Duygu'suz Bir Yıl Geçti - Son Dakika
Güncel

Duygu'suz Bir Yıl Geçti

Duygu\'suz Bir Yıl Geçti

Gazitici-yazar Duygu Asena, Ölümünün Birinci Yıldönümünde, Zincirlikuyu'daki Mezarı Başında Anıldı.

31.07.2007 02:21

Gazitici-yazar Duygu Asena, ölümünün birinci yıldönümünde, Zincirlikuyu’daki mezarı başında anıldı.

Ablası İnci Asena’nın isteğiyle, mimar Haydar Karabey ile grafik tasarımcısı Bülent Erkmen tarafından Asena’nın mezarına çimenler üzerine, Alman matematikçi Möbius’un "sonsuzluk işareti" olarak bilinen bandı ve Asena’nın bu banda doğru yürüyen görüntüsünün yer aldığı dev bir pano kondu.

İnci Asena, "Möbius Eğrisi" olarak bilinen işaretin "kadınsı, dişi, yumuşak ve güçlü" yansımasının kardeşini en güzel ve en iyi şekilde ifade ettiğini söyledi. Asena’nın, Hürriyet’in Kelebek ekinde "Şirin" takma adıyla mesleğe ilk başladığı günden beri yakın dostu olan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Nail Güreli, "Savunduğu düşüncelerin toplum tarafından özümsendiğini görme arzusunu gerçekleştiremediği için yalnızlık duygusuyla yaşıyordu. Bu yalnızlık, onun mücadele azmini daha da kamçılıyordu" dedi.

Duygu Asena’yı anma törene yayıncı Nazar Büyüm, Nurcan Akad, İpek Çalışlar, Nebil Özgentürk, Ayşe Düzkan, Mustafa Mutlu, Nazım Alpman, Coşkun Aral, Fuat Kozluklu ve Metin Uca’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda meslektaşı katıldı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Duygu'suz Bir Yıl Geçti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement