Develi'ye bir müjde daha - Son Dakika
Güncel

Develi'ye bir müjde daha

Develi\'ye bir müjde daha

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu memleketi Develi'ye bir müjde daha verdi.

24.05.2019 17:45
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu memleketi Develi'ye bir müjde daha verdi.

Bakanlık bünyesinde yapılacak çalışmalar kapsamında; ilçe merkezinde bulunan dere yatağının ıslahı için, betonlama, korkuluk ve duvar yapımı, Sarıca Mahallesinde su taşkınlarını engelleme adına 600 metrelik taşkın koruma kanalı ve Sindelhöyük Mahallesinde iki adet köprü yapımı projelerinin yapım ihalesine çıkılmış olup bu yıl yapımı gerçekleştirilecek olan projelerin yanı sıra Köseler Mahallesinde 3 bin dekarlık alanın sulamasına imkan sağlayacak sulama göletinin de proje ihalesine çıkılmıştır. En kısa sürede yapımına başlayacak olan projelerin Develi'nin çehresini değiştireceğini belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar; " Ankara'da biz Develililerin eli ayağı olan ve her ne zaman Develimiz için bir taleple yanına gittiğimizde büyük biz özveri ile gayret gösteren Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı kıymetli hemşehrimiz Mustafa Aksu, Develimizin derdine derman olacak projeler kazandırmaya devam ediyor. Develi merkezinde bulunan ve çevre düzenleme çalışmaları aciliyet arz eden dere yatağının ıslah edilmesi Develimizin çehresini değiştirecek projelerden olacaktır. Ayrıca kırsal mahallelerimiz olan Sarıca Mahallesindeki aciliyetle yapılması gereken taşkın koruma kanalı ve Sindelhöyük Mahallemizdeki iki adet köprünün yapımı da mahallelerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek çalışmalar olacaktır. Yine proje ihalesi yapılan Köseler Mahallemizdeki sulama göleti yapımı da hem Köseler Mahallemizde hem de çevresinde 3.000 dekarlık alanın sulanmasına imkan sağlayarak çiftçilerimizin uzun zamandır cevap bekledikleri ihtiyaçlarını gidermiş olacaktır. Develimizin derdi ile dertlenen Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Sayın Mustafa Aksu'ya Develimize kazandıracağı birbirinden kıymetli bu projeler için şahsım ve hemşehrilerim adına bir kez daha teşekkür ediyorum" açıklamalarında bulundu. - KAYSERİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Develi'ye bir müjde daha - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Bolu geçişinde akıcı yoğunluk devam ediyor
  21:51 Bolu geçişinde akıcı yoğunluk devam ediyor

  Ramazan Bayramı sebebiyle memleketlerine ve tatil bölgelerine giden tatilciler, TEM Otoyolu'nun ve D-100 Karayolu'nun Bolu geçişinde akıcı yoğunluk oluşturdu. Özellikle dinlenme tesisleri girişlerinde trafikte zaman aksamalar yaşanıyor. Tatilcilerin dönüş yolculuğu gün boyu devam ederken, gece saatlerinde otoyolun farklı noktalarında trafik zaman zaman durma noktasına geldi.

 • İstanbul Kağıthane'de Rastgele Ateş Sonucu 1 Kişi Hayatını Kaybetti, 4 Kişi Yaralandı
  21:50 İstanbul Kağıthane'de Rastgele Ateş Sonucu 1 Kişi Hayatını Kaybetti, 4 Kişi Yaralandı

  İstanbul'un Kağıthane ilçesinde 3 kişinin rastgele ateş açması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı. Şüpheli şahısların kimlikleri tespit edildi ve yakalama çalışmaları devam ediyor.

 • İzmir'in Dikili ve Seferihisar ilçelerinde 5'i çocuk 54 düzensiz göçmen yakalandı
  21:49 İzmir'in Dikili ve Seferihisar ilçelerinde 5'i çocuk 54 düzensiz göçmen yakalandı

  İzmir'in Dikili ve Seferihisar ilçeleri açıklarında lastik botlardaki 5'i çocuk 54 düzensiz göçmen yakalandı. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Dikili ilçesi açıklarında 4'ü çocuk 35 düzensiz göçmeni, Seferihisar ilçesi açıklarında ise 1'i çocuk 19 düzensiz göçmeni durdurdu. Yakalanan düzensiz göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

 • Mansur Yavaş, Beypazarı'nda Hemşehrileriyle Bayramlaştı
  21:40 Mansur Yavaş, Beypazarı'nda Hemşehrileriyle Bayramlaştı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yeniden başkan seçildikten sonra Beypazarı'nı ziyaret ederek hemşehrileriyle bayramlaştı.


Advertisement