Festivale Davullu Davet - Son Dakika
Güncel

Festivale Davullu Davet

Festivale Davullu Davet

BDP Hakkari İl Örgütü,Kato Dağı'nda düzenlenecek Doğa, Barış ve Kültür Festivali'ne vatandaşları davul zurna ile davet etti.

29.08.2013 21:16  Güncelleme: 12:45

BDP Hakkari İl Örgütü, Cilo Doğa Derneği tarafından, 31 Ağustos ile 1 Eylül tarihlerinde Kato Dağı'nda düzenlenecek Doğa, Barış ve Kültür Festivali'ne vatandaşları davul zurna ile davet etti.

Belediye önünde bir araya gelen ve aralarında BDP İl Başkan Yardımcısı Esmer Tekin, BDP Merkez ilçe Başkanı Yavuz Aksaç, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve BDP'lilerin de bulunduğu 50 kişi basın açıklaması yaptıktan sonra caddelerde davul ve tef çalarak Kato'da yapılacak festival için bildiri dağıttı.

Cilo Doğa Derneği Başkanı Halit Soydan, Hakkari'de bu yıl ilkini düzenleyecekleri '1'nci Kato Doğa Barış ve Kültür' festivaline yediden yetmişe herkesin katılması çağrısı yaptı. Soydan, "Bu festivalimiz çok önemli bir günde, yani 1 Eylül Dünya barış gününde düzenlememizin amacı, buradan dünyaya barış mesajlarını vermektir. Herkesi bu anlamlı günde bu festivalimize katılmasını rica ediyoruz" dedi. - Hakkari

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Festivale Davullu Davet - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement