Bosch, yenilik ve karlılığı sürekli büyümenin anahtarı olarak görüyor - Son Dakika
Güncel

Bosch, yenilik ve karlılığı sürekli büyümenin anahtarı olarak görüyor

Bosch, yenilik ve karlılığı sürekli büyümenin anahtarı olarak görüyor

Alman mühendislik ve teknoloji şirketi Bosch'un Yönetim Kurulu Başkanı Stefan Hartung, şirketin başarılı bir şekilde 2022'deki zorlukların üstesinden geldiğini ve daha hızlı büyümek istediklerini belirtti. Şirket, Asya pazarı ile birlikte büyümenin önemli olduğunu vurgularken, Çin pazarının da büyük potansiyele sahip olduğunu ifade etti.

05.05.2023 17:45
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

FRANKFURT, 5 Mayıs (Xinhua) -- Almanya'nın önde gelen mühendislik ve teknoloji şirketi Bosch, yenilik ve karlılığın sürekli büyümeyi sağlamak için kilit faktörler olduğunu kaydetti.

Şirketin Perşembe günü düzenlediği yıllık basın toplantısında konuşan Robert Bosch GmbH Yönetim Kurulu Başkanı Stefan Hartung, "2022'deki zorluklarının üstesinden başarıyla geldik, hem satışlarımız hem de karımız beklenenden daha yüksek oldu. Ekonomik ve sosyal ortam zorlayıcı olmaya devam etse bile önemli ölçüde daha hızlı büyümek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Hartung, normal enflasyon oranları göz önüne alındığında, şirketin önümüzdeki yıllar için kendisine yıllık ortalama yüzde 6 ila 8'lik yıllık satış büyümesi ve en az yüzde 7'lik kar elde etme hedefi koyduğunu söyledi.

Asya'nın çok yüksek bir gelişme dinamiğine sahip olduğuna dikkat çeken Hartung, Asya pazarı ile birlikte büyümenin Bosch için önemli olduğunu vurguladı.

Bosch genel merkezinin yıllık basın toplantısının ardından Çin'deki Bosch (Çin) Yatırım Limited Şirketi Başkanı Chen Yudong, gazetecilere yaptığı açıklamada Çin pazarının akıllı ve elektrikli hareket kabiliyeti, akıllı üretim ve sürdürülebilir kalkınma dahil olmak üzere birçok sektörde büyük potansiyele ve fırsatlara sahip olduğunu belirtti.

Chen, Bosch'un Çin'deki uzun vadeli kalkınma stratejisinin yerel üretim, araştırma ve geliştirme yeteneklerini ilerletmenin yanı sıra müşteri ihtiyaçlarına öncelik vermeye odaklandığını da sözlerine ekledi.

Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel Bosch, yenilik ve karlılığı sürekli büyümenin anahtarı olarak görüyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Mahalle muhtarının skandallar zinciri! Swinger partilerine katılıp 17 yaşındaki kızı da istismar etmiş
  10:58 Mahalle muhtarının skandallar zinciri! Swinger partilerine katılıp 17 yaşındaki kızı da istismar etmiş

  Konya'da birlikte yaşadığı M.A. ile swinger partilerine katılan mahalle muhtarı M.M.'nin, kadının şu an 17 yaşındaki olan kızı S.A.'ya 3 yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı. Muhtar M.M. ve anne M.A. tutuklandı.

 • Yerli savaş uçağı Kaan ilk uçuşunun ardından pistte alkışlarla karşılandı
  10:55 Yerli savaş uçağı Kaan ilk uçuşunun ardından pistte alkışlarla karşılandı

  Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından üretilen milli muharip uçağı Kaan ilk uçuşunu bu sabah Ankara'da gerçekleştirirken piste dönüşü sonrasında uçağın yapımı ve geliştirilmesinde çalışan personel tarafından alkışlarla karşılandı.

 • Dolar rekor tazeledi, işte kurda son durum
  10:55 Dolar rekor tazeledi, işte kurda son durum

  Dolar/TL, güne değer kazancıyla başlamasının ardından 30,9580 seviyesinden işlem görüyor. Dolar endeksi ise yatay seyirle 104 puan seviyesinde bulunuyor. ABD Merkez Bankası'nın faiz indirimlerine geç başlayacağı beklentileri varlık fiyatları üzerinde etkili olmaya devam ediyor. Bugün yayınlanacak olan Fed'in toplantı tutanakları yatırımcıların odağına yerleşti.

 • Orta Doğu'da sular durulmuyor! İsrail, Suriye'nin başkenti Şam'ı füzelerle vurdu
  10:52 Orta Doğu'da sular durulmuyor! İsrail, Suriye'nin başkenti Şam'ı füzelerle vurdu

  Suriye devlet medyası, 7 Ekim'den bu yana Gazze'yi kan gölüne çeviren İsrail'in başkent Şam'ı çok sayıda füzeyle vurduğunu duyurdu. Çeşitli güvenlik kurumlarına ev sahipliği yapan bölgeyi yangın yerine çeviren Tel Aviv, 19 Şubat 2023 tarihinde de aynı bölgeyi vurmuş ve saldırıda 5 kişi ölmüş, 15 kişi ise yaralanmıştı.

 • AK Parti'den aday gösterildiği konuşulan Hüsnü Şenlendirici: Bir siyasi partiden olmadım
  10:51 AK Parti'den aday gösterildiği konuşulan Hüsnü Şenlendirici: Bir siyasi partiden olmadım

  Uzun yıllardır İzmir'de yaşayan Hüsnü Şenlendirici, Bergama ilçesinde AK Parti tarafından 1. sıra Belediye Meclis üyesi adayı gösterildiği söylentisi üzerine konuştu. Herhangi bir partiye bağlı olmadığını belirten Şenlendirici, "Bir siyasi partiden değil belediye başkanı kontenjanından direk aday olarak gösterildim" dedi.

 • CHP'li 2 Belediye Başkan adayı seçimden çekildiklerini duyurdu
  10:43 CHP'li 2 Belediye Başkan adayı seçimden çekildiklerini duyurdu

  CHP'nin Alaca Belediye Başkan adayı Hüseyin Türk, adaylıktan çekildiğini açıkladı. İstifanın ardından CHP'nin Alaca adayı Hüseyin Çinkaya oldu. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ise adaylıktan çekildi.

 • Pençe-Kilit Operasyonu'nda 6 terörist etkisiz
  10:42 Pençe-Kilit Operasyonu'nda 6 terörist etkisiz

  Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 6 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Bakanlık, teröristlerin hangi deliğe girerlerse girsinler kendilerini bekleyen kaçınılmaz sondan kurtulamayacaklarını belirtti.

 • 4 aylık eşini iki kez kaçırdılar
  10:32 4 aylık eşini iki kez kaçırdılar

  Adana'da 4 ay önce evlenen bir adam, eşinin 2 kez kaçırıldığını ve şimdi de 25 bin dolar fidye istendiğini söyledi. İlk kaçırıldığında 20 bin dolar fidye ödeyerek eşini geri alan adam, şimdi nasıl ödeyeceğini bilmediğini ve eşini özlediğini belirtti. Eşini kaçıranların bulunması için polis ekipleri çalışma yapıyor.


Advertisement