Diş Hekimi Pertev Kökdemir İngiliz Parlamentosu'nda - Son Dakika
Güncel

Diş Hekimi Pertev Kökdemir İngiliz Parlamentosu'nda

Diş Hekimi Pertev Kökdemir İngiliz Parlamentosu\'nda

ITSEB geleneksel hale getirdiği 14 Mart Tıp Bayramı etkinliklerini bu yıl İngiliz Parlamentosu'nda düzenlenen bir etkinlikle kutladı.

20.03.2018 09:05  Güncelleme: 09:10
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Türkiye'den diş sağlığı alanındaki gelişmeleri konuşmak üzere Diş Hekimi Pertev Kökdemir davetliydi. Kökdemir, 'Diş sağlığında gelişen teknolojiler' hakkında bir konuşma da yaptı.

15 Mart Çarşamba günü Londra'da düzenlenen seminerler South East Cornwall Milletvekili Sheryll Murray ile Hendon Milletvekili Dr. Matthew Offord'un ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Doktorların yanı sıra politikacılar, sivil toplum dernekleri temsilcileri ve işadamlarının katıldığı izleyicilerin hazır bulunduğu seminerlerin açılış konuşmasını İTSEB Başkanı Dr. Ali Demirbağ yaptı. Bu yılki ekinliğin teması, 'Göçmenler, Savaş ve Tıp'tı. ITSEB'in İngiltere Parlamentosu'nda düzenlenen ve Londra Başkonsolos'u Çınar Ergin ile MUSİAD UK Başkanı Nuri Bulgurcu ve Bozca-Der Başkanı Mehmet Sar'ın da aralarında olduğu dinleyicilerin ilgiyle takip ettikleri seminer yaklaşık dört saat sürdü.

HEM İYİ AĞIRLAMAK HEM SAĞLIKLARINA KAVUŞTURMAK

Diş Hekimi Pertev Kökdemir de bir konuşma yaptı. Kökdemir konuşmasında özellikle sağlık turizmine değindi. Kökdemir, "Dental turizm alanı; hem turizm, hem de diş sağlığı alanlarını kapsadığı için turizm kadar zor, sağlık kadar da hassas bir alan haline geliyor. Yani hem ülkemize gelen misafirleri iyi ağırlayıp mutlu olmalarını sağlamanız, hem de sağlıklarına kavuşturup rahat ve huzurlu bir şekilde ülkelerine uğurlamanız gerekiyor. Üstelik de bu işi sınırlı bir zaman içinde ve mümkün olduğunca hassas çalışarak sorunsuz veya ilerleyen yıllarda problem çıkarmayacak şekilde yapmanız gerekiyor" dedi.

10 DAKİKADA EL DEĞMEDEN PORSELEN KAPLAMA

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, ileri teknolojiler kullanarak diş alanında neler yapılabileceğini de şu sözlerle anlattı:

"Bir günde hiç dişi olmayan bir ağıza implant destekli sabit porselen yapabiliyoruz. Birçok tedavide lazer ile kanamasız ve ağrısız tedavi yapabiliyoruz. CAD-CAM sistemi ile kameralar ile ölçü alıp el değmeden 10 dakikadan kısa bir süre içinde tek bir porselen kaplamayı hazırlayabiliyoruz. Kemik erimesi olan ve 10 yıl önce 'İmplant yapılamaz' denilen hastaların ağızlarına yeni teknikler ve malzemelerle kemik ilavesi, implant ve sabit dişler yapabiliyoruz. Hiç diş teli kullanmadan, şeffaf plaklarla ortodontik tedavi yaparak diş çapraşıklıklarını düzeltebiliyoruz. Sağlık turizminde kısıtlı sürenin bilincinde olarak konvansiyonel yöntemleri bile uyguladığımız süreçlerdeki değişikliklerle bir aydan 5-7 güne düşürebiliyoruz."

WHATSAPP'TAN HEMEN DÖNÜŞ YAPIYORUZ

"Sağlık turizminde, binlerce kilometre uzaktan gelmek isteyen hastaların öncelikle kendi mahallesindeki bir diş hekimine gidiyor gibi hissetmesi gerekiyor" diyen Diş Hekimi Pertev Kökdemir, "Bunun için hastalarla hızlı iletişim çok önemli. Bu amaçla WhatsApp ve e-posta yoluyla hastalarımızla çok hızlı iletişim kurup hasta kayıtlarına ulaşabiliyoruz. Bu sayede hastaların tedavi planını hızlı bir şekilde çıkarıyoruz. Tedavi için seyahate çıkacak hastaların yapılacak tedavilere hem psikolojik, hem de ekonomik olarak hazırlıklı olmalarını sağlıyoruz" dedi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Diş Hekimi Pertev Kökdemir İngiliz Parlamentosu'nda - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Elazığ'da yaşlı kadın konteynerde ölü bulundu
  10:48 Elazığ'da yaşlı kadın konteynerde ölü bulundu

  Elazığ'ın Aşağı Demirtaş mevkiinde yaşayan 68 yaşındaki Birgül Kılıç'tan haber alamayan komşuları durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. Olay yerine gelen ekiplerin yaptığı incelemede Kılıç'ın hayatını kaybettiği belirlendi. Kadının cansız bedeni otopsi için Fırat Üniversitesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

 • Konya'da Tabela Kazası: Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti
  10:48 Konya'da Tabela Kazası: Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti

  Konya'nın Hüyük ilçesinde, S.Y. (40) idaresindeki otomobil, yol kenarındaki tabelaya çarptı. Olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri tarafından Beyşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırılan sürücü, yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

 • Erzurum'da Çocuklara Erken 23 Nisan Kutlaması
  10:47 Erzurum'da Çocuklara Erken 23 Nisan Kutlaması

  Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte yüzlerce çocuk, 23 Nisan öncesi coşku ve heyecan yaşadı. Bilim Erzurum'da yapılan etkinlikte çocuklar eğlenceli faaliyetlere katıldı.

 • Çin'in Ham Petrol Üretimi İstikrarlı Bir Büyüme Kaydetti
  10:46 Çin'in Ham Petrol Üretimi İstikrarlı Bir Büyüme Kaydetti

  Çin'in ham petrol üretimi, bu yılın ilk üç ayında istikrarlı bir büyüme kaydederek, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,3 artışla 53,48 milyon tona ulaştı. Aynı dönemde Çin, yüzde 0,7 artışla 137,36 milyon ton ham petrol ithal etti.

 • Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, Güney Pasifik'te cepheleşmeyi kışkırtmanın acil ihtiyaçlara hizmet etmeyeceğini belirtti
  10:46 Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, Güney Pasifik'te cepheleşmeyi kışkırtmanın acil ihtiyaçlara hizmet etmeyeceğini belirtti

  Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, Güney Pasifik bölgesinde cepheleşmeyi kışkırtmaya yönelik herhangi bir girişimin Güney Pasifik ada ülkelerinin acil ihtiyaçlarına hizmet etmeyeceğini belirtti. Wang, Pasifik ada ülkelerinin büyük bir ülkenin arka bahçesi olmadığını ve kendi halklarının anavatanı olduğunu vurguladı. ABD'nin bölgeye nükleer denizaltılar sokma girişimlerinin Güney Pasifik Nükleer Serbest Bölge Anlaşması'nı ihlal ettiğini ve nükleer silahların yayılması konusunda ciddi risk oluşturduğunu ifade etti. Wang, bölgede cepheleşmeye yönelik her türlü kışkırtma eylemine karşı olduklarını ve bu eylemlerin Güney Pasifik ada ülkelerinin acil ihtiyaçlarına hizmet etmediğini belirtti.

 • Safranbolu'da Turizm Haftası Kutlamaları Yapıldı
  10:44 Safranbolu'da Turizm Haftası Kutlamaları Yapıldı

  UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Safranbolu'da Turizm Haftası kutlamaları düzenlendi. Programa birçok önemli isim katıldı.

 • CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Belediye Borçlarına İlişkin Meclis Araştırması İstedi
  10:43 CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Belediye Borçlarına İlişkin Meclis Araştırması İstedi

  CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, belediyelerin borçlarıyla ilgili Meclis araştırması açılmasını talep etti. Tanal, belediyelerde çarçur edilen, yandaşlara aktarılan ve kişisel servete dönüştürülen her kuruşun hesabının sorulması gerektiğini belirtti. Ayrıca, belediyelerin borç bataklığına sürüklenmesi ve kaynakların yanlış kullanılması konusunda TBMM'nin görevini yerine getirmesi gerektiğini vurguladı.


Advertisement