Tunceli'de Tuzaklanmış Bomba İmha Edildi - Son Dakika
Güncel

Tunceli'de Tuzaklanmış Bomba İmha Edildi

Tunceli\'de Tuzaklanmış Bomba İmha Edildi

Genelkurmay Başkanlığı, Tunceli'de bir köy yolunda 12 kg'lık tüp içerisinde bulunan patlayıcıların imha edildiğini açıkladı.

26.01.2014 14:24  Güncelleme: 15:19

Genelkurmay Başkanlığı, Tunceli Merkez Batman köyü bölgesi-Batman köyü- Haydarlı yolunda mutfak tüpü içerisinde bulunan patlayıcının imha edildiğini bildirdi.

12 KİLOGRAMLIK TÜP BULUNDU

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, ihbar üzerine  Tunceli/Merkez-Batman köyü bölgesinde, Batman köyü-Haydarlı mahallesi yoluna 25 metre mesafede, ağaçlık alanda, naylona sarılı vaziyette bir adet 12 kg'lık tüp bulunduğu belirtildi.

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA

Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Yapılan incelemede tüp içerisinde; 40 kg amonyum nitrat, 200 gr plastik patlayıcı, bir adet fünye bulunmuştur. Naylon içerisinde, tüp içerisindeki fünye ile irtibatlı; 1,5 m infilaklı fitil,1,5 m kablo tespit edilmiştir.

"İMHA EDİLDİ"

Söz konusu el yapımı patlayıcı,  25 Ocak 2014 tarihinde saat 15.20'de Patlayıcı Madde Tahrip Timi tarafından yerinde imha edilmiştir."Öte yandan Genelkurmay Başkanlığı, 25 Ocak 2014'te Deniz Kuvvetleri Komutanlığının iki adet harp gemisi ile Birleşmiş Milletler/NATO görevleri, iki adet harp gemisi ile milli görevler icra ettiğini, Hava Kuvvetleri Komutanlığının iki adet F-16 ile Türkiye- Suriye hudut hattı bölgesinde devriye uçuşu icra ettiğini ve Sahil Güvenlik Komutanlığının da dört adet bot ile Türkiye-Suriye deniz hududunda sahil güvenlik görevleri icra ettiğini duyurdu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Tunceli'de Tuzaklanmış Bomba İmha Edildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement