Ar-Ge Merkezleri Zirvesi'ne Viko Damgası - Son Dakika
Güncel

Ar-Ge Merkezleri Zirvesi'ne Viko Damgası

Ar-Ge Merkezleri Zirvesi\'ne Viko Damgası

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ise AR-GE merkezlerine verdiği önemi birçok destek, organizasyon ve faaliyetlerle açıkça ortaya koyuyor.

28.11.2013 08:21

AR-GE merkezleri, ülke ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapıya kavuşturulması, teknolojik bilgi üretilmesi, teknolojik bilginin ticarileştirilmesi, teknoloji odaklı üretim yapılması, yabancı sermayenin ülkeye girişinin hızlandırılması ve nitelikli işgücü istihdamının artırılması amaçlarıyla kuruluyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ise AR-GE merkezlerine verdiği önemi birçok destek, organizasyon ve faaliyetlerle açıkça ortaya koyuyor. Bu kapsamdaki önemli organizasyonlardan olan ve bu yıl 2.si düzenlenen AR-GE Merkezleri Zirvesi, 15-16-17 Kasım 2013 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün katılımı ile gerçekleşti.

Özgün tasarımları ile enerji verimliliğini, ürün kalitesini ve güvenliğini yaşam alanlarına taşıyan, yenilikçi ürün ve çözümler sunan bir kuruluş olarak dikkat çeken VİKO, AR-GE Merkezleri Zirvesi'nde büyük ilgi topladı. " Türkiye'nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" içerisinde yer alan, ayrıca sektörünün Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı ilk AR-GE merkezi olan VİKO, yenilikçi ürün ve çözümlerinin yanı sıra AR-GE merkezi kapsamında oluşturduğu projelerini de ziyaretçilerin beğenisine sundu. Bu yıl 2.si gerçekleşen AR-GE Merkezleri Zirvesi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün açılış konuşması ile başladı. Konuşmaların ardından gerçekleşen törende Bakan Nihat Ergün tarafından katılımcı şirketlere AR-GE Merkezi Belgesi takdim edildi. Belgeyi VİKO adına teslim alan AR-GE Merkezi Direktörü Orhan Ünal ise Bakan Ergün'e VİKO'nun yeni ve inovatif koleksiyonundan bir elektrik anahtarı armağan etti.

"VİKO, AR-GE ve Tasarım Çalışmalarını Odak Noktası Olarak Görüyor"

Açılış töreninin ardından söz alan VİKO AR-GE Merkezi Direktörü Orhan ÜNAL; "VİKO kurulduğu günden bu yana AR-GE ve tasarım çalışmalarını odak noktası olarak görmüş ve ayrı bir önem vermiştir. VİKO'nun ürün çeşitliliğini inovasyon ve kalite ile buluşturabilmedeki yeteneğini AR-GE Merkezleri Zirvesi'nde paylaşıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Günümüz dünyasında pazarda rekabet edebilecek ve müşterilerin tercihini kazanabilecek ürünleri pazara arz etmenin en etkin yolu inovasyon içeren başarılı tasarımlara imza atmaktan geçmekte. Yıllık 100 milyon adet anahtar ve priz üretim kapasitesi bulunan VİKO olarak bunun bilincindeyiz. Müşteri beklentilerini öngören çözümler üretmek ve çok sayıda yenilikçi ürünü piyasaya sunmak için; ARGE, inovasyon, tasarım ve yeni yatırım çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. AR-GE merkezlerine sağladıkları çok önemli destekler nedeni ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'mıza ve özverili çalışmaları nedeni ile VİKO AR-GE Merkezi ekibine özel teşekkürlerimi sunarım." dedi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Ar-Ge Merkezleri Zirvesi'ne Viko Damgası - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement