Son dakika Sarıkamış haberleri, Sarıkamış son dakika, son dakika Sarıkamış

Son Dakika Sarıkamış Haberleri

 • Kış uykusundan uyanan boz ayılar Sarıkamış ilçesine inerek yiyecek arıyor
  15:38 Kış uykusundan uyanan boz ayılar Sarıkamış ilçesine inerek yiyecek arıyor

  Kış uykusundan uyanan boz ayılar Kars'ın Sarıkamış ilçesine inerek yiyecek ararken görüntülendi.

 • Kars Belediye Başkanı Sarıkamış Esnafını Ziyaret Etti
  26 Şub Kars Belediye Başkanı Sarıkamış Esnafını Ziyaret Etti

  Kars'ın Sarıkamış ilçesinde Belediye Başkanı Serdar Kılıç, esnafı ziyaret ederek Sarıkamış'a gelen turistlere en iyi şekilde hizmet vermeleri konusunda önerilerde bulundu.

 • Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi Köprüköy'e ziyaret gerçekleştirdi
  24 Şub Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi Köprüköy'e ziyaret gerçekleştirdi

  Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, ilçe ziyaretleri kapsamında Köprüköy'e giderek çeşitli incelemelerde bulundu. Vali Çiftçi, Kaymakam, Belediye Başkanı ve diğer kurum yetkilileriyle görüşerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • Sarıkamış Kaymakamı Esnafı Ziyaret Etti
  22 Şub Sarıkamış Kaymakamı Esnafı Ziyaret Etti

  Kars'ın Sarıkamış ilçe Kaymakamı Enis Aslantatar, köy, mahalle ve esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Esnafı ziyaret eden Aslantatar, esnafa Sarıkamış'a gelen turistleri en iyi şekilde ağırlamaları konusunda önerilerde bulundu. Kaymakam Aslantatar, esnafa hayırlı işler dileklerinde bulunarak bir süre sohbet etti.

 • Sarıkamış beyaza büründü, ekiplerin yol açma çalışmaları sürüyor
  15 Şub Sarıkamış beyaza büründü, ekiplerin yol açma çalışmaları sürüyor

  Sarıkamış'ta saba doğru başlayan yoğun kar yağışı kısa sürede etrafı beyaza bürüdü. Kar yağışından dolayı kapanan köy yolları ise Özel İdare ekiplerince kısa sürede açıldı. Sarıkamış İlçe Özel İdare karla mücadele ekipleri de seferber oldu ve 7 köy yolunu açtı. Bölgede havanın çok bulutlu olacağı ve yer yer buzlanma, don, pus ve sis hadiselerinin görüleceği tahmin ediliyor.

 • Türk Tarım Orman Sendikası Üyelerinin Sorunları İstişare Edildi
  15 Şub Türk Tarım Orman Sendikası Üyelerinin Sorunları İstişare Edildi

  Türk Tarım Orman Sendikası Erzurum şube Başkan Yardımcısı ve Sarıkamış ilçe Temsilcisi Erol Turut'un düzenlediği istişare toplantısında, Türk Tarım Orman Sen Genel Başkan Yardımcıları Hasan Nuri Akça ve Gürkan Bozkurt üyelerin sorunlarını dinledi. Turut, sendikacılığın kulaklık veya çanta dağıtarak değil, çalışanların özlük ve mali haklarını savunarak ve sorunlarıyla ilgilenerek gönüllerini kazanmak olduğunu vurguladı.

 • Sarıkamış'ta Kar Yağışı Etkili Oldu
  15 Şub Sarıkamış'ta Kar Yağışı Etkili Oldu

  Kars'ın Sarıkamış ilçesinde gece başlayan ve sabaha kadar aralıklarla devam eden kar yağışı sonucunda ilçe merkezinde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı. Vatandaşlar, araçların üzerinde ve ev ile iş yerleri önünde biriken karı temizledi. Belediye ve Karayolları ekipleri de kar küreme ve tuzlama çalışmalarına başladı.

 • CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Dikili, Bergama ve Kınık ilçe örgütleri ve vatandaşlarla bir araya geldi
  14 Şub CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Dikili, Bergama ve Kınık ilçe örgütleri ve vatandaşlarla bir araya geldi

  CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Dikili, Bergama ve Kınık ilçe örgütleri, belediye başkan adayları ve vatandaşlarla bir araya geldi. Tugay, İzmir'e aşık olduğunu ve insanların 50 yıl boyunca konuşacağı bir çalışma ortaya koymak istediğini belirtti. Dikili'de turizm, Bergama'da sağlık turizmi ve Kınık'ta ise halkın beklentileri üzerine planlarının hazır olduğunu ifade etti. Tugay, İzmir halkının kendilerine olan inancını ve sevgisini göstererek hizmet edeceklerini vurguladı.

 • Sarıkamış Belediyesi Yoğun Kar Yağışının Ardından Kar Temizleme Çalışması Başlattı
  11 Şub Sarıkamış Belediyesi Yoğun Kar Yağışının Ardından Kar Temizleme Çalışması Başlattı

  Sarıkamış Belediyesi, yoğun kar yağışının ardından ana caddelerde kar temizleme çalışması başlattı. Belediye ekipleri ve makinelerle karla mücadele devam ediyor.

 • Kars'ta AK Parti, mahalli idareler seçimleri için adaylarını belirledi
  09 Şub Kars'ta AK Parti, mahalli idareler seçimleri için adaylarını belirledi

  Kars'ta AK Parti, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimleri öncesinde ilçe belediye başkan adaylarını belirledi. Cumhur İttifakı Adayı Prof. Dr. Ötüken Senger'e destek veren AK Parti, 7 ilçe ve 1 belde için adaylarını açıkladı.

 • Kars'ın Sarıkamış ilçesinde karla mücadele çalışmaları sürüyor
  04 Şub Kars'ın Sarıkamış ilçesinde karla mücadele çalışmaları sürüyor

  Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki 2 bin 500 rakımlı bölgede, il özel idaresi ekiplerince karla mücadele çalışması yürütülüyor. Sarıkamış ilçesinde kar yağışı ve soğuk hava hayatı olumsuz etkiliyor. Kars İl Özel İdaresine bağlı Sarıkamış İlçe Özel İdaresi ekipleri, 2 bin 500 rakımlı Çatak, Kızılçubuk, Karaurgan bölgelerinde karla mücadele çalışmalarını gece gündüz aralıksız sürdürüyor. Ekipler, hava sıcaklığı gece sıfırın altında 25 dereceye kadar düşen bölgede, yer yer 1,5 metreye varan karla kaplı güzergahlarda dozer, greyder ve rotatif araçlarla karla mücadele çalışması yapıyor. Tipi nedeniyle aralıklarla kapanan yollar, ekiplerin anında müdahalesiyle sürekli açık tutulmaya çalışılıyor.

 • Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Tunceli'de kar yağışı ve soğuk hava hayatı olumsuz etkiliyor
  04 Şub Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Tunceli'de kar yağışı ve soğuk hava hayatı olumsuz etkiliyor

  Erzurum'da kaldırım ve yollarda buzlanma meydana geldi. Kars'ta sulak alanlar buzla kaplandı. Sarıkamış ilçesinde karla mücadele çalışmaları gerçekleştirildi. Ardahan'da yol ve kaldırımlarda buzlanma yaşandı. Ağrı'da dereler dondu ve binaların çatılarında buz sarkıtları oluştu. Tunceli'de park ve bahçeler ile cadde ve sokaklar beyaza büründü.

 • Doğu Anadolu'da Soğuk Hava Etkisi: Akarsular Dondu, Çatılarda Buz Sarkıtları Oluştu
  02 Şub Doğu Anadolu'da Soğuk Hava Etkisi: Akarsular Dondu, Çatılarda Buz Sarkıtları Oluştu

  Erzurum, Ardahan, Ağrı, Kars ve Tunceli'de soğuk havanın etkisiyle akarsular dondu, çatılarda buz sarkıtları oluştu. Erzurum'da termometreler sıfırın altında 18 dereceyi gösterirken, Ardahan'da gece eksi 29 derece ölçüldü. Ağrı'da hava sıcaklığı gece sıfırın altında 21 dereceye kadar düştü. Kars'ta ise termometreler gece sıfırın altında 21 dereceyi gösterdi. Tunceli'de ise ana cadde ve sokaklarda buzlanma meydana geldi.

 • Doğu Anadolu Bölgesi'nde Kar Yağışı Hayatı Olumsuz Etkiliyor
  27 Oca Doğu Anadolu Bölgesi'nde Kar Yağışı Hayatı Olumsuz Etkiliyor

  Erzurum, Ağrı, Tunceli, Kars, Ardahan ve Erzincan illerinde aralıklarla yağan kar, hayatı olumsuz etkiliyor. Kent merkezlerinde kar kalınlığı artarken, karayolları ve belediye ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlar da ev ve iş yerlerinin önünde biriken karları temizliyor.

 • Erzurum, Ardahan ve Kars'ta kar yağışı devam ediyor
  23 Oca Erzurum, Ardahan ve Kars'ta kar yağışı devam ediyor

  Erzurum, Ardahan ve Kars'ta kar yağışı aralıklarla etkisini sürdürüyor. Erzurum'da cadde ve sokaklar karla kaplanırken, Ardahan'da buzlanma ve kar tipi görülüyor. Kars'ta ise kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı. Belediye ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor.

 • Çıldır İmam Hatip Lisesi'nden Sarıkamış Şehitleri Anma Programı
  20 Oca Çıldır İmam Hatip Lisesi'nden Sarıkamış Şehitleri Anma Programı

  Çıldır Anadolu İmam Hatip Lisesi, Sarıkamış şehitleri ve şehitlerimizin anısına bir anma programı düzenledi. Programda saygı duruşu, İstiklal Marşı, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve tiyatro gösterisi yer aldı. Program, İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün konuşmasıyla sona erdi.

 • MHP, 55 belediye başkan adayını daha açıkladı
  17 Oca MHP, 55 belediye başkan adayını daha açıkladı

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 2'si il, 53'ü ilçe olmak üzere 55 belediye başkan adayını daha açıkladı. Kilis Belediye Başkan Adayı Hasan Kara, Uşak Belediye Başkan Adayı Sezer Ateş olarak belirlendi. MHP'nin diğer il ve ilçe belediye başkan adayları da açıklandı.

 • MHP, 55 belediye başkan adayını daha açıkladı
  17 Oca MHP, 55 belediye başkan adayını daha açıkladı

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 2'si il, 53'ü ilçe olmak üzere 55 belediye başkan adayını daha açıkladı. MHP'nin açıklamasına göre, Kilis Belediye Başkan Adayı Hasan Kara, Uşak Belediye Başkan Adayı Sezer Ateş olarak belirlendi. MHP'nin diğer il ve ilçe belediye başkan adayları da açıklandı.

 • MHP 55 Belediye Başkan Adayını Daha Açıkladı… Kilis'te Hasan Kara, Uşak'ta Sezer Ateş Aday Oldu
  17 Oca MHP 55 Belediye Başkan Adayını Daha Açıkladı… Kilis'te Hasan Kara, Uşak'ta Sezer Ateş Aday Oldu

  MHP iki il, üç büyükşehir ilçe ve 50 ilçe belediye başkan adayını daha açıkladı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın açıklamasına göre MHP’nin Kilis adayı Hasan Kara, Uşak adayı ise Sezer Ateş oldu.

 • Muğla'da Sarıkamış Harekatı'nın 109. Yılı Şehitleri Anma Yürüyüşü Gerçekleştirildi
  12 Oca Muğla'da Sarıkamış Harekatı'nın 109. Yılı Şehitleri Anma Yürüyüşü Gerçekleştirildi

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Osmanlı ve Rus orduları arasında geçen Kafkas Cephesi muharebesinin en önemli dönüm noktası olan Sarıkamış Harekatı'nda şehit düşen Türk askerleri anıldı. Bodrum'da düzenlenen yürüyüşe katılanlar, 22 Aralık 1914 - 15 Ocak 1915 tarihleri arasında şehit olan yaklaşık 90 bin Türk askerini anmak için bir araya geldi.

 • Sarıkamış'ta yeni kütüphane hizmete girdi
  12 Oca Sarıkamış'ta yeni kütüphane hizmete girdi

  Kars'ın Sarıkamış ilçesine bağlı Karaurgan köyünde bulunan Karaurgan Fehim Yenice Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde Mustafa Fil Kütüphanesi açıldı. Açılışa, Sarıkamış Kaymakamı Enis Aslantatar ve diğer yetkililerin yanı sıra öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Kaymakam Aslantatar, kitap okuma alışkanlığının önemine vurgu yaparak, çocuklara kitap sevgisini aşılamak için yetişkinlerin çaba göstermesi gerektiğini belirtti.

 • Sarıkamış Harekatı'nın 109. yılında Bodrum'da anma yürüyüşü düzenlendi
  12 Oca Sarıkamış Harekatı'nın 109. yılında Bodrum'da anma yürüyüşü düzenlendi

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde Sarıkamış Harekatı'nın 109. yılı dolayısıyla anma yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüşte öğrenciler Türk bayrağını taşıdı ve İstiklal Marşı okundu. Programda şehitler için dua edildi ve çorba ve lokma ikramı yapıldı.

 • Kars'ta Kaybolan İranlı Turistler JAK Timi Tarafından Kurtarıldı
  11 Oca Kars'ta Kaybolan İranlı Turistler JAK Timi Tarafından Kurtarıldı

  Kars'ın Sarıkamış Kayak Merkezi'nde kayak yaparken pistten çıkarak kaybolan 3 İran uyruklu turist, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) Timi'nce kurtarıldı. İhbar üzerine JAK timi tarafından yapılan arama tarama faaliyeti sonucunda turistler ormanın içinde 3 kilometre uzaklıkta bulundu ve güvenli bölgeye tahliye edildi.

 • Sarıkamış'ta Milli Savunma Üniversitesi tanıtım toplantısı düzenlendi
  10 Oca Sarıkamış'ta Milli Savunma Üniversitesi tanıtım toplantısı düzenlendi

  Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, Milli Savunma Üniversitesi tarafından 12. sınıf öğrencilerine yönelik tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıda, üniversiteye hazırlık, giriş ve eğitimler hakkında bilgilendirme yapıldı. Milli Savunma Üniversitesi yetkilileri, gençleri harp ve astsubay okullarına davet etti.

 • Sarıkamış'ta Verem Eğitimi ve Farkındalık Haftası Toplantısı Düzenlendi
  10 Oca Sarıkamış'ta Verem Eğitimi ve Farkındalık Haftası Toplantısı Düzenlendi

  Kars'ın Sarıkamış ilçesinde Verem Eğitimi ve Farkındalık Haftası dolayısıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda, ilçe sağlık müdürü ve hemşire tarafından veremle mücadele konusunda bilgi verildi. Verem hastalığının önemi vurgulanırken, erken teşhis ve önlemlerin alınması gerektiği vurgulandı. Toplantıya, ilçe kaymakamı, belediye başkan vekili, milli eğitim müdürü, tarım ve orman müdürü, hastane başhekimi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

 • Ardahan ve Kars'ta Buzlanma, Sis ve Kar Yağışı Etkili Oldu
  10 Oca Ardahan ve Kars'ta Buzlanma, Sis ve Kar Yağışı Etkili Oldu

  Ardahan'da etkili olan kar yağışı, kent merkezini beyaza bürüdü. Kar yağışının ardından sis etkisini gösterdi. Kars'ta ise Digor kara yolu kar yağışıyla beyaza büründü ve sürücüler ilerlemekte güçlük çekti. Sarıkamış ilçesinde de kar ve tipi hayatı olumsuz etkiledi. Çamyazı grup köy yolu tipi nedeniyle kapandı ancak İlçe Özel İdaresi ekiplerince yapılan çalışmada yol ulaşıma açıldı.

 • Gürsu Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü düzenlendi
  09 Oca Gürsu Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü düzenlendi

  Gürsu Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü, Gürsu'nun Ericekköy Mahallesi'nde düzenlendi.

 • Gölcük Belediyesi İzcilik Kulübü, Sarıkamış Şehitleri'ni Anma Programı düzenledi
  08 Oca Gölcük Belediyesi İzcilik Kulübü, Sarıkamış Şehitleri'ni Anma Programı düzenledi

  Gölcük Belediyesi İzcilik Kulübü, Sarıkamış Şehitleri'ni unutmadı. Gölcük Belediyesi İzcilik Kulübü tarafından düzenlenen doğa yürüyüşü sonrası Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı'na Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, AK İlçe Başkanı Kemal Yavuz, izciler ve öğretmenleri katıldı. Başkan Sezer, şehitler için dua ederek, onları rahmet, şükran ve minnetle anıyor.

 • Şehitleri anmak için gittikleri şehirde ölen 2 kişi memleketleri Kocaeli'de toprağa verildi
  06 Oca Şehitleri anmak için gittikleri şehirde ölen 2 kişi memleketleri Kocaeli'de toprağa verildi

  Sarıkamış Şehitleri'ni Anma Etkinlikleri'ne katılmak için Kars'a giden ve meydana gelen zincirleme trafik kazasında hayatını kaybeden 2 kişi memleketleri Kocaeli'de toprağa verildi. Kazada hayatını kaybeden Ömer Urağ ve Faruk Akbulak, Kocaeli'de düzenlenen cenaze törenleriyle son yolculuklarına uğurlandı.

 • Sarıkamış Şehitleri'ni Anma Etkinlikleri'ne katılan 2 kişi trafik kazasında hayatını kaybetti
  06 Oca Sarıkamış Şehitleri'ni Anma Etkinlikleri'ne katılan 2 kişi trafik kazasında hayatını kaybetti

  Sarıkamış Şehitleri'ni Anma Etkinlikleri'ne katılmak için Kars'a giden ve meydana gelen zincirleme trafik kazasında hayatını kaybeden 2 kişi memleketleri Kocaeli'de toprağa verildi. Kazada hayatını kaybeden Urağ ve Akbulak bugün memleketlerine getirildi ve son yolculuklarına uğurlandı.

 • Kars'ta trafik kazasında hayatını kaybedenlerin cenazeleri Kocaeli'de toprağa verildi
  06 Oca Kars'ta trafik kazasında hayatını kaybedenlerin cenazeleri Kocaeli'de toprağa verildi

  Kars'ta meydana gelen zincirleme trafik kazasında hayatını kaybeden iki kişinin cenazeleri Kocaeli'de defnedildi. Kazada hayatını kaybedenlerin aileleri ve yakınları, törene katılan yetkililer ve vatandaşlar tarafından son yolculuklarına uğurlandı.

 • Şalpazarı'nda Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşü Düzenlendi
  06 Oca Şalpazarı'nda Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşü Düzenlendi

  TRABZON'un Şalpazarı ilçesinde, Sarıkamış Harekatı sırasında donarak şehit olan binlerce Mehmetçik, Sis Dağı Yaylası'nda düzenlenen yürüyüşle anıldı. Yürüyüşe katılanlar, karla kaplı yaylada Türk bayrağı taşıdı ve şehitler için dua etti.

 • Sultanbeyli'de şehit yakınları ve gaziler için 'Şehitleri Anma' programı gerçekleşti
  06 Oca Sultanbeyli'de şehit yakınları ve gaziler için "Şehitleri Anma" programı gerçekleşti

  Sultanbeyli'de gerçekleştirilen 'Şehitleri Anma' programı Şehit Yakınları Gaziler ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Federasyonu öncülüğünde gerçekleşti. Programa birçok şehit ve gazi yakını katıldı. Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve diğer katılımcılar konuşmalar yaptı.

 • Sultanbeyli'de Şehitleri Anma Programı Gerçekleştirildi
  06 Oca Sultanbeyli'de Şehitleri Anma Programı Gerçekleştirildi

  Sultanbeyli'de Şehitleri Anma programı, Şehit Yakınları Gaziler ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Federasyonu öncülüğünde düzenlendi. Programa birçok şehit ve gazi yakını katıldı. Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve siyasi parti ilçe başkanları da programa katıldı. Programda yapılan konuşmalarda şehitlerimiz anıldı ve teşekkürler sunuldu.

 • Erzurum, Kars ve Ardahan'da Kar Yağışı Devam Ediyor
  04 Oca Erzurum, Kars ve Ardahan'da Kar Yağışı Devam Ediyor

  Erzurum, Kars ve Ardahan illerinde kar yağışı etkisini sürdürüyor. Erzurum'da gece hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesiyle birlikte kar yağışı arttı. Kentteki parklar, bahçeler, yollar, cadde ve sokaklar beyaza büründü. Büyükşehir ve ilçe belediyeleri yollarda çalışmalara başladı. Kars'ta da kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Sarıkamış ilçesinde ağaçlar ve bitkiler karla kaplandı. Ardahan'da ise gece buzlanma oluştu ve yüksek kesimlerde kar yağdı.

 • Erzurum, Ardahan ve Kars'ta Kar Yağışı ve Soğuk Hava Etkisi Devam Ediyor
  03 Oca Erzurum, Ardahan ve Kars'ta Kar Yağışı ve Soğuk Hava Etkisi Devam Ediyor

  Erzurum, Ardahan ve Kars illerinde kar yağışı ve soğuk hava etkisini sürdürüyor. Erzurum'da gece hava sıcaklığı sıfırın altında 6 dereceye düşerken, kaldırım ve yollarda buzlanma oluştu. Ardahan'da ise kent merkezinde soğuk hava buzlanmaya, yüksek kesimlerde ise kar yağışına neden oldu. Kars'ta ise birçok sulak alan buzla kaplandı ve Sarıkamış ilçesinde kar yağışı etkili oldu. İlçe Özel İdare ekipleri, kar temizleme çalışmalarını sürdürdü.

 • Kars'ın Sarıkamış ilçesinde gün batımında kuşların dansı
  30 Ara Kars'ın Sarıkamış ilçesinde gün batımında kuşların dansı

  Kars'ın Sarıkamış ilçesinde gün batımıyla birlikte yuvalarına dönen kuşların dansı, Soğanlı Dağları'nın zirvesinde bulutlarla birlikte görüntülendi. Halk arasında büyük ilgi gören bu olay, ilçe sakinleri tarafından hayranlıkla izlendi.

 • Körfezliler, Sarıkamış Şehitleri için yürüyüş düzenledi
  30 Ara Körfezliler, Sarıkamış Şehitleri için yürüyüş düzenledi

  Kocaeli'nin Körfez ilçesinde, Sarıkamış Şehitleri için düzenlenen yürüyüşe binlerce kişi katıldı. Ellerinde Türk bayraklarıyla İlimtepe'den şehitliğe kadar yürüyen Körfezliler, şehitler için Kur'an-ı Kerim tilaveti okuyarak dualar etti. Program sonunda Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, şehitlere Allah'tan rahmet dileyerek, onların sayesinde özgür bir şekilde yaşadıklarını belirtti.

 • Sarıkamış Belediye Başkanı Harun Hayali Toprağa Verildi
  29 Ara Sarıkamış Belediye Başkanı Harun Hayali Toprağa Verildi

  Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Sarıkamış Belediye Başkanı Harun Hayali, Sarıkamış Şehir Mezarlığı'nda dualarla toprağa verildi. Törene, birçok yetkili ve vatandaş katıldı.

 • Sarıkamış Belediye Başkanı Harun Hayali'nin cenazesi toprağa verildi
  29 Ara Sarıkamış Belediye Başkanı Harun Hayali'nin cenazesi toprağa verildi

  Ankara'da tedavi gördüğü hastanede vefat eden Kars'ın Sarıkamış Belediye Başkanı Harun Hayali'nin cenazesi, Sarıkamış Belediyesi önünde düzenlenen törenin ardından dualarla toprağa verildi. Törene, birçok yetkili ve vatandaş katıldı. Hayali, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde MHP'den aday gösterilerek belediye başkanı seçilmişti.

 • Sarıkamış Belediye Başkanı Hayali'nin Cenazesi Toprağa Verildi
  29 Ara Sarıkamış Belediye Başkanı Hayali'nin Cenazesi Toprağa Verildi

  KARS'ta kalp krizi ve beyin kanaması geçirdikten sonra tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Sarıkamış Belediye Başkanı Harun Hayali'nin cenazesi, Sarıkamış'ta düzenlenen törenin ardından defnedildi.

 • Giresun'un Alucra ilçesinde şehit askerler için yürüyüş ve dua etkinliği düzenlendi
  28 Ara Giresun'un Alucra ilçesinde şehit askerler için yürüyüş ve dua etkinliği düzenlendi

  Giresun Üniversitesi Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu tarafından organize edilen etkinlikte Sarıkamış ve Pençe Kilit Harekatı'nda şehit olan askerler için yürüyüş yapıldı. Yürüyüşte şehit askerlerin fotoğrafları ve Türk bayrakları taşınırken, şehitlikte Kur'an-ı Kerim okunup dualar edildi. Etkinliğe ilçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 • Giresun'un Alucra ilçesinde Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü düzenlendi
  28 Ara Giresun'un Alucra ilçesinde Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü düzenlendi

  Giresun Üniversitesi Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu tarafından Alucra Şehitliği'nde düzenlenen etkinlikte, Sarıkamış ve Pençe Kilit Harekatı'nda şehit olan askerler için dua edildi. Katılımcılar, şehit askerlerin fotoğrafları ve Türk bayraklarıyla ilçe meydanına kadar yürüdü. Kaymakam Muhammet Cengiz, etkinliğin organize edilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Etkinlik, İstiklal Marşı'nın okunması ve çorba ikramıyla sona erdi.

 • Sarıkamış Harekatı anma etkinlikleri için kar taşınması başladı
  27 Ara Sarıkamış Harekatı anma etkinlikleri için kar taşınması başladı

  Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, Sarıkamış Harekatı anma etkinlikleri kapsamında şehit asker heykellerinin yapımında kullanılacak karın taşınmasına başlandı. Heykellerin yapımı için ilçeye taşınan kar, Sarıkamış Kayak Merkezi'nde yığılıyor. Kafkas Üniversitesi koordinasyonunda yapılacak olan heykellerin açılışı 6 Ocak'ta gerçekleştirilecek.

 • Erzurum, Kars ve Ardahan'da Soğuk Hava Etkisi
  27 Ara Erzurum, Kars ve Ardahan'da Soğuk Hava Etkisi

  Erzurum, Kars ve Ardahan'da gece hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesiyle birlikte yol, kaldırım ve şadırvanlar buz tuttu. Belediye ekipleri kar ve buz temizleme çalışmalarına devam ederken, Kars Çayı büyük bir bölümüyle buzla kaplandı. Ardahan'da da gece sıcaklığının sıfırın altına düşmesiyle buzlanma oluştu.

 • Sarıkamış Şehitleri için fener alayı düzenlendi
  25 Ara Sarıkamış Şehitleri için fener alayı düzenlendi

  Erzurum'un Şenkaya ilçesinde Sarıkamış Şehitleri anısına fener alayı düzenlendi.

 • Sarıkamış Kahramanları, 109. Yılında Kartal'da Anıldı
  25 Ara Sarıkamış Kahramanları, 109. Yılında Kartal'da Anıldı

  Kartal Belediyesi, 22 Aralık 1914'te vatan mücadelesi için savaşan ve donarak şehit olan binlerce Türk askeri için Kartal Türk Halk Müziği Topluluğu ile birlikte bir anma programı düzenledi. Sarıkamış şehitlerine adanmış türkülerin yankılandığı gecede duygu dolu anlar yaşandı.

 • Erzurum'da izciler Allahuekber Dağı Şehitleri'ni andı
  24 Ara Erzurum'da izciler Allahuekber Dağı Şehitleri'ni andı

  Türkiye İzcilik Federasyonunca Erzurum'un Şenkaya ilçesinde, Sarıkamış Kuşatma Harekatı'nda Allahuekber ve Soğanlı dağlarındaki çatışma ve amansız kış şartlarında şehit olan 40 bin muharip asker için bayrak teslim töreni gerçekleştirildi.

 • Esenyurt'ta Sarıkamış şehitleri unutulmadı
  24 Ara Esenyurt'ta Sarıkamış şehitleri unutulmadı

  Esenyurt Belediyesi, 'Tarihin en soğuk günü' olarak adlandırılan Sarıkamış Harekatı'nın 109. yılında anlamlı bir etkinlik düzenledi.

 • Erzurum'da Sarıkamış şehitleri anısına fener alayı düzenlendi
  24 Ara Erzurum'da Sarıkamış şehitleri anısına fener alayı düzenlendi

  Erzurum'un Şenkaya ilçesinde, 1. Dünya Savaşı'nda Osmanlı ordusunun Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı Sarıkamış Harekatı'nda şehit düşen askerler anısına fener alayı gerçekleştirildi.

 • Kahramankazan'da Sarıkamış Harekatı'nın şehitleri anıldı
  23 Ara Kahramankazan'da Sarıkamış Harekatı'nın şehitleri anıldı

  Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde Sarıkamış Harekatı'nın 109'uncu yılı dolayısıyla anma programı düzenlendi.

 • Bozüyük'te Sarıkamış Şehitleri için yürüdüler
  23 Ara Bozüyük'te Sarıkamış Şehitleri için yürüdüler

  Bozüyük'te Sarıkamış Harekatı'nın 109. yıl dönümünde dolayısıyla saygı yürüyüşü yapıldı.

 • SARIKAMIŞ HAREKATI'NIN 109'UNCU YILI ANMA ETKİNLİKLERİNDE ÖĞRENCİLER EKSİ 10 DERECEDE 'SAYGI NÖBETİ' TUTTU
  22 Ara SARIKAMIŞ HAREKATI'NIN 109'UNCU YILI ANMA ETKİNLİKLERİNDE ÖĞRENCİLER EKSİ 10 DERECEDE 'SAYGI NÖBETİ' TUTTU

  SARIKAMIŞ Harekatı'nın 109'uncu yılı anma etkinlikleri kapsamında, Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Sarıkamış Meslek Yüksekokulu öğrencileri, şehitler için eksi 10 derecede saygı nöbeti tuttu.

 • Sarıkamış Harekatı'nın 109'uncu yılı anma etkinliklerinde öğrenciler eksi 10 derecede 'saygı nöbeti' tuttu
  22 Ara Sarıkamış Harekatı'nın 109'uncu yılı anma etkinliklerinde öğrenciler eksi 10 derecede 'saygı nöbeti' tuttu

  Volkan KARABAĞ/ KARS, SARIKAMIŞ Harekatı'nın 109'uncu yılı anma etkinlikleri kapsamında, Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Sarıkamış Meslek Yüksekokulu öğrencileri, şehitler için eksi 10 derecede saygı nöbeti tuttu.

 • Sarıkamış şehitlerine sıfırın altında 10 derecede saygı nöbeti
  22 Ara Sarıkamış şehitlerine sıfırın altında 10 derecede saygı nöbeti

  Sarıkamış Harekatı'nın 109'uncu yılı anma etkinlikleri kapsamında, lise öğrencileri saygı yürüyüşü yaptı, üniversite öğrencileri de sıfırın altında 10 derecede asker kıyafetleri giyerek temsili saygı nöbeti tuttu.

 • Sarıkamış Harekatı'nın 109. yılı: Öğrenciler eksi 15 derecede 'saygı' nöbeti tuttu
  22 Ara Sarıkamış Harekatı'nın 109. yılı: Öğrenciler eksi 15 derecede 'saygı' nöbeti tuttu

  Sarıkamış Harekatı'nın 109. yılı anma etkinlikleri çerçevesinde Sarıkamış Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve lise öğrencileri eksi 15 derece soğukta şehitler için saygı nöbeti tuttu.

 • Bozüyük'te Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdüler
  22 Ara Bozüyük'te Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdüler

  Sarıkamış Harekatı’nın 109. yılında Bozüyük’te 'Sarıkamış Şehitleri Saygı Yürüyüşü' yapıldı.

 • Bandırma'da Sarıkamış şehitleri anısına Ayyıldız Tepe'de yürüyüş
  22 Ara Bandırma'da Sarıkamış şehitleri anısına Ayyıldız Tepe'de yürüyüş

  Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Sarıkamış Harekatı'nın 109. yılı anma etkinlikleri çerçevesinde, Ayyıldız Tepe'de Son Kurşun Anıtında yürüyüş yapıldı.

 • Kars'ta öğrencileri bilinçlendirmek için 'Sarıkamış Harekatı' konferansı veriliyor
  22 Ara Kars'ta öğrencileri bilinçlendirmek için "Sarıkamış Harekatı" konferansı veriliyor

  Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, Sarıkamış Harekatı'nın 109'uncu yılı nedeniyle "Şehitlere Vefa Projesi" kapsamında öğrencileri bilinçlendirmek için okullarda konferans düzenleniyor.

 • Sarıkamış'ta Yerli Malı Haftası etkinliği düzenlendi
  18 Ara Sarıkamış'ta Yerli Malı Haftası etkinliği düzenlendi

  Sarıkamış ilçesinde düzenlenen Yerli Malı Haftası etkinliğine, Kaymakam Enis Aslantatar, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ali Koçak, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Etkinlikte, Gençlik Merkezi'nde eğitim gören öğrencilere yöresel ürünler ikram edildi. Kaymakam Aslantatar, yerli malı kullanımının önemine vurgu yaparak, bu bilincin çocuklara erken yaşta kazandırılması gerektiğini belirtti.

 • Sarıkamış'ta Yerli Malı Haftası etkinliği düzenlendi
  15 Ara Sarıkamış'ta Yerli Malı Haftası etkinliği düzenlendi

  Sarıkamış ilçesinde, Yerli Malı Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte, kadınlar yöresel yemekler hazırladı, öğrenciler ise evlerinden getirdikleri ürünleri ikram etti. Kaymakam Aslantatar, velilere ve öğrencilere teşekkür etti. Etkinlik, öğrencilerin Kafkas Halk Oyunları gösterisiyle sona erdi.

 • Sarıkamış'ta ilkokul öğrencileri 'Şehitlere Vefa' yürüyüşü yaptı
  15 Ara Sarıkamış'ta ilkokul öğrencileri "Şehitlere Vefa" yürüyüşü yaptı

  Kars'ın Sarıkamış ilçesinde "Şehitlere Vefa Projesi" kapsamında ilkokul öğrencileri şehitlikleri ziyaret edip saygı yürüyüşü yaptı.

 • CHP 227 Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  14 Ara CHP 227 Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  CHP Parti Meclisi'nde (PM) 31 Mart seçimlerinde; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Mansur Yavaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Mustafa Bozbey, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Ahmet Akın, Bolu Belediye Başkanlığı'na Tanju Özcan, Bayburt Belediye Başkanlığı'na Kubilay Erel, Karaman Belediye Başkanlığı'na Recep Sertçelik ve Niğde Belediye Başkanlığı'na Mehmet Bilgin'in aday gösterilmesi kararı alındı. CHP PM, bugünkü toplantıda 227 adayı belirledi.

 • CHP'de 227 seçim çevresinde belediye başkan adayları belirlendi
  14 Ara CHP'de 227 seçim çevresinde belediye başkan adayları belirlendi

  CHP Parti Meclisi, 4'ü Büyükşehir olmak üzere 227 seçim çevresinde belediye başkan adaylarını belirledi. İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara'da ise Mansur Yavaş yeniden aday oldu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, belediye başkan adaylarını açıklarken, Türkiye'nin yarısını sosyal belediyecilik anlayışıyla tanıştırdıklarını ve 31 Mart seçimlerinde insan odaklı politikalarla belediyelerin sayısını artıracaklarını belirtti.

 • Erzurum, Kars ve Ardahan'da Kar Yağışı ve Sis Etkili Oldu
  12 Ara Erzurum, Kars ve Ardahan'da Kar Yağışı ve Sis Etkili Oldu

  Erzurum, Kars ve Ardahan'da gece başlayan kar yağışı ve etkili sis nedeniyle hayat olumsuz etkilendi. Yüksek kesimlerde yerleşim yerleri beyaza büründü, Kars Kalesi ve tarihi yapılar karla kaplandı. Sis nedeniyle görüş mesafesi düştü ve sürücüler zorluk yaşadı. Sarıkamış ilçesinde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı ve bazı araçlar yolda kaldı. Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde ise kar kalınlığı 55 santimetreye ulaştı. Ardahan'da da kar yağışı etkili oldu ve kent beyaza büründü.

 • Isparta'da Kaçak Avcılıkta Kullanılan Ağ Ele Geçirildi
  06 Ara Isparta'da Kaçak Avcılıkta Kullanılan Ağ Ele Geçirildi

  Eğirdir ilçesinde gerçekleştirilen su ürünleri denetiminde bin 400 metre kaçak avcılıkta kullanılan ağ ele geçirildi. Denetimler sonucunda ağa takılan canlı su ürünleri göle geri bırakılırken, ele geçirilen ağa yasal işlem yapıldı.

 • Sarıkamış'ta Kar Yağışı Sonrası Çocuklar Eğlendi
  06 Ara Sarıkamış'ta Kar Yağışı Sonrası Çocuklar Eğlendi

  Kars'ın Sarıkamış ilçesinde etkili olan kar yağışının ardından çocuklar kar topu oynadı, kızakla kaydı. Kar kalınlığının 20 santimetreyi bulduğu ilçede çocuklar eğlenceli vakit geçirdi.

 • Sarıçam ormanlarında bozayılar kış uykusuna yattı
  05 Ara Sarıçam ormanlarında bozayılar kış uykusuna yattı

  KARS'ın Sarıkamış ilçesindeki sarıçam ormanlarında yaşayan bozayılar, kar yağışıyla birlikte kış uykusuna yatmaya başladı. Kuzeydoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, Sarıkamış ormanlarında takip edilen 8 ayıdan 6'sının kuş uykusuna yattığını söyledi.

 • Sarıkamış'ta doğa ve tarih resim sergisi açıldı
  03 Ara Sarıkamış'ta doğa ve tarih resim sergisi açıldı

  Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, kursiyerler tarafından hazırlanan 'doğa ve tarih' resim sergisi açıldı. Sarıkamış Gençlik Merkezi'nde 3 ay süren resim kursunda, 45 öğrenci tarafından yapılan 71 eser sergilendi. Sergide, Kars'ın tarihi değerleri ve Sarıkamış'ın kış ve doğa fotoğrafları yer aldı. Kaymakam Enis Aslantatar, gençlerin bu tür etkinliklerle yeteneklerini sergilemelerinin önemine değindi.

 • Sarıkamış'ta öğrenciler tarafından hazırlanan resimler sergilendi
  03 Ara Sarıkamış'ta öğrenciler tarafından hazırlanan resimler sergilendi

  Kars'ın Sarıkamış ilçesinde İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde bulunan Gençlik Merkezi'nde öğrenciler tarafından yapılan resimlerin yer aldığı sergi, Kaymakam Enis Aslantatar ve eşi Sema Aslantatar'ın katılımıyla açıldı. Sergi, 3 gün boyunca ziyaretçilere açık olacak.

 • Kars ve Tunceli'de Yüksek Kesimler Karla Kaplandı
  26 Kas Kars ve Tunceli'de Yüksek Kesimler Karla Kaplandı

  Kars ve Tunceli'de yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle beyaz bir görüntü oluştu. Sürücüler zorluklar yaşarken, kar temizleme çalışmaları başlatıldı. Ayrıca, olumsuz hava şartları nedeniyle yaban ve sokak hayvanları da zorluklar yaşıyor.

 • Fatih Erbakan Partisinin 49 Belediye Başkan Adayını Açıkladı... Erbakan: 'Türk Siyasetine Damgamızı Mart Ayında Vuracağız'
  24 Kas Fatih Erbakan Partisinin 49 Belediye Başkan Adayını Açıkladı... Erbakan: "Türk Siyasetine Damgamızı Mart Ayında Vuracağız"

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin genel merkezinde önümüzdeki yıl mart ayında yapılacak yerel seçimler için 49 belediye başkan adayını açıkladı. Erbakan, “14 Mayıs seçimlerinde Yeniden Refah Partimiz anketlerin gösterdiği oy oranının üç misli oy aldı. Yüzde 1’e yakın bir oy bize lütfediyorlardı tırnak içerisinde. Biz yüzde 2,86 aldık. Yani yüzde 3’e yakın bir oy aldık. Şimdi anketler Yeniden Refah Partisi'ni ne gösteriyor? Yüzde 6 ila 7 arasında gösteriyor. Bu ne demek? Yine üçle çarptığınız zaman Yeniden Refah Partisi mart ayında yüzde 20 oy alacak demektir. 14 Mayıs'ta üç katını aldık. Şimdi de inşallah yine anketlerin üç katını alacağız. Türk siyasetine damgamızı mart ayında vuracağız” dedi.

 • Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını açıkladı
  24 Kas Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını açıkladı

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin 'Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda 49 adayı açıkladı.

 • Kars'ın ilçelerinde Öğretmenler Günü kutlandı
  24 Kas Kars'ın ilçelerinde Öğretmenler Günü kutlandı

  Kars'ın Sarıkamış, Kağızman, Akyaka, Arpaçay ve Digor ilçelerinde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla program düzenlendi.

 • Sarıkamış'ta Kar Kalınlığı Nedeniyle Aras EDAŞ Ekipleri Kurtarıldı
  20 Kas Sarıkamış'ta Kar Kalınlığı Nedeniyle Aras EDAŞ Ekipleri Kurtarıldı

  Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yolda kalan Aras EDAŞ ekipleri, İlçe Özel İdare ekipleri tarafından kurtarıldı. Kar kalınlığının 50 santimetreye ulaştığı köyde iş makinesi yardımıyla ekipler kurtarıldı.

 • Kars'ta Kar Yağışı Hayatı Felç Etti
  20 Kas Kars'ta Kar Yağışı Hayatı Felç Etti

  KARS'ta gün boyu aralıksız devam eden kar yağışı kentte hayatı durma noktasına getirdi. Çok sayıda TIR yolda kaldı. Buzlanma nedeniyle meydana gelen kazalarda 1 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı, polis ekipleri ağır tonajlı araçların zincirsiz yolculuk yapmalarına izin vermedi. Digor ilçesinde elektrik direğinin devrilmesi sonucu bazı köylerde enerji sıkıntısı yaşanırken, ekipler kar küreme çalışmasını aralıksız sürdürüyor.

 • KARS'ta Kar Yağışı Nedeniyle 7 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
  20 Kas KARS'ta Kar Yağışı Nedeniyle 7 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

  KARS'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle 7 köy yolu ulaşıma kapandı. Kapalı yolların açılması için çalışma başlatıldı.

 • Kars'ta Kar Yağışı Nedeniyle 7 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
  20 Kas Kars'ta Kar Yağışı Nedeniyle 7 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

  KARS'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle 7 köy yolu ulaşıma kapandı. Kapalı yolların açılması için çalışma başlatıldı.

 • Batman'daki selde kaybolan 3 çocuğun cansız bedenleri bulundu (2)
  20 Kas Batman'daki selde kaybolan 3 çocuğun cansız bedenleri bulundu (2)

  3'ÜNCÜ ÇOCUĞUN DA CANSIZ BEDENİ BULUNDUBatman'da sele kapılarak kaybolan 3'üncü çocuğun da cansız bedenine ulaşıldı.

 • Kars'ta Uyuşturucu ve Silah Ticareti Operasyonu: 4 Gözaltı
  14 Kas Kars'ta Uyuşturucu ve Silah Ticareti Operasyonu: 4 Gözaltı

  Kars'ta jandarma ekipleri tarafından uyuşturucu, sahte içki ve silah ticareti yapan kişilere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 4 şüpheli gözaltına alındı.

Advertisement