Evcil'in Şirketinde 'Kara Para Operasyonu' - Son Dakika
Güncel

Evcil'in Şirketinde 'Kara Para Operasyonu'

Evcil\'in Şirketinde \'Kara Para Operasyonu\'

Bursa'da Erol Evcil'in gizli ortağı olduğu öne sürülen Hüseyin Kayapalı'ya ait 'Nilüfer Turizm'in merkez binasında, arama yapıldı.

06.06.2012 17:05

Bursa'da Erol Evcil'in gizli ortağı olduğu öne sürülen Hüseyin Kayapalı'ya ait 'Nilüfer Turizm'in merkez binasında, arama yapıldı. İzmir ve Bursa Polisi'nin ortaklaşa olarak düzenlediği aramalarda, kesilen biletlerin koçanlarına ve bilgisayarlara el konuldu. Aramaların birçok ilde eşzamanlı olarak yapıldığı belirtildi.

İzmir Özel Yetkili Mahkemesi'nin verdiği karar ile Erol Evcil ve İş Ortağı Hüseyin Kayapalı'ya ait şirketlerin merkezlerinde eş zamanlı aramalar yapıldı. Bursa'da Yalova Yolu üzerinde bulunan Nilüfer Turizm'in merkez binasındaki aramalar, Bursa ve İzmir polisi tarafından gerçekleşti, jandarma çevre önlemi aldı. Yaklaşık 2saat süren arama sonunda kara paranın aklanmasında kullanılıp kullanılmadığının belirlenmesi için kesilen otobüs biletleri koçanlarına el konuldu, bilgisayar alındı. Yetkililer, operasyon kapsamında Bursa'dan gözaltı olmadığını duyurdu.

Nesim Malki cinayetinden hüküm giyen ve bir süre önce cezaevinden tahliye olduktan sonra İzmir'de yaşayan Erol Evcil'in, bir çok şirketin yanı sıra Sivas Demir Çelik ve Ege Metal Fabrikaları'nın da sahibi olarak biliniyor. - Bursa/ Merkez

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Evcil'in Şirketinde 'Kara Para Operasyonu' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement