Ezidi Çocuklara Oyuncak Dağıtıldı - Son Dakika
Güncel

Ezidi Çocuklara Oyuncak Dağıtıldı

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çocuklara oyuncak dağıtılması- Siirt Üniversitesi Gençlik ve Kültür Topluluğu Başkanı İbrahim Çakır'ın konuşması- Siirt Gençlik ve Kültür Evi Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Evin'in konuşması- Topluluk üyesi ve Siirt Gençlik ve Kültür Evi gönüllüsü Rengin Botan'ın konuşması Siirt'te, Ezidi çocuklara oyuncak dağıtıldı- Terör örgütü DAEŞ'in saldırılarından kaçarak Türkiye'ye sığınan ve daha sonra Siirt'teki Duderan Şengal Kampı'na yerleştirilen Ezidi çocuklarına oyuncak dağıtıldı.

06.05.2015 23:49
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çocuklara oyuncak dağıtılması- Siirt Üniversitesi Gençlik ve Kültür Topluluğu Başkanı İbrahim Çakır'ın konuşması- Siirt Gençlik ve Kültür Evi Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Evin'in konuşması- Topluluk üyesi ve Siirt Gençlik ve Kültür Evi gönüllüsü Rengin Botan'ın konuşması Siirt'te, Ezidi çocuklara oyuncak dağıtıldı- Terör örgütü DAEŞ'in saldırılarından kaçarak Türkiye'ye sığınan ve daha sonra Siirt'teki Duderan Şengal Kampı'na yerleştirilen Ezidi çocuklarına oyuncak dağıtıldı. Terör örgütü DAEŞ'in saldırılarından kaçarak Türkiye'ye sığınan ve daha sonra Siirt'teki Duderan Şengal Kampı'na yerleştirilen Ezidi çocuklarına oyuncak dağıtıldı.Siirt Üniversitesi Gençlik ve Kültür Topluluğu üyesi öğrenciler ve Siirt Gençlik ve Kültür Evi gönüllüleri tarafından, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak kente sığınan çocuklar için oyuncak toplama kampanyasıyla toplanan oyuncaklar, sahiplerine ulaştırıldı.Topluluk Başkanı İbrahim Çakır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Siirt Gençlik ve Kültür Evi gönüllüleriyle başlattıkları kampanyayla topladıkları oyuncakları ülkelerindeki iç savaştan kaçarak kentte sığınan çocuklara ulaştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.Kampanyayı sosyal medyadan başlattıklarını ifade eden Çakır, "Kampanyamız hemen hemen Türkiye'nin her yerine yayıldı. Destek veren çok sayıda kişi oldu. Kampanyayı ilimizin Kezer bölgesi, Şengal Kampı ve il merkezinde bulunan Suriyeli, Afgan ve Ezidi çocukları için gerçekleştirdik. Sayılarını tespit ettik ve toplam içerisinde çeşitli oyuncaklar bulunan 370 paket hazırladık" dedi.Kente sığınan çocukların birer savaş mağduru olduğunu belirten Çakır, şunları kaydetti: "Bizler de, bu çocuklarımızın üzerindeki savaş izlerini silmeye çalışıyoruz. Özellikle topluluğumuz üyesi ile Siirt Gençlik ve Kültür Evi gönüllülerine çok teşekkür ediyorum. Çünkü bütün zamanlarını ayırarak bu oyuncakları topladıktan sonra paketledi ve bugün çocuklara ulaştırdılar. Kampanyamıza destek veren herkese teşekkür ediyorum. Kampanyayla topladığımız oyuncakları ilimizdeki Suriyeli ve Afganlı çocuklara dağıtmaya devam edeceğiz."Siirt Gençlik ve Kültür Evi Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Evin de, kente bulunan sığınmacı çocuklar için başlattıkları kampanyaya herkesin emek verdiğini belirtti.Kampanyaya farklı yerlerden destek geldiğini dile getiren Evin, "Bu tür kampanyalarımız devam edecek. Herkesin bizleri takip etmesini ve bizlere yardımcı olmalarını bekliyoruz. Bu şekilde elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışalım ve daha yaşanılabilir bir Siirt oluşturalım" dedi.Topluluk üyesi ve Siirt Gençlik ve Kültür Evi gönüllüsü Rengin Botan ise, çocukların mutluluğunun herkesin mutluluğu olduğunu dile getirerek, kampanyaya destek veren herkese teşekkür ettiklerini kaydetti.

Ezidi Çocuklara Oyuncak Dağıtıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ezidi Çocuklara Oyuncak Dağıtıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Beyoğlu'nda askeri üniforma müşterilere servis yapan şahıs tutuklandı
  20:50 Beyoğlu'nda askeri üniforma müşterilere servis yapan şahıs tutuklandı

  Beyoğlu'nda bulunan bir restoranda askeri üniforma ile müşterilere servis yapan şahsın Y.J. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Restoranın işletme sahibi ve müdürü ise serbest bırakıldı.

 • Danilo's Pizza Bursa Ant Spor, YTR Gayrimenkul Bodrum Basketbol'u mağlup etti
  20:38 Danilo's Pizza Bursa Ant Spor, YTR Gayrimenkul Bodrum Basketbol'u mağlup etti

  Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi final serisinin ilk maçında, Danilo's Pizza Bursa Ant Spor, YTR Gayrimenkul Bodrum Basketbol'u 71-70 mağlup ederek 1-0 öne geçti. Serinin ikinci maçı 20 Nisan Cumartesi oynanacak.

 • Özgür Özel Bilkent Üniversitesi'nde Gençlerle Buluştu:
  20:33 Özgür Özel Bilkent Üniversitesi'nde Gençlerle Buluştu: "Bugün Bekâ Sorunu Her Dört Gençten Üçünün Bavulları Zihninde Toplamış Olmasıdır"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bilkent Üniversitesi Sosyal Demokrasi Topluluğu’nca düzenlenen Gençlik Buluşması’nda; seçimlerde başarılı olmalarının üç nedeninin gençler, eşit temsil ve bilim olduğunu ifade etti. Özel, “Bir ülkenin gerçek sorunu o ülkenin gençlerinin dünyanın diğer ülkelerinde hayal kurmasıdır. Bugün bekâ sorunu her dört gençten üçünün  bavulları zihninde toplamış olmasıdır" dedi. Seçimlere genç bir ekiple gittiklerini belirten Özel, “Önümüzde açamadığımız devasa bir kapı vardı kale gibi. Siyasetin başarı kapısı bize kapalıydı. Bir cam tavan vardı başımızın üstünde yüzde 25’lik, kıramıyorduk, kıramıyoruz diye de artık zıplamıyorduk. O devasa siyaset kalesinin, kapalı başarı kalesinin üç anahtarı vardı. Tarihten mirastı. Emanetti. O üç anahtarı üç deliğe soktuk ve teker teker çevirdik. Siyasetin başarı kapısı açıldı” diye konuştu.


Advertisement