Balıkesir'de AK Parti 3, CHP 3, MHP İse 2 Vekil Çıkardı - Son Dakika
Güncel

Balıkesir'de AK Parti 3, CHP 3, MHP İse 2 Vekil Çıkardı

Balıkesir\'de AK Parti 3, CHP 3, MHP İse 2 Vekil Çıkardı

Balıkesir'in TBMM'ye gönderdiği 8 milletvekilinden 3'ünü AK Parti, 3'ünü CHP, 2'sini de MHP kazandı.

07.06.2015 23:22

Balıkesir'in TBMM'ye gönderdiği 8 milletvekilinden 3'ünü AK Parti, 3'ünü CHP, 2'sini de MHP kazandı.

Seçimin Balıkesir'de kaybedeni AK Parti oldu. Geçen yıl yerel seçimlerden büyük bir başarıyla çıkan AK Parti, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile çok sayıda ilçe belediyesini de kazanmıştı. AK Parti, 2011 genel seçimlerine göre, 1 milletvekilliğini kaybederken, vekil sayısı 4'den 3'e düştü.

AK Parti'nin yeni milletvekilleri eski il başkanı avukat Mahmut Poyrazlı, ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu, MKYK üyesi Sema Kırcı ve öğretmen kökenli Ali Aydınlıoğlu oldu. Aydınlıoğlu 2'inci kez milletvekili seçilmeyi başardı.

CHP 3'Ü KORUDU

Yerel seçimlerde 3'üncü parti olan CHP emanet oyların bir bölümünü geri alarak 3 milletvekilini korudu. Ön seçimler sonucunda ilk 2 sıraya yerleşen müteahhit Mehmet Tüm ve işadamı Ahmet Akın ilk kez milletvekili seçilmenin gururunu yaşadı. 3'üncü sıradaki avukat Namık Havutça ise yeniden milletvekili seçildi. Havutça 2011 seçimlerinde birinci sıradaydı.

MHP OYUNU ARTIRDI

MHP ise Balıkesir'deki en karlı parti oldu. MHP geçen seçimde yüzde 13.91 olan oy oranını yüzde 20'inin üzerine çıkardı. Böylece milletvekili sayısı da 1'den 2'ye yükseldi.

2009 - 2014 yıllarında Balıkesir Belediye Başkanlığı yapan öğretmen kökenli İsmail Ok bu kez miletvekili oldu. MHP'nin doktor adayı Recep Çetin ise ikinci sıradan meclise girdi. - Balıkesir

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Balıkesir'de AK Parti 3, CHP 3, MHP İse 2 Vekil Çıkardı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement