AK Partili Vekil: Meclis'e Başörtüsü ile Gireceğim - Son Dakika
Güncel

AK Partili Vekil: Meclis'e Başörtüsü ile Gireceğim

AK Partili Vekil: Meclis\'e Başörtüsü ile Gireceğim

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Bayazıt Kaçar, 31 Ekim günü Meclis'e başörtüsüyle gireceğini söyledi.

27.10.2013 09:38  Güncelleme: 09:37
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Geçtiğimiz ay açıklanan Demokratikleşme Paketi ile birlikte başörtüsünün önündeki tüm engeller kaldırılmış, başörtülülerin kamuda çalışabilmesinin önü açılmıştı. Bu düzenleme ile birlikte yüz binlerce başörtülü, kamuda hiçbir engelle karşılaşmadan çalışmaya başlamıştı.

Demokratikleşme Paketi'nin ardından Meclis'e başörtüsü ile girilip girilemeyeceği konusu da uzun süre gündemi meşgul etmişti. Siyasi partilerin Meclis'te "başörtülü vekil" konusuna olumlu yaklaşması, Başbakan Erdoğan ve kurmaylarının "Başörtüsü ile Meclis'e girilmesinde hiçbir sakınca olmadığını" ifade etmesi üzerine yeni yasama yılında TBMM'de başörtülü vekilin olup olmayacağı merak ediliyordu.

AK PARTİLİ VEKİL, BAŞÖRTÜSÜ İLE MECLİS'E GİRECEK

"Bazı milletvekilleri Meclis'e başörtüleriyle girecekler" denilirken Sabah'ın haberine göre, AK Parti'nin Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Bayazıt Kaçar, Meclis'e başörtülü gideceğini ifade etti.

HAC, FİKRİNİ DEĞİŞTİRDİ

Konuyla ilgili açıklama yapan Sevde Beyazıt Kaçar "şimdilik Meclis'e başörtülü girmeyi düşünmüyorum" demişti. Ama Hacca gittikten sonra Haccın kendisini çok etkilediğini ve orada taktığı başörtüsünü çıkartmayacağını söyledi.

TARİH DE VERDİ

31 Ekim günü Meclis'e başörtülü olarak gireceğini ifade eden Sevde Beyazıt, aynı zamanda şair-edebiyatçı-düşünür Erdem Beyazıt'ın da kızı.

Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Güncel AK Partili Vekil: Meclis'e Başörtüsü ile Gireceğim - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement