Güncelleme 2 - Bursa'da Boya Fabrikasında Yangın - Son Dakika
Güncel

Güncelleme 2 - Bursa'da Boya Fabrikasında Yangın

Güncelleme 2 - Bursa\'da Boya Fabrikasında Yangın

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde bir boya fabrikasında çıkan yangın yaklaşık 2,5 saat sonra kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları sürdürülüyor.

10.07.2017 20:05

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde bir boya fabrikasında çıkan yangın yaklaşık 2,5 saat sonra kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları sürdürülüyor.

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Yaylacık Mahallesi'ndeki boya fabrikasında henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangına Bursa Büyükşehir Belediyesine ait çok sayıda itfaiye aracı, Orman Bölge Müdürlüğü arazözleri ve bir helikopter ile müdahale edildi.

Ekipler, alevlerin civardaki iki eve ve bir otomobile sıçraması üzerine kısa sürede bu yangınları söndürdü. Çevredeki evlerde ikamet edenler tahliye edildi.

Söndürme çalışmalarını yürüten ve dumandan etkilenen itfaiye erlerinden 3'ü ambulansla hastaneye kaldırıldı. Dumandan etkilenen bazı erlere ise olay yerinde müdahale edildi.

Çevredeki birçok ağacın zarar gördüğü yangının civardaki ormanlık alana sıçramaması için çaba harcandı.

Yangın esnasında patlamalar meydana gelmesi nedeniyle vatandaşlar, olay yerinden uzaklaştırıldı.

Fabrika sahibiyle arsa sahipleri arasında kavga

Bu arada olay yerine gelen fabrika sahibi Ahmet A. ile fabrikanın bulunduğu arsayı ona kiralayan aile üyeleri arasında arbede yaşandı.

Aile üyeleri, 9 aydır kira ödenmediğini ileri sürerek, "Hak yersen olacağı buydu" diyerek, fabrika sahibine tepki gösterdi.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine polis ekipleri, olayı güçlükle yatıştırdı.

Fabrika sahibine sözlü ve fiili saldırıda bulunduğu belirtilen bir kişi, gözaltına alındı.

"Tek tesellimiz yaralı ve can kaybının olmaması"

Öte yandan Bursa Valisi İzzettin Küçük, İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız ve AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan, olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı.

Vali Küçük, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, herhangi bir yaralı ve can kaybı olmamasının tek teselli olduğunu söyledi.

Fabrika sahibine geçmiş olsun dileklerini ileten Küçük, "Yangına Bursa Büyükşehir Belediyesi, Ni·lüfer Beledi·yesi·, Orman Bölge Müdürlüğü ve AFAD ekipleri, 150'ye yakın personelle anında müdahale etti. Kısa zamanda yangın kontrol altına alındı. Yangının çıkış nedeni, soğutma çalışmalarından sonra belli olacak." dedi.

Birkan da "İçeride kimyasal olması nedeniyle yangının kontrol altına alınması güçleşiyor. Yangına 15 itfaiye aracı ve arazözle müdahale edilse de boya ve tiner nedeniyle yangın halen devam ediyor. Birkaç itfaiye eri dumandan etkilendi. Allah'a şükür can kaybı yok." ifadesini kullandı.

Yangın, yaklaşık 2,5 saat sonra kontrol altına alındı.

Ekipler, soğutma çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Güncelleme 2 - Bursa'da Boya Fabrikasında Yangın - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement