Aşçının Sebze ve Meyve Sergisi - Son Dakika
Güncel

Aşçının Sebze ve Meyve Sergisi

Aşçının Sebze ve Meyve Sergisi

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde aşçı Erol Aslan'ın karpuz kabuğunu kazıyarak yaptığı çizimlerle karpuz ve bal kabaklarını oyarak yaptığı hayvan ve çiçek figürleri ilgi çekiyor.

29.08.2012 10:37  Güncelleme: 10:35

Düzce'nin Akçakoca İlçesi'nde 34 yaşındaki aşçı Erol Aslan'ın karpuz kabuğunu kazıyarak yaptığı çizimlerle karpuz ve bal kabaklarını oyarak yaptığı hayvan ve çiçek figürleri ilgi çekiyor.

Akçakoca'da bir otelde çalışan Mengenli aşçı Erol Aslan yaptığı yemeklerle damakları şenlendirirken, karpuz ve bal kabaklarını oyarak, karpuz kabuğunun üzerini kazıyarak yaptığı çizimler ve figürlerin yanı sıra salatalık, lahana, turp ve meyvelerle ortaya çıkardığı çiçek süslemeleriyle de restoranın büfesine renk katıyor. Mesleğe 14 yaşında başladığını söyleyen Aslan, karpuz ve bal kabaklarının üzerine figürler yapmayı sevdiğini söyledi.

Resim eğitimi almadığını ifade eden Erol Aslan, "Yaklaşık bir saatte 60 santimetre uzunluğundaki bir bal kabağını oyarak balık, kartal, kuğu, çiçek gibi figürler yapıyorum. Karpuzların kabuklarının üzerini kazıyarak resimler, yine karpuzları oyarak çeşitli figürler ortaya çıkarıyorum. Otele gelen konuklarımız restoranın büfesinde sergilediğimiz karpuz ve kabakları beğendiklerini belirtiyorlar. Bu da beni mutlu ediyor" dedi. - Düzce

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Aşçının Sebze ve Meyve Sergisi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement