Ekmeğini Çöpten Çıkarıyor - Son Dakika
Güncel

Ekmeğini Çöpten Çıkarıyor

Ekmeğini Çöpten Çıkarıyor

Adıyaman Belediyesi Katı Atık Çöp Depolama Sahası'nda plastik, demir ve kağıt atık toplayan Mustafa Ünver, aynı alanda yiyecek arayan binlerce kuşun cıvıltısı eşliğinde çalışarak evine ekmek parası götürüyor.

17.01.2017 13:40
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Adıyaman Belediyesi Katı Atık Çöp Depolama Sahası'nda plastik, demir ve kağıt atık toplayan Mustafa Ünver, aynı alanda yiyecek arayan binlerce kuşun cıvıltısı eşliğinde çalışarak evine ekmek parası götürüyor.

Günün ilk ışıklarıyla mesaiye başlayan 28 yaşındaki Ünver, çöp boşaltılan alanda hurda, plastik malzeme ve karton topluyor. İşitme engelli annesi, 2 çocuğu ve eşinin geçimini sağlayan Ünver, zor koşullar altında ekmeğini çöpten çıkarıyor.

Topladıkları atıkları biriktirerek ay sonunda çöp alanına gelen toptancılara satan Ünver, yoğun çalıştığı günlerde topladıkları çalınmasın diye Çöp Depolama Sahası'ndaki barakada sabahlıyor.

Ekmek kapısı çöplükte yiyecek arayan binlerce kuşun cıvıltılarıyla çalışan Ünver, gazetecilere yaptığı açıklamada, sabahın erken saatlerinde Katı Atık Çöp Depolama Sahası'na geldiğini söyledi.

Geçimini sağlamak için plastik malzeme, demir ve karton topladığını belirten Ünver, "Ekmeğim için ter döküyorum. Ailemin geçimini sağlıyorum. Okuma yazmam yok. Aylık 600-700 lira kazanıyorum. Kazandığımı aileme veriyorum. Çöplükte kötü kokuya rağmen alın terimle ekmeğimi kazanıyorum." dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ekmeğini Çöpten Çıkarıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kahramanmaraş'ta Ezgi Apartmanı davası devam ediyor
  05:28 Kahramanmaraş'ta Ezgi Apartmanı davası devam ediyor

  Kahramanmaraş'ta 6 Şubat 2023'teki depremde yıkılan Ezgi Apartmanı davasında, 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. Tutuklu sanıkların tutukluluk hali devam ederken, firari sanıklar hakkında 'kırmızı bülten' çıkarılması talebi reddedildi. İddianamede, sanıkların 'olası kastla kasten öldürme' ve 'bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma' suçlarından cezalandırılmaları isteniyor.

 • Düzce'de trafik levhasına çarpan otomobilde 2 kişi yaralandı
  04:11 Düzce'de trafik levhasına çarpan otomobilde 2 kişi yaralandı

  Düzce'nin Yığılca ilçesinde, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu trafik levhasına çarpan otomobilde bulunan 2 kişi yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldı ve sağlık durumları iyi olduğu belirtildi.

 • Ezgi apartmanı davası 3 Mayıs tarihine ertelendi
  04:09 Ezgi apartmanı davası 3 Mayıs tarihine ertelendi

  Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler sonrası yıkılan Ezgi Apartmanı davasının ilk duruşması ikinci günde devam etti. Duruşma sonrası yapılan açıklamada, mahkeme heyeti sanıkların 'kırmızı bülten' ile aranmalarını reddetti. Avukat Ersan Şen, kim sorumlu ve suçlu ise ortaya çıkmasını istediklerini belirtti.

 • Samsun'un Bafra ilçesinde ortak trafik denetimi gerçekleştirildi
  04:07 Samsun'un Bafra ilçesinde ortak trafik denetimi gerçekleştirildi

  Samsun-Sinop kara yolu Kolay Kavşağı mevkisinde yapılan denetimde araç sürücüleri trafik kuralları hakkında bilgilendirildi. Telefonla konuşma, ışık ihlali, takograf ve belge denetimi yapılan uygulamada 224 araç kontrol edildi. Denetimlerde 3 bin 135 lira ceza uygulanan bir sürücüye aracını muayene yaptırmadığı gerekçesiyle ceza kesildi. İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ise yol asayiş uygulamasında 185 kişiye GBT kontrolü yaptı.

 • Tokat Turhal'da 3 araç karıştığı trafik kazasında 5 kişi yaralandı
  04:01 Tokat Turhal'da 3 araç karıştığı trafik kazasında 5 kişi yaralandı

  Tokat'ın Turhal ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, biri jandarma olan 5 kişi yaralandı. Kazada, Uzman Çavuş S.A. yönetimindeki bir otomobil, diğer iki otomobille çarpıştı. Yaralılar, ambulanslarla Turhal Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.


Advertisement