"Duble Yollar Sayesinde Trafik Kazaları Azaldı" - Son Dakika
Güncel

"Duble Yollar Sayesinde Trafik Kazaları Azaldı"

"Duble Yollar Sayesinde Trafik Kazaları Azaldı"

AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Edip Uğur, Hükümetin yaptığı duble yollar sayesinde trafik kazalarının azaldığını söyledi.

10.02.2014 16:08  Güncelleme: 16:13
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Edip Uğur, Hükümetin yaptığı duble yollar sayesinde trafik kazalarının azaldığını söyledi.

AK Parti'nin, Burhaniye Cumhuriyet Meydanı'ndaki seçim bürosunun açılışına katılan Uğur, kurdeleyi, İl Başkanı Mahmut Poyrazlı, Burhaniye İlçe Başkanı Özer Koyuncu ve Burhaniye Belediye Başkan adayı Necdet Uysal'la kesti.

Uğur, burada yaptığı konuşmada, 11 yıldır AK Parti olarak Balıkesir ve ilçelerine en iyi hizmeti verdiklerini belirterek, "Burhaniye'nin Necdet Uysal'a ihtiyacı var. Bu sefer bizim taleplerimizi kırmadı. Bu görevi, Necdet Uysal'a zor kabul ettirdik. İnşallah Burhaniyeliler de onu bağrına basacak, Burhaniye Belediye Başkanı yapacak" dedi.

11 yıldır devlet yatırımlarını Balıkesir'e getirdiklerini dile getiren Uğur, "Daha önce Körfez bölgemizde bir uluslararası hava alanı var mıydı? Yoldan geçerken gördük şimdi modern bir uluslararası hava alanı var. Ne için? Burhaniye için, Ayvalık için, Edremit için. Bölgeyi dünyaya açıyoruz. Bölünmüş yolları inşa ettik rahat rahat gideceğiniz yere seyahat etmeniz için. AK Parti hükümetinin yaptığı duble yollar sayesinde trafik kazaları azaldı" diye konuştu.

-Zeytinciye ilaçlama sözü

Balıkesir'in büyükşehir olmasıyla büyüyeceğini, gelişeceğini vurgulayan Uğur, şöyle devam etti:

"Burhaniye ve Edremit Körfezi, zeytin ve yağıyla ünlü. Burada zeytin ağacı sayısı bir hayli fazla. Dünyanın en güzel zeytinyağları Burhaniye'den çıkıyor. Büyükşehir olduğumuzda büyükşehrin sorumlulukları arasında tarım ve hayvancılık da var. Bölgede bir ilaçlamayla ilgili hep sorun yaşanıyor. Büyükşehir olarak bütün zeytin ilaçlamasını üzerimize alıyoruz. Vaat ediyoruz sizlere. Zeytinleri büyükşehir ilaçlayacak. Tarım ve hayvancılıkla ilgili de büyükşehir sorumlu. Büyükşehir, bu işlerin de hepsini yapacak. Köylümüze, çiftçimize, hayvancımıza destek verecek."

Yaşanan bazı sıkıntılar nedeniyle Burhaniye'ye devlet hastanesi yapılamadığını ifade eden Uğur, "Seçimlerden sonra büyükşehir belediye başkanı Uğur ve Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, 125 yataklı hastaneyi Burhaniye'ye kazandıracak" dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Duble Yollar Sayesinde Trafik Kazaları Azaldı' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Erzurum'da FETÖ üyesi yakalandı
  13:57 Erzurum'da FETÖ üyesi yakalandı

  Erzurum polisi, FETÖ'den hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir şahsı gözaltına aldı. İstihbarat ve TEM Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda, öğretmen/özel sektör çalışanı olan H.B. isimli şahıs yakalanarak cezaevine teslim edildi. Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü, terör örgütleriyle mücadelesini kararlılıkla sürdüreceğini açıkladı.

 • Kütahya'da Tarım, Hayvancılık, Seracılık ve Süt Endüstrisi Fuarı Başlıyor
  13:54 Kütahya'da Tarım, Hayvancılık, Seracılık ve Süt Endüstrisi Fuarı Başlıyor

  Kütahya'da düzenlenecek olan 14. Tarım, Hayvancılık, Seracılık ve Süt Endüstrisi Fuarı, 9-12 Mayıs tarihlerinde Pazartesi Pazarı Fuar Alanı'nda gerçekleştirilecek. Fuar, tarım ve hayvancılık sektörünün yenilikçi yüzlerini sergileyecek, sektör profesyonellerini bir araya getirecek ve son teknoloji ürünlerle tanışma fırsatı sunacak. Ziyaretçiler, dört gün boyunca geniş ürün yelpazesini keşfedebilecek ve sektördeki en son gelişmeleri öğrenebilecekler.

 • AŞTİ'de Ramazan Bayramı yoğunluğu: 706 bin 480 yolcu sirkülasyonu
  13:54 AŞTİ'de Ramazan Bayramı yoğunluğu: 706 bin 480 yolcu sirkülasyonu

  Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne, (AŞTİ) Ramazan Bayramı yoğunluğu sebebiyle 17 bin 662 otobüs giriş-çıkış yaparken toplamda 706 bin 480 yolcu sirkülasyonu gerçekleşti. Bayram tatilini memleketlerinde veya diğer şehirlerde geçiren vatandaşlar, AŞTİ'de yoğunluk oluşturdu. Biletlerin günler öncesinden satılması nedeniyle otobüs firmaları sefer sayılarını artırırken, AŞTİ on binlerce vatandaşın uğrak noktası oldu. AŞTİ'de, yoğunluk nedeniyle tatil öncesinde ve tatil boyunca temizlik, güvenlik, trafik gibi konularda tüm önlemler artırılırken süreç boyunca herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

 • Samsun'da Fabrika Deposunda Yangın Çıktı
  13:54 Samsun'da Fabrika Deposunda Yangın Çıktı

  Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan bir fabrikanın depo olarak kullanılan ambar kısmında çıkan yangın panik yarattı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek söndürme ve soğutma işlemlerini tamamladı.

 • Çin'deki Kunming'deki Yangınlar Söndürüldü
  13:50 Çin'deki Kunming'deki Yangınlar Söndürüldü

  Çin'in güneybatısındaki Yunnan eyaletinin merkezi Kunming'de çıkan tüm yangınlar Pazartesi günü saat 21.56 itibarıyla söndürüldü. Jinning ilçesi orman ve çayır yangınlarını önleme merkezinden yapılan açıklamada, herhangi bir can kaybı olmadığı ve yangının nedeninin araştırıldığı belirtildi. Yangın Cuma günü Erjie kasabasının Diantou köyünde başlamıştı.

 • Artvin'de Genç, Çoruh Nehri'nde Mahsur Kaldı
  13:50 Artvin'de Genç, Çoruh Nehri'nde Mahsur Kaldı

  Artvin'in Borçka ilçesinde bir genç balık tutmak için gittiği Çoruh Nehri'nde baraj kapakları açılıp nehrin debisi yükselince köprü ayağında mahsur kaldı. Genç, çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtarıldı.


Advertisement