Denizli'de Akil Adamların Toplantısına Katılım Az Oldu - Son Dakika
Güncel

Denizli'de Akil Adamların Toplantısına Katılım Az Oldu

Denizli\'de Akil Adamların Toplantısına Katılım Az Oldu

Denizli'de bulunan Akil Adamlar heyetinin ilk toplantısına, bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katılmazken, salonda bulunan bazı derneklerin çelengi, toplantı öncesi salondan kaldırıldı.

20.04.2013 11:58

Denizli'de bulunan Akil Adamlar heyetinin ilk toplantısına, bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katılmazken, salonda bulunan bazı derneklerin çelengi, toplantı öncesi salondan kaldırıldı.

Çözüm Süreci kapsamında oluşturulan Akil Adamlar heyetinin Ege Grubu, Denizli Dedeman Park Otel'de ilk toplantısını yaptı. Toplantıya; Avni Özgürel, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Fuat Keyman, Hasan Karakaya ve Fadime Özkan ile az sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı. Toplantı öncesi salona; Denizli Siirtliler, Denizli Vanlılar ve Denizli Ağrılılar dernekleri çelenk koydu. Çelenkler daha sonra görevliler tarafından dışarı çıkarıldı. Toplantıya az sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi katılırken, sandalyeler boş kaldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Avni Özgürel, Çözüm Süreci konusunda Denizli'nin düşüncesini almaya geldiklerini söyledi. Bu dönemin cumhuriyet tarihi açısından yeni bir dönem olduğunu belirten Özgürel, "Bu dönem çok kritik. Hem kaygı var hem destek var. Bunların hepsini biliyoruz. Bizimle ilgili çeşitli rivayetler oluyor. Bu sürecin hoşumuza giden tarafları olabilir. Hoşumuza gitmeyen tarafları da olabilir. Biz bu konuda Denizlililerin ne düşündüğünü öğreneceğiz. Ancak bu konuda bazı sivil toplum örgütlerine 'katılmayın' diye baskı yapılıyor. Toplantılara katılmaması, konuşmaması konusunda bu insanlar uyarılıyor. İnsan bilmediğinin düşmanı oluyor. Gelenleri cesaretinden dolayı kutluyorum" dedi.

Toplantı daha sonra, soru-cevap şeklinde devam etti. - DENİZLİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Denizli'de Akil Adamların Toplantısına Katılım Az Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement