En Eğlenceli Okulda Dersler Başladı! - Son Dakika
Güncel

En Eğlenceli Okulda Dersler Başladı!

En Eğlenceli Okulda Dersler Başladı!

Köşker: Trafik eğitimi demek hayat demek!

31.10.2012 13:49
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Gebze Belediyesi'nin eğitim hizmeti Trafik Eğitim Okulu'nun yeni eğitim-öğretim yılının açılışında konuşan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker: "Trafik eğitiminde küçük bir ayrıntı demek, aslında bir hayat demek, sakatlıktan kurtulmak demek."

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM

Gebze Belediyesi'nin önemli eğitim hizmeti, Trafik Eğitim Okulu'nun yeni dönem açılışı önceki gün düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Arapçeşme Mahallesi'nde bulunan Trafik Eğitim Okulu bahçesinde düzenlenen 2012-2013 eğitim öğretim yılı açılışına ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'in yanı sıra, eski belediye başkanlarından Mehmet Üstündağ ve eşi, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hakkı Özgür, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mücahit Sak, sürücü kursları yöneticileri, belediye meclis üyeleri, dernek başkanları, ders başı yapan öğrenciler ve uzman eğitimcileri katıldı. Her sene ilçede bulunan ilköğretim okullarının 4. sınıflarında okuyan öğrencilerin eğitimlere katıldığı Gebze Belediyesi Trafik Eğitim Okulu'nda bu yıl anaokulu öğrencilerine de teorik derslerin yanı sıra akülü arabalar ve bisikletlerle eğitim verilecek.

TRAFİK BİLİNCİ AŞILANACAK

Yeni eğitim öğretim yılının açılış töreninde kısa bir selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, "Trafik Eğitimi, eğitimin en önemli, en yaşamsal branşlarından biridir. Zira modern dünyanın en önemli sorunları arasında trafik kazaları ve bu kazaların neden olduğu can ve mal kayıpları yer alır. Bu sorunun tek çözümü var. O da trafik kurallarına uymaktır" dedi. "2011 yılında ülkemizde meydana gelen trafik kazalarında yaklaşık 2500 insanımız ölmüş, 200 bine yakın vatandaşımız ise yaralanmış veya sakat kalmıştır" sözleriyle konuşmasına devam eden Başkan Köşker şunları söyledi: "İşte verdiğimiz trafik eğitimindeki amacımız, trafik bilincini ve kurallara uyma alışkanlığını çocuklarımıza küçük yaşlarda vermektir.

AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR

Ağaç yaş iken eğilir. Burada çocuklarımızı sıkmadan, eğlendirerek eğitiyoruz. Trafik uzmanlarımız hem teorik, hem görsel, hem de bu parkta uygulamalı eğitim veriyor. Göreve başladığımız 2009 yılından beri 15.546 öğrenciye trafik eğitimi vermişiz. Trafik eğitiminde küçük bir ayrıntı demek, aslında bir hayat demek, sakatlıktan kurtulmak demek. Bu gerçekler ışığında, Trafik Eğitim Okulumuzun yeni eğitim öğretim yılında çocuklarımıza vereceği eğitimin yararlı olmasını diliyor, trafik sorunlarını en aza indirmiş bir ülke olarak yarınlara erişmeyi temenni ediyor, katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum." Başkan Köşker'in konuşmasının ardından katılımcılar eğitim gören Sultan Ayhan İlköğretim öğrencilerinin dersine katıldı. Teorik dersin ardından trafik parkurunda uygulama yapan çocukları burada da yalnız bırakmayan protokol üyeleri, öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel En Eğlenceli Okulda Dersler Başladı! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Davutoğlu: Türkiye'nin İran-İsrail gerilimine ilişkin açıklama yapmaması izah edilemez
  15:23 Davutoğlu: Türkiye'nin İran-İsrail gerilimine ilişkin açıklama yapmaması izah edilemez

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İran-İsrail arasındaki gerilime ilişkin Türkiye'den herhangi bir açıklama yapılmadığını belirterek, 'Uyan Ankara uyan. Dün bölgemiz için de dünya için de uzun bir geceydi. Gece boyu ne bir açıklama ne de bir kriz toplantısı yapıldı. Şu ana kadar da bir açıklama gelmedi. Bunun izahı mümkün değil' dedi.

 • Ramazan Bayramı Tatilinden Dönenler İçin Trafik Denetimleri Sıklaştırıldı
  15:22 Ramazan Bayramı Tatilinden Dönenler İçin Trafik Denetimleri Sıklaştırıldı

  Ramazan Bayramı'nı memleketlerinde geçirenlerin geri dönüşleri nedeniyle Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kente bağlantı yollarında trafik denetimleri yapmaktadır. Emniyet ve jandarma personeli, trafik akışını rahatlatmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Sürücüler, emniyet kemeri ve hız kurallarına uymaları konusunda uyarılmaktadır. Ayrıca, sivil kıyafetli personel de otobüslerde denetim yapmaktadır. Otobüs terminallerinde ise tatil dönüşü nedeniyle yoğunluk yaşanmaktadır.

 • Kastamonuspor Taraftarından Amed Maçına Yoğun İlgi
  15:19 Kastamonuspor Taraftarından Amed Maçına Yoğun İlgi

  Kastamonuspor taraftarı, şampiyonluk mücadelesi veren Amed Sportif maçına yoğun ilgi gösterdi. Gazi Stadyumu önünde uzun kuyruklar oluştu. Kastamonu'nun yanı sıra diğer illerden de emniyet güçleri Kastamonu'ya gelerek güvenlik önlemleri aldı. Taraftarlar maçın başlamasını heyecanla bekliyor.

 • Boeing Tianjin Kompozit Limited Şirketi'nin genişleme projesi faaliyete geçti
  15:17 Boeing Tianjin Kompozit Limited Şirketi'nin genişleme projesi faaliyete geçti

  Uçak üreticisi Boeing'in Çin'deki ilk ortak girişimi olan Boeing Tianjin Kompozit Limited Şirketi'nin 3. Aşama genişleme projesi resmen faaliyete geçti. Proje, Tianjin'deki fabrikanın üretim kapasitesini iki katına çıkaracak ve daha üst düzey ve kompleks parçaların kullanıldığı montaj çalışmaları için daha fazla yer sağlayacak. Boeing, Çin'deki ortaklığını sürdürmeye ve kompozit imalatı, araştırma, eğitim, bitirme ve teslimat merkezi gibi alanlarda işbirliğini devam ettirmeye kararlı olduğunu belirtti.

 • Avcılar'da eğlence mekanında kadın sevgilisini böyle bıçakladı
  15:15 Avcılar'da eğlence mekanında kadın sevgilisini böyle bıçakladı

  Avcılar'da bir eğlence mekanında yaşanan olayda öfkeli kadın, erkek arkadaşını bıçakladı. Güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntülerde, adamın giderken kadın tarafından arkadan bıçaklandığı görülüyor. Olaya rağmen masadakiler eğlenceye devam etti.

 • Bilecik'te seyir halinde olan hafriyat kamyonu alev aldı
  15:14 Bilecik'te seyir halinde olan hafriyat kamyonu alev aldı

  Bilecik-Yenişehir karayolunda seyir halinde olan 06 EGK 437 plakalı hafriyat kamyonu bilinmeyen bir nedenden dolayı alev aldı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın kısa sürede söndürüldü ancak araçta maddi hasar meydana geldi.

 • Esnafın Motosiklet Parkı Nedeniyle Mağduriyeti
  15:14 Esnafın Motosiklet Parkı Nedeniyle Mağduriyeti

  Eskişehir'in bir ara sokağında çevreye bilinçsizce park edilen motosikletler nedeniyle işletmelerinin önü kapanan esnaf, uzun süredir yetkililerden çözüm beklemesine rağmen kimseye sesini duyuramıyor. Tepebaşı ilçesi Hoşnudiye Mahallesi Bayramyeri Sokak'ta işletmelerin önüne bilinçsizce park edilen motosikletler esnafın tepkisini toplamaya devam ediyor. Esnaf, işletmelerinin önünün kapatılmasından ve yol üzerinde meydana gelen kötü manzaradan rahatsız oluyor. Konuyla ilgili çok defa şikayetlerini belirten ve yetkililere çağrıda bulunan esnaf, kimsenin seslerini duymaması nedeniyle mağduriyet yaşıyor.


Advertisement