Amberin Zaman'ın Basın Kartı İptal Edildi - Son Dakika
Güncel

Amberin Zaman'ın Basın Kartı İptal Edildi

Yurt dışında çeşitli mecralarda her fırsatta Türkiye aleyhine yazılar kaleme alan Amberin Zaman'ın milli güvenlik politikası gereği basın kartı iptal edildi.

05.01.2017 12:24  Güncelleme: 15:15

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünce (BYEGM), Amberin Zaman'ın, milli güvenliğe karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara sempatisi ve desteğinin tespit edilmesi nedeniyle milli güvenlik politikası gereği basın kartı iptal edildi.

"TÜRKİYE ALEYHİNE YAZILAR YAZIYOR"

BYEGM'den yapılan yazılı açıklamada, Zaman'ın yurt dışında çeşitli mecralarda her fırsatta Türkiye aleyhine yazılar kaleme aldığı, yazılarıyla halkı kin ve düşmanlığa sevk ederek kutuplaşmaya neden olduğu belirtildi.

REINA SALDIRISI SONRASI YPG'Yİ ÖVMÜŞTÜ

Açıklamada, Zaman'ın, Ortaköy'deki terör saldırısı sonrası da sosyal medyadan "IŞİD karşısındaki en etkili güç, Suriyeli Kürtler. İster hain diyebilirsiniz ne isterseniz diyebilirsiniz ama gerçek bu. YPG ve SDG, IŞİD'e karşı en etkin güç olduğu için ABD işbirliğini onlarla yapıyor ama bunu söyleyince hain sayılıyorsun. IŞİD'e karşı en etkin güç olan YPG ve SDG'ye saldırmaya devam edilecek mi acaba?" paylaşımıyla terör örgütüne yönelik sempatisini açıkça ortaya koyduğu ifade edildi.

"BASIN KARTI İPTAL EDİLMİŞTİR"

Amberin Zaman'ın, gerçek dışı değerlendirmelerde bulunarak Türkiye aleyhtarı propaganda yaptığı belirtilen açıklamada, "Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara sempatisi ve desteğinin tespit edilmesi nedeniyle milli güvenlik politikası gereği basın kartı iptal edilmiştir." denildi.

Amberin Zaman\'ın Basın Kartı İptal Edildi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Amberin Zaman'ın Basın Kartı İptal Edildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement