında, Türkiye ile Ermenistan arasındaki ticaret fırsatına dikkat çekerek, “Bu sınırı bir an önce açalım. Bir fırsat penceresi var, barış için. İktidardaki Paşinyan bir irade ortaya koymuş durumda barış için ama biz bu iradenin elini tutmazsak, barış talepleri karşılık bulmazsa bu meseleler akamete uğrar” dedi.

 • 04.11.2022 04 Kas 14:27 Garo Paylan: "İki Kardeş Halkın Barıştırılması İçin Bir Anahtar Var, Güney Kafkasya'da Barışı Sağlayacak Anahtar Ülke Türkiye'dir"

  Garo Paylan: 'İki Kardeş Halkın Barıştırılması İçin Bir Anahtar Var, Güney Kafkasya'da Barışı Sağlayacak Anahtar Ülke Türkiye'dir' HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Dünya Ermenileri Zirvesi kapsamında Ermenistan'da yaptığı görüşmeler üzerine; "Ermenistan Cumhurbaşkanı Vahagn Haçaturyan, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Ermenstan Meclis Başkanı Alen Simonya ve Türkiye-Ermenistan normalleşme sürecinin temsilcisi ve Ermenistan Meclis Başkan Yardımcısı Rubinyan ile pek çok milletvekili ve bakanla da temaslarda bulundum. Bütün bu temaslarımızda Türkiye-Ermenistan normalleşme sürecini ve Kafkaslarda hayal ettiğimiz kalıcı barışı istişare ettik" dedi. Barış ve normalleşme sürecine değinen Paylan, "Bu meseleyi bu kadar uluslararasılaştırmamalıyız. Bunun için de bir anahtar var. İki kardeş halk barıştırılması için bir anahtar var. Anahtar aktör Türkiye'dir. Güney Kafkasya'da barışı sağlayacak anahtar ülke Türkiye'dir. Diğer ülkeler çatışma üzerinden kendi çıkarlarını koruyabilirken Türkiye ancak barış üzerinden bir kazanım sağlayabilir. Bu kazanım yalnızca Türkiye'nin değil, Azerbaycan'ın ve Ermenistan'ın olacaktır" diye konuştu.

 • 03.11.2022 03 Kas 23:08 Garo Paylan'dan Bakan Özer'e: "Geçtiğimiz Yıl Siz Bıyıksızdınız, Tam Biat Etmemiştiniz. Bu Yıl Bıyık Bırakmışsınız"

  Garo Paylan'dan Bakan Özer'e: 'Geçtiğimiz Yıl Siz Bıyıksızdınız, Tam Biat Etmemiştiniz. Bu Yıl Bıyık Bırakmışsınız' HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Millî Eğitim Bakanlığı’nın 2023 bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda; Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e “Tek adam rejiminin bir sembolü var, bıyık. Geçtiğimiz yıl siz bıyıksızdınız, tam biat etmemiştiniz. Bu yıl maalesef etrafınızda olan herkes gibi bıyık bırakmışsınız” dedi.

 • 27.10.2022 27 Eki 22:13 Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 'Canlı Yayın' Esprileri... Paylan "Kaç Paraysa Ben Vereceğim" Dedi, Şentop "Telefonunuzu Değiştirin, Ben Ödeyeyim. Daha...

  Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 'Canlı Yayın' Esprileri... Paylan 'Kaç Paraysa Ben Vereceğim' Dedi, Şentop 'Telefonunuzu Değiştirin, Ben Ödeyeyim. Daha... TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Meclis bütçesinin görüşmeleri sırasında TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile HDP Milletvekili Garo Paylan arasında komisyon çalışmalarının canlı verilmesi konusunda esprili anlar yaşandı. Şentop, Paylan’ın “Kaç paraysa ben vereceğim Sayın Başkan, çünkü bir bilgisayar, bir server bu. Hani 10 bin, 20 bin lira içinde çözülebilecek bir mesele. Ben vereceğim diyorum, hani bütçe sıkıntı varsa ben vereceğim" şeklindeki sözlerine "Siz, bu Meclis'in yayınla ilgili çalışmasının maliyetini ödeyeceğinize bence telefonunuzu değiştirin yoksa ben ödeyim sizin telefon paranızı, daha iyi yayın yaparsınız" esprisiyle karşılık verdi.

 • 27.10.2022 27 Eki 17:47 Garo Paylan'dan TBMM Başkanı Şentop'a: "Polis, Ayşe Acar Başaran'a 'Seni Çivilerim Ha' Diyor, Siz Sesinizi Çıkarmıyorsunuz"

  Garo Paylan'dan TBMM Başkanı Şentop'a: 'Polis, Ayşe Acar Başaran'a 'Seni Çivilerim Ha' Diyor, Siz Sesinizi Çıkarmıyorsunuz' HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'a, "Hepimizin itibarını korumakla sorumlusunuz ama bu konuda Sayın Başkan, milletin itibarı yerlerde sürüklenirken siz duymuyorsunuz. Musa Piroğlu, engelli bir milletvekilimiz. Tekerli sandalyeyle eylemlere katılıyor. Polis, onu darp edip tekerlekli sandalyeden düşürdü nisan ayında, sesinizi çıkarmadınız. Ayşe Acar Başaran... Polis, ona 'Seni çivilerim ha' dedi. 'Seni çivilerim ha' diyor bir milletvekiline bir kolluk, bir emniyet amiri, siz sesinizi çıkarmadınız. Mustafa Yeneroğlu'na kolluk hakaret ediyor, tehdit ediyor, yine sesinizi çıkarmadınız" dedi.

 • 24.10.2022 24 Eki 18:16 Hdp'li Paylan'a "Alevilerden Sana Ne, Sen Hristiyan'sın" Diyen AKP'li Cemal Öztürk: "Aleviliğin Ayrı Bir Peygamberi, Kitabı Olmadığını Söylemek...

  Hdp'li Paylan'a 'Alevilerden Sana Ne, Sen Hristiyan'sın' Diyen AKP'li Cemal Öztürk: 'Aleviliğin Ayrı Bir Peygamberi, Kitabı Olmadığını Söylemek... TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’a; “Alevilerden sana ne? Aleviler Müslüman, sen Hristiyan’sın” diyen AKP Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, “Hristiyanlığın peygamberi vardır, Müslümanlığın peygamberi vardır, kitabı vardır. Zaten ilahi dinlerin hep öyledir. Aleviliğin ayrı bir peygamberi, kitabı olmadığını söylemek kastıyla sözleri saf etmişimdir” dedi.

 • 24.10.2022 24 Eki 17:45 Garo Paylan'dan Kendisine "Ya Alevilerden Sanane, Sen Hıristiyansın" Diyen AKP'li Öztürk'e: "Büyük Bir Ayrımcılığa İmza Attı, Ben İnsanım Her Şeyden...

  Garo Paylan'dan Kendisine 'Ya Alevilerden Sanane, Sen Hıristiyansın' Diyen AKP'li Öztürk'e: 'Büyük Bir Ayrımcılığa İmza Attı, Ben İnsanım Her Şeyden... HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda; cemevleriyle ilgili düzenlemenin de yer aldığı torba kanun teklifinin görüşmeleri sırasında kendisine “Ya Alevilerden sana ne? Aleviler Müslüman, sen Hıristiyansın” diyen AKP Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’e tepki gösterdi. Paylan, “Büyük bir ayrımcılığa imza attı. Ben insanım her şeyden önce. Demokrat olarak ayrımcılığa uğrayan Alevilerin derdi, benim de derdim” dedi.

 • 23.10.2022 23 Eki 18:53 Garo Paylan'dan Bakan Özer'e: "Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü'nün Görevi AKP Mitinglerine Katılım Sağlamak Mıdır?"

  Garo Paylan'dan Bakan Özer'e: 'Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü'nün Görevi AKP Mitinglerine Katılım Sağlamak Mıdır?' HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Cumhurbaşkanı Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır mitingine okullardan katılım sağlamak için yapılan toplantıları Meclis gündemine taşıdı. Paylan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e, “Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü’nün görevi AKP mitinglerine katılım sağlamak mıdır?” diye sordu.

 • 21.10.2022 21 Eki 16:51 Garo Paylan: "Bu Bütçeden Çifçiye 54 Milyar TL Ödenirken Köprü, Otoyol, Şehir Hastaneleri Üzerinden Yandaş Müteahhitlere 102 Milyar TL Ödenmesi...

  Garo Paylan: 'Bu Bütçeden Çifçiye 54 Milyar TL Ödenirken Köprü, Otoyol, Şehir Hastaneleri Üzerinden Yandaş Müteahhitlere 102 Milyar TL Ödenmesi... HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi'ni "faiz bütçesi" olarak nitelendirirken; garanti ödemelerine ilişkin, "Sayın Binali Yıldırım, hani beş kuruş çıkmayacaktı bütçeden, vatandaşın cebinden? Bu bütçeden çiftçiye yalnızca 54 milyar TL ödenirken köprü, otoyol, şehir hastaneleri üzerinden yandaş müteahhitlere dolar ve avro bazında 102 milyar TL ödenmesi öngörülüyor. Bu hak mıdır, adalet midir sayın Binali Yıldırım?" dedi. Paylan, Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati'nin ekonomi modeliyle ilgili "Bunun biraz acı vereceğini hesaplamıştık" sözlerine "Acı çeken enflasyon ile hayat pahalılığı ile ezilen işçi, memur, emeklidir. Acı çekenler 85 milyon yurttaşımızdır" diye tepki gösterdi.

Advertisement