Afyonkarahisar Baskın Oran."Çözüm Sürecinde Cim Karnında Noktayız" Baskın Oran."Çözüm Sürecinde Cim... - Son Dakika
Güncel

Afyonkarahisar Baskın Oran."Çözüm Sürecinde Cim Karnında Noktayız" Baskın Oran."Çözüm Sürecinde Cim...

Afyonkarahisar Baskın Oran."Çözüm Sürecinde Cim Karnında Noktayız" Baskın Oran."Çözüm Sürecinde Cim...

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Acil Yardım Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nde öğrenci ve akademisyenlerle bir araya gelen Akil İnsanlar Heyeti Ege Grubu'ndan Baskın Oran'ın, "Çözüm için cim karnında noktayız" ifadeleri üzerine grup...

05.05.2013 16:15

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Acil Yardım Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nde öğrenci ve akademisyenlerle bir araya gelen Akil İnsanlar Heyeti Ege Grubu'ndan Baskın Oran'ın, "Çözüm için cim karnında noktayız" ifadeleri üzerine grup üyesi Avni Özgürel, "Cim kadar dayak yiyoruz" dedi.

Akil İnsanlar Heyeti Ege Grubu, 'çözüm süreci' çalışmaları kapsamında Afyonkarahisar'daki temaslarını sürdürüyor. Heyet, sabah saatlerinde Korel Termal Otel'de şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi. Yaklaşık 2 saat basına kapalı yapılan toplantının ardından heyet, AKÜ Acil Yardım Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'ne geçti. Akil İnsanlar Grubu'nu taşıyan araca, 13 koruma aracı eşlik etti. AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak tarafından karşılanan heyet, hastane içindeki konferans salonunda akademisyen ve öğrencilere hitap etti. Toplantıya Avni Özgürel, Fehmi Koru, Fadime Özkan, Hasan Karakaya ile Baskın Oran katıldı.

Akil İnsanlar Heyeti Ege Grubu Başkan Vekili Avni Özgürel, 3 gündür Afyonkarahisar ve Uşak'ta görüşmelere devam ettiklerini belirtti. Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini belirten Özgürel, "Ama tarihinin önemli bir dönemecinde. Cumhuriyeti kuran kadroların da hayalindeki Türkiye'yi gerçekleştirmek için son bir hamleyi yapmak durumundayız. Modern, çağdaş, eksiksiz demokrasisini inşa etmiş bir ülke olarak Cumhuriyetin 100'üncü yılına ulaşmak istiyoruz" dedi.

TOPLANTILAR YIPRATICI

Özgürel'den sonra konuşan Baskın Oran ise çözüm sürecinin uluslararası gelişmelerle birlikte ele alınması gerektiğini kaydetti. Türkiye'nin kabuk değiştirdiğini anlatan Oran, "Kabuğu kendisine dar geliyor. Kabuksuz kaldığı için endişe içindeyiz. Şehit aileleri ve gazilerle bir toplantı yaptık. Benim için fevkalade yıpratıcıydı. Onların bütün sıkıntılarını not aldık, bizim asıl görevimiz de bu" diye konuştu.

CİM KARNINDA NOKTA

"Şu anda Türkiye'de yapılmakta olan bu ve bu heyetin de cim karnında nokta kadar bir görevi var" diyen Oran, "Türkiye'nin 1920 ve 30'larda kuruluşu yapılmıştı, şimdi devamı sağlanıyor. Bunu, Fransa Devlet Başkanı Mitterrand, 1981'de yaptığı konuşmada, 'Fransa devleti 14'üncü Louis zamanında son derece sert ve merkezi yöntemlerle kuruldu. Bugün devam etmesi için adem-i merkeziyetçilik gerekmektedir. Merkeziyetçilik yerine adem-i merkeziyetçilik gerekmektedir' dedi. Mitterrand bu sözleri Fransa'yı kastederek söyledi. Ama o sözlerdeki Fransa kelimesi yerine Türkiye kelimesini koyarsanız bize 'cuk' oturacaktır" dedi.

Baskın Oran'ın 'cim karnında nokta' tanımlaması, Avni Özgürel'in dikkatini çekti. Özgürel, "Hocam 'Cim karnında noktayız diyor' ama cim kadar dayak yiyoruz" dedi.

Gazeteci Fehmi Koru da 100 gündür şehit haberi alınmadığını, bunun da önemli bir kazanım olduğunu söyledi. Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Afyonkarahisar Baskın Oran.'Çözüm Sürecinde Cim Karnında Noktayız' Baskın Oran.'Çözüm Sürecinde Cim... - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement