Eczacıbaşı Topluluğu 75 Yaşında - Son Dakika
Güncel

Eczacıbaşı Topluluğu 75 Yaşında

Dr. Nejat Eczacıbaşı'nın 1942'de ilaç üretimine başladığı Galata'daki küçük bir labaratuvarda temelleri atılan Eczacıbaşı Topluluğu, 75'inci yılını, kuruluşundan bugüne dünya, Türkiye ve topluluktaki önemli gelişmelerin derlendiği "Afiyet" adlı gazeteler hazırladı.

04.12.2017 13:55
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Dr. Nejat Eczacıbaşı'nın 1942'de ilaç üretimine başladığı Galata'daki küçük bir labaratuvarda temelleri atılan Eczacıbaşı Topluluğu, 75'inci yılını, kuruluşundan bugüne dünya, Türkiye ve topluluktaki önemli gelişmelerin derlendiği "Afiyet" adlı gazeteler hazırladı.

Türkiye'nin önde gelen sanayi kuruluşlarından biri olan Eczacıbaşı Topluluğu, 75. yıl dönümünde, hangi toplumsal, politik ve ekonomik koşullarda doğup geliştiğini hazırladığı "Afiyet" adlı gazetelerle anlattı.

"Afiyet", Mumhane'deki ilaç imalathanesinin Dr. Nejat Eczacıbaşı tarafından kurulduğu 1942 yılından bu yana geçen her 10 yıllık dönem ve 2002'den bu yana da son 15 yıllık dönem için bir gazete biçiminde, dünya Türkiye ve Eczacıbaşı Topluluğu'ndaki önemli gelişmelerin basından derlenmesiyle hazırlandı.

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, topluluğun 75'inci yılına ilişkin değerlendirmesinde, "Kurucumuz Dr. Nejat Eczacıbaşı, arkasında yalnızca bir 'şirketler topluluğu' değil, bir 'değerler topluluğu' bıraktı. Biz inanıyoruz ki temel değerleri değişmedikçe, kurumlar ne kadar değişse de kimliklerini korur. Bugün 75 yıl önce içinde bulunmadığımız pek çok sektörün içindeyiz ama değerlerimiz aynı." ifadelerini kullandı.

Bülent Eczacıbaşı, şunları kaydetti:

"Ekonomik kalkınmanın, sosyal ve kültürel kalkınma ile beraber, bu dünyayı paylaştığımız bütün canlıların var olma haklarına saygı duyarak, çevreye duyarlı bir şekilde yaratılmasının önemine inanıyoruz. İş yapma biçimi zaman içinde her kurumda olduğu gibi, topluluğumuzda da bir dönüşümden geçse de, önem verdiğimiz bu bakış açısı çalışanlarımıza hep bir rehber oluyor. Zaman içinde bu çabalar, hesap cetvelleri ya da faaliyet raporlarında göremeyeceğimiz çok daha büyük bir değere, o kurumun asıl zenginliğine dönüşüyor. Geçmiş 75 yıla da gelecekteki 75 yıllara da bu pencereden bakıyorum."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Eczacıbaşı Topluluğu 75 Yaşında - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Arabeskin Babası Müslüm Gürses'in Vefatının 11. Yılında Anma Töreni
  13:21 Arabeskin Babası Müslüm Gürses'in Vefatının 11. Yılında Anma Töreni

  Arabesk ve halk müziği sanatçısı Müslüm Gürses, vefatının 11. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'nda düzenlenen anma töreniyle anıldı. Gürses'in sevenleri, mezarın etrafına asılan posterlerle birlikte atkılarla mezarlığa geldi. Anmada hayır lokması, simit ve lokum dağıtılırken Adana'nın ünlü acılı ütü tostu yapıldı. Gürses'e benzeyen kişiler de törene katılarak hayranlarıyla fotoğraf çektirdi.

 • Şanlıurfa'da yapılan uygulamalarda aranan 6 şüpheli yakalandı
  13:21 Şanlıurfa'da yapılan uygulamalarda aranan 6 şüpheli yakalandı

  Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan uygulamalarda, aranan şahısların yakalanması ve suç unsurlarının tespiti için çalışmalar sürdürülüyor. Yapılan şok uygulamalarda 15 bin 158 kişi sorgulandı ve 3 bin 195 araç kontrol edildi. Denetimler sonucunda 6 şüpheli yakalanırken, 6 ruhsatsız tabanca, 1 tüfek ve bir miktar uyuşturucu ele geçirildi.

 • Narkotik dedektör köpeği peçeteye emdirilmiş 2 bin içimlik bonzai ele geçirdi
  13:18 Narkotik dedektör köpeği peçeteye emdirilmiş 2 bin içimlik bonzai ele geçirdi

  Samsun'da narkotik dedektör köpeği Çakır, peçeteye emdirilmiş 2 bin içimlik bonzai ele geçirdi. Samsun Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yolcu otobüsünde uyuşturucu madde bulmak için çalışma yaparken şüpheli S.A.'nın çantasından bonzai ele geçirildi. S.A. tutuklandı.

 • AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Engelliler İçin Projelerini Açıkladı
  13:17 AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Engelliler İçin Projelerini Açıkladı

  AK Parti'nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Halis Bilden, engellilerin yaşamını kolaylaştırmak için şehri engelsiz hale getireceğini ve engellilere ücretsiz elektrikli tekerlekli sandalye ve mekan tahsis edeceklerini açıkladı. Bilden, engellilerin mutlu yaşaması gerektiğini vurgulayarak, söz verdiği projeleri hayata geçireceğini belirtti.

 • Muğla'da Alman ve İngilizler de Zeytin Ağacı Budamayı Öğrendi
  13:13 Muğla'da Alman ve İngilizler de Zeytin Ağacı Budamayı Öğrendi

  Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Yeşilüzümlü Mahallesi'nde gerçekleştirilen eğitimde kadın çiftçilerin yanı sıra bölgeye yerleşen Alman ve İngilizler de zeytin ağacı budamayı öğrendi. Eğitimde zeytin ağaçlarının doğru şekilde budanması ve bakımının yapılması konularında eğitim verildi. Ayrıca, zeytin ağacı budama teknikleri ve budama zamanlaması konuları da ele alındı.

 • Kırklareli'nde şehit annesi, Kur'an kursu için emekli maaşını bağışladı
  13:12 Kırklareli'nde şehit annesi, Kur'an kursu için emekli maaşını bağışladı

  Kırklareli Müftülüğü tarafından başlatılan Kur'an kursu inşaatı yardım kampanyasına destek vermek isteyen şehit annesi, emekli maaşını bağışladı. İl Müftüsü, yapılan bağışın anlamlı olduğunu belirtti ve herkesin desteğini beklediklerini ifade etti. Ayrıca Pınarhisar Belediyesi tarafından yapılacak olan yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi hakkında da bilgi verildi.

 • Samsun Otogarında Peçeteye Emdirilmiş Sentetik Uyuşturucuyla Yakalanan Şüpheli Tutuklandı
  13:10 Samsun Otogarında Peçeteye Emdirilmiş Sentetik Uyuşturucuyla Yakalanan Şüpheli Tutuklandı

  Samsun Emniyet Müdürlüğü Narkotik ve İstihbarat Şubesi ekipleri, yolcu otobüsünde yapılan aramada peçeteye emdirilmiş halde 2 bin içimlik sentetik uyuşturucu buldu. Şüpheli, uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan tutuklandı.

 • Hatay Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Çalışmalarını Hızlandırdı
  13:08 Hatay Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Çalışmalarını Hızlandırdı

  Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya ve Defne başta olmak üzere il genelinde yol yapım ve onarım çalışmalarını hızlandırdı. Yapılan çalışmaların şehir içi ve şehirlerarası ulaşımı rahatlatması amaçlanıyor.


Advertisement