Beykoz'dan Sarıkamış'a Ağıtlar Yakıldı - Son Dakika
Güncel

Beykoz'dan Sarıkamış'a Ağıtlar Yakıldı

Beykoz\'dan Sarıkamış\'a Ağıtlar Yakıldı

Beykoz Belediyesi, Sarıkamış Harekâtı'nın 98.yılı dolayısıyla anma programı düzenledi.

22.12.2012 14:45  Güncelleme: 14:40
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde yapılan programda, 90 bin şehit, 6 dilde ağıtlarla anıldı.

Anma programına Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye meclis üyeleri, Başkan yardımcıları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda Beykozlu'nun katıldı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan ve tarihi fotoğraflar ve görüntülerin yer aldığı belgesel ile devam eden programın açış konuşmasını Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yaptı. Sarıkamış Harekâtı'nın gelecek nesillere aktarılması için 4 yıldır anma programı düzenlediklerini belirten Çelikbilek," Donarak şehit olan 90 bin askerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz de, Çanakkale Zaferini, Kurtuluş Savaşını ve Sarıkamış Harekâtını asla unutmamalı. Bu tür etkinlikleri her yıl bu amaçla gerçekleştiriyoruz. 90 bin şehidimiz arasında Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Gürcü ve Arnavutlar yer alıyordu. Hepsi de ortak bir amaç, ortak bir dava için harekâta katıldılar. Duygulanmamak elde değil. Programa duyarlılık gösteren tüm Beykozlu kardeşlerime özellikle teşekkür ediyorum. 6 Ocak'ta yapılacak anma programına katılmak isteyen vatandaşlarımızı Sarıkamış'a götüreceğiz." diyerek tüm şehitleri rahmet ve minnetle andıklarını belirtti.

Türk Sanat Musikisi'nin büyük bestekârlarından Amir Ateş'in programa onur konuğu olarak katıldığı programda, Sarıkamış Şehitleri için ilahiler ve Kur'an-ı Kerim okundu. Programda Türk Halk Müziği Sanatçısı Recep Ergül yönetmenliğinde, Sarıkamış'la ilgili 6 dilde ağıt ve türküler seslendirildi.

Program sonunda katılımcılara Sarıkamış'ta görev yapan III. Ordu askerlerin hatırasına, içinde tandır ekmeği ve buğday bulunan asker çıkını hediye edildi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Beykoz'dan Sarıkamış'a Ağıtlar Yakıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • Mastercard, geleceğin teknoloji trendlerini açıkladı
    05:09 Mastercard, geleceğin teknoloji trendlerini açıkladı

    Mastercard'ın hazırladığı Signal raporuna göre yapay zeka, hesaplama gücü ve veri teknolojisi ekonomi ve işletmelerin büyümesini belirleyen gelişmeler olacak. Yeni teknolojiler ise günlük hayatı daha sezgisel ve etkileşimli hale getirecek.


Advertisement