Güncelleme - Kars'taki Terör Saldırısı - Son Dakika
Güncel

Güncelleme - Kars'taki Terör Saldırısı

Güncelleme - Kars\'taki Terör Saldırısı

Kars'ın Kağızman ilçesinde polis karakoluna düzenlenen roketatarlı saldırıya ilişkin mahkemeye sevk edilen 12 zanlıdan 5'i tutuklandı.

04.10.2016 22:13
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kars'ın Kağızman ilçesinde polis karakoluna düzenlenen roketatarlı saldırıya ilişkin mahkemeye sevk edilen 12 zanlıdan 5'i tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, ilçenin İstiklal Alanı'ndaki Merkez Karakolu'na gerçekleştirilen roketatarlı saldırıya ilişkin, aralarında BDP Kağızman İlçe Başkanı Turan Gündoğan'ın da bulunduğu 12 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılık sorgusunun ardından iki zanlı serbest bırakıldı. Tutuklanma talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen zanlılardan Mehmet Büyükdağ, Mehmet Boztaş, Fevzi Kaya, Erol Arslan ve Cemal Boztaş tutuklandı.

Hakimlik, diğer sanıklar BDP Kağızman İlçe Başkanı Turan Gündoğan'ın da aralarında bulunduğu 5 kişiyi ise adli kontrol hükümleri uygulayarak serbest bıraktı.

Kağızman ilçesi İstiklal Alanı'ndaki Merkez Karakolu'na, 22 Eylül 2016 gecesinde teröristler tarafından roketatarlı saldırı düzenlenmiş, roketatarın karakolun yakınındaki bir direğe çarpması sonucu çevredeki araçlar zarar görmüştü.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Güncelleme - Kars'taki Terör Saldırısı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • AMD, Ryzen Pro 8000 Serisini Tanıttı: İşlemcilerde Yapay Zeka Özellikleri
  13:10 AMD, Ryzen Pro 8000 Serisini Tanıttı: İşlemcilerde Yapay Zeka Özellikleri

  AMD, ticari ve profesyonel kullanıma yönelik yeni Ryzen Pro işlemci serisini tanıttı. Ryzen Pro 8000 serisi, entegre sinir işleme birimine (NPU) sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Bu özellik sayesinde iş amaçlı dizüstü bilgisayarlara ve iş istasyonlarına yapay zeka özelliği getirilebilecek. AMD, Ryzen 8000 serisinde CPU ve GPU birimlerinde değişikliğe gitmezken, ek güvenlik, yönetim ve güvenlik özellikleri sunuyor. Ryzen Pro 8000 serisi, sistem genelinde 39 TOPS yapay zeka performansı sağlayacak. Ayrıca Ryzen Pro 8000G, NPU'ya sahip ilk iş odaklı masaüstü işlemci olacak.

 • Mersin Devlet Opera ve Balesi'nden Evita Müzikali
  13:10 Mersin Devlet Opera ve Balesi'nden Evita Müzikali

  Mersin Devlet Opera ve Balesi, sanatseverlere Evita Müzikali'ni sunacak. İstanbul Devlet Opera ve Balesi Başrejisörü Caner Akın'ın rejisörlüğünde sahnelenecek olan müzikal, 18 Nisan Perşembe ve 20 Nisan Cumartesi günleri Mersin Kültür Merkezi'nde izleyicilerle buluşacak. Eski Arjantin devlet başkanlarından Juan Peron'un eşi Eva Peron'un hayatını anlatan eserin orkestra şefliğini Aytuğ Ülgen ve Orkhan Hashimov üstlenecek.

 • Besni ilçesinde çiftçilere kavun ve karpuz fidesi dağıtıldı
  13:10 Besni ilçesinde çiftçilere kavun ve karpuz fidesi dağıtıldı

  Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen 'Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi' kapsamında, Adıyaman'ın Besni ilçesindeki çiftçilere 360 bin kavun ve karpuz fidesi dağıtıldı. Dağıtılan fidelerle ilçede 665 dekar alanda kavun ve karpuz üretiminin yapılacağı belirtildi. Proje bedelinin yüzde 75'i Bakanlık tarafından karşılanırken, 115 çiftçiye fide dağıtımı gerçekleştirildi.

 • Devlet Desteğiyle Mandıra Açan Ardahanlı Girişimci İstihdam Sağlıyor
  13:09 Devlet Desteğiyle Mandıra Açan Ardahanlı Girişimci İstihdam Sağlıyor

  Ardahan'da dedesinden kalan süt ürünleri üretimini devam ettiren Erkan Koç, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'ndan aldığı destekle Erzurum'da mandıra açtı. Koç, burada ürettiği ürünleri internet üzerinden satışa sunarak istihdam sağlıyor ve üretimini artırmayı hedefliyor.

 • Steam'de Neden Herkes Smite 2 Satın Alıyor?
  13:09 Steam'de Neden Herkes Smite 2 Satın Alıyor?

  Hi-Rez Studios tarafından geliştirilen Smite 2, daha piyasaya çıkmadan Steam'de en çok satanlar listesinde birinci sıraya yükseldi. Founders Edition paketlerinin büyük ilgi gördüğü oyun, kapalı testlere katılma fırsatı ve oyun içi bonuslar sunuyor. Smite serisinin devamı olan Smite 2, Unreal Engine 5 ile sıfırdan geliştirildi ve 2024 yılında piyasaya sürülecek.

 • İhsangazi Kaymakamı, Belediye Başkanı Hayati Sağlık'ı ziyaret etti
  13:09 İhsangazi Kaymakamı, Belediye Başkanı Hayati Sağlık'ı ziyaret etti

  İhsangazi Kaymakamı Neslihan Sönmezoğlu, yeniden Belediye Başkanı seçilen Hayati Sağlık'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Sönmezoğlu, Sağlık'tan belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı ve yeni dönemde başarılar diledi. Sağlık ise önümüzdeki beş yılda yol yapımı, altyapı çalışmaları, özel sektör yatırımları ve sosyal kültürel sportif faaliyetlerin artarak devam etmesi gibi projeleri görüşeceklerini belirtti. Sağlık, ziyaret dolayısıyla Sönmezoğlu'na teşekkür etti.

 • WhatsApp, Çevrimiçi Olan Kişileri Gösteren Yeni Bir Özellik Getiriyor
  13:09 WhatsApp, Çevrimiçi Olan Kişileri Gösteren Yeni Bir Özellik Getiriyor

  WhatsApp'ın Android beta sürümünde yer alan yeni özellik sayesinde, kullanıcılar çevrimiçi olan kişilerin listesini görüntüleyebilecek. Bu özellikle birlikte kullanıcılar, kişilerin son görülme zamanını kontrol etmek zorunda kalmadan aktif olan kişilerle bağlantı kurabilecek.

 • Bolu'nun Dörtdivan ilçesinde bir evin bacasında çıkan yangın söndürüldü
  13:08 Bolu'nun Dörtdivan ilçesinde bir evin bacasında çıkan yangın söndürüldü

  Ortaköy'de yaşayan Bayram Çankaya'ya ait evin bacasında yangın çıktı. Dörtdivan Belediyesi itfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi ve yangın kısa sürede söndürüldü.

 • Çin'in 500 metrelik Radyo Teleskobu FAST, 900'den fazla yeni pulsar keşfetti
  13:07 Çin'in 500 metrelik Radyo Teleskobu FAST, 900'den fazla yeni pulsar keşfetti

  Çin'in 500 metrelik Diyaframlı Küresel Radyo Teleskobu (FAST), 2016'da faaliyete geçmesinden bu yana 900'den fazla yeni pulsar tespit etti. Keşfedilen pulsarlar arasında 120'den fazla ikili pulsar, 170'i aşkın milisaniye pulsarı ve 80 tane de soluk ve aralıklı pulsar bulunuyor. FAST'ın saptadığı yeni pulsarların sayısı, aynı dönemde yabancı teleskopların saptadığı toplam pulsar sayısının üç katından fazla. Bu araştırma, Samanyolu Galaksisi'ndeki ölü yıldızların yoğun kalıntılarının ve ışınım özelliklerinin anlaşılması açısından önemli sonuçlar taşıyor.

 • Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal, Karşıyaka Kaymakamı Özkan Demir'i ziyaret etti
  13:07 Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal, Karşıyaka Kaymakamı Özkan Demir'i ziyaret etti

  Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal ve Karşıyaka Kaymakamı Özkan Demir, iş birliği ve uyum içerisinde hizmet edeceklerini vurgulayarak birlik, beraberlik ve dayanışma mesajları verdi.

 • Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin Tesis Ziyaretleri Yaptı
  13:07 Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin Tesis Ziyaretleri Yaptı

  Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Kompost Üretim Tesisi'ni ziyaret ederek, mevcut durum ve işleyiş hakkında bilgi aldı. CHP Seyhan İlçe Başkanı Ramazan Atikaslan da ziyaretlere eşlik etti.


Advertisement