ABD'de Havalı Tabancayla Sinema Baskını: 1 Ölü - Son Dakika
Güncel

ABD'de Havalı Tabancayla Sinema Baskını: 1 Ölü

ABD\'de Havalı Tabancayla Sinema Baskını: 1 Ölü

ABD'de sinemaya giden izleyiciler hayatının şokunu yaşadı. Bir kişi insanlara balta, havalı tabanca ve biber gazıyla saldırdı. Polis kişiyi öldürerek etkisizleştirdi.

06.08.2015 07:17  Güncelleme: 09:23

ABD'nin Tennessee Eyaleti Nashville kentinde sinema salonundakilere küçük balta, havalı tabanca ve biber gazıyla saldıran kişi, polis tarafından vurularak öldürüldü.

BALTAYLA SALDIRDI

Polisin yaptığı açıklamaya göre, Nashville kentinde "Mad Max: Fury Road" filminin gösterildiği bir sinema salonunda Vincente David Montano adlı saldırgan salondakilere biber gazı sıktıktan sonra elindeki küçük baltayla saldırdı.

POLİSLER ÖLDÜREREK ETKİSİZLEŞTİRDİ

Saldırı sırasında bir kişiyi baltayla omuzundan yaralayan Montano'ya salon yakınlarında görev yapan polisler müdahale etti.

Elindeki havalı tabancasını olaya müdahale eden polislere doğrulttuğu belirtilen saldırganın polis tarafından vurularak öldürüldüğü kaydedildi. Emniyetten yapılan açıklamada, polislerin havalı tabancayı gerçek silah sandıkları açıklandı.

3 KİŞİ HASTANELİK OLDU

Salonda biber gazından etkilenen 3 kişi ise hastaneye kaldırıldı. Saldırganın sırt çantasında da bomba benzeri malzemeler olduğu için bomba imha ekipleri tarafından incelendiği ancak patlayıcı maddeye rastlanmadığı belirtildi.

Saldırganın psikolojik sorunları olduğu da kaydedilirken saldırının nedeninin henüz belirlenemediği bildirildi.

GEÇEN AY 2 KİŞİ ÖLDÜ

Louisiana Eyaleti'nde de geçen ay gerçekleşen sinema baskınında, saldırgan 2 kişiyi öldürüp 9 kişiyi yaraladıktan sonra intihar etmişti.

2012 yılında Colarado'daki bir salonda Batman filminin gösterimi sırasındaki saldırıda ise 12 kişi öldürülmüş, 50'den fazla kişi de yaralanmıştı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel ABD'de Havalı Tabancayla Sinema Baskını: 1 Ölü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement