Anne, Oğlunun Tabutunu Taşıdı - Son Dakika
Güncel

Anne, Oğlunun Tabutunu Taşıdı

Anne, Oğlunun Tabutunu Taşıdı

İzmir'de vatani görevini yaparken terhisine 3 ay kala nöbette tüfeği ile intihar ettiği öne sürülen 21 yaşındaki Hasan Alkan, memleketi Erzurum'un Şenkaya ilçesine bağlı Bakraçlı köyünde toprağa verildi.

24.10.2014 10:28

İzmir'de vatani görevini yaparken terhisine 3 ay kala nöbette tüfeği ile intihar ettiği öne sürülen 21 yaşındaki Hasan Alkan, memleketi Erzurum'un Şenkaya ilçesine bağlı Bakraçlı köyünde toprağa verildi. Oğlunun tabutunu erkeklerle birlikte omuz verip taşıyan annesi Nerminay Alkan, "Yüreğim yanıyor" dedi.

İzmir Güney Deniz Saha Komutanlığı Karargah Destek Kıtası Güvenlik Bölüğü'nde vatani görevini yapan Erzurumlu Hasan Alkan, iddiaya göre henüz bilinmeyen nedenle gece yarısı nöbet tuttuğu tüfekle intihar etti. Nerminay- İhsan Alkan çiftinin 4 çocuğunun en büyüğü olan Hasan Alkan'ın cenazesi doğup, büyüdüğü Şenkaya ilçesinin Bakraçlı Köyü'ne getirildi. Köy camisinde kılınan cenaze namazının ardından oğlunun tabutunu erkeklerle birlikte omuzlayarak mezarlığa kadar taşıyan anne 43 yaşındaki Nerminay Alkan, "Oğlum çok iyi biriydi. Bir karıncayı bile incitmezdi. Neden böyle yaptı bilmiyorum. Hiçbir sorunu da yoktu. Yüreğim yanıyor. Allah mekanını cennet eylesin. Bu acıya yanan yüreğim ne kadar dayanır bilemiyorum" diye konuştu. - Şenkayaerzurum

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Anne, Oğlunun Tabutunu Taşıdı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement