Son dakika Kars haberleri, Kars son dakika, son dakika Kars

Son Dakika Kars Haberleri

Son dakika Kars haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son kars haberleri anında burada.


 • 20:15 Kars'ta Bulunan Yavru Vaşak Kurtarıldı Kars'ta Bulunan Yavru Vaşak Kurtarıldı

  Kars'ta tavuk kümesinde bitkin halde bulunan yavru vaşak, Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü yetkililerince alınarak, Kafkas Üniversitesi Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine gönderildi. Yavru vaşağın sağlık durumu iyi ve rehabilitasyon sürecinin ardından doğaya salınacak.

 • 17:51 Açık Kapı Projesi Kars'ta da devam ediyor Açık Kapı Projesi Kars'ta da devam ediyor

  Kars Valiliği koordinesinde yürütülen Açık Kapı Projesi, vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde stant açarak erişimi arttırmayı hedefliyor. Proje kapsamında Açık Kapı Şube Müdürlüğü'ne 2023 yılında 7 bin 56 başvuru yapıldı ve bu başvuruların 6 bin 828'i sonuçlandırıldı. Başvurular, personel tarafından elektronik sisteme kaydedilip ilgili kurum ve kuruluşlara yönlendirilerek 7 iş günü içinde cevaplandırılıyor ve başvuru sahibine SMS yoluyla bilgilendirme yapılıyor.

 • 11:54 Selim'de Liseli Öğrenciler Piknik Yaptı Selim'de Liseli Öğrenciler Piknik Yaptı

  Kars'ın Selim ilçesinde, üniversite sınavına hazırlanan lise son sınıf öğrencileri için Kaymakam Mubin Demirkıran ve Belediye Başkanı Coşkun Altun tarafından piknik programı düzenlendi. Öğrenciler, stres atmak ve eğlenmek için halay çekti ve halat çekme yarışı yaptı. Program sonrasında öğrenciler ilçeye geri döndü.

 • 11:43 Artvin Arıcılar Birlik Başkanı Durmuş: Devletimizden, Yeni Bir Düzenlemeyle Artvin'de Arıcıları Ön Plana Çıkarmasını İstiyoruz Artvin Arıcılar Birlik Başkanı Durmuş: Devletimizden, Yeni Bir Düzenlemeyle Artvin'de Arıcıları Ön Plana Çıkarmasını İstiyoruz

  Artvin Arıcılar Birlik Başkanı İbrahim Durmuş, "Mevsim gereği, küresel ısınmadan dolayı Artvin bölgesi çok etkilendi dolayısıyla arıcılarımız çok zor durumda. Buradan devletimizden ve yetkililerimizden yeni bir düzenleme ile Artvin’de arıcıları ön plana çıkarmasını istiyoruz" dedi.

 • 11:28 Nesli tehlike altındaki dikkuyruk, Kars'taki Çalı Gölü'nde görüntülendi Nesli tehlike altındaki dikkuyruk, Kars'taki Çalı Gölü'nde görüntülendi

  Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği'nin (IUCN) nesli tehlike altında olan türleri kapsayan kırmızı listesinde yer alan dikkuyruk, Kars'taki Çalı Gölü sulak alanında görüntülendi. Iğdır Üniversitesi akademisyenleri ve Anadolu Ajansı ekibi tarafından yapılan çalışma sonucu, 2 üreyen erkek dikkuyruk kayıt altına alındı. Dikkuyruk, Çalı Gölü sulak alanında bugüne kadar gözlemlenen 185 tür arasında yer alıyor.

 • 04.06.2023 04 Haz 22:03 Galatasaray Fans Take to the Streets in Kars Galatasaray Fans Take to the Streets in Kars

  After Galatasaray's 3-0 victory over Fenerbahçe in the 37th week of the Spor Toto Super League, fans in Kars took to the streets to celebrate. Wearing Galatasaray jerseys and scarves, fans gathered on Faikbey Street to sing victory songs, light flares, and make chants. The celebration ended peacefully as fans dispersed.

 • 04.06.2023 04 Haz 22:02 Galatasaray, Fenerbahçe'yi 3-0 mağlup ederek şampiyonluğu kutladı Galatasaray, Fenerbahçe'yi 3-0 mağlup ederek şampiyonluğu kutladı

  Spor Toto Süper Lig'in 37. haftasında Galatasaray, sahasında Fenerbahçe'yi 3-0 mağlup ettikten sonra Kars'ta taraftarlar sokaklara döküldü. Galatasaraylı taraftarlar, meşaleler yakarak, tezahüratlar yaparak ve şampiyonluk şarkıları söyleyerek konvoy yaptı. Daha sonra sessizce dağıldılar.

 • 04.06.2023 04 Haz 20:38 Kars'ta Sağanak ve Dolu Etkili Oldu Kars'ta Sağanak ve Dolu Etkili Oldu

  Kars'ın Sarıkamış, Arpaçay ile Susuz ilçelerinde sağanak ve dolu etkili oldu. Kentte günlerdir aralıklarla devam eden sağanak yerini doluya bıraktı. Susuz ve Sarıkamış ilçelerinde kısa sürede etkili olan dolu sonrası yerler beyaza büründü. Yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar şemsiye altlarına girerek korunmaya çalıştı. Göçmen kuşlar sulak alanlarda yiyecek aradı. Yağışın ardından oluşan gökkuşağı güzel görüntü oluşturdu. Arpaçay ilçesinde de sağanak nedeniyle dereler taştı. Bazı bölgelerde tarım arazileri su altında kaldı.

 • 04.06.2023 04 Haz 18:14 Okul Sporları Gençler Curling Türkiye Şampiyonası'nda yarı final müsabakaları tamamlandı Okul Sporları Gençler Curling Türkiye Şampiyonası'nda yarı final müsabakaları tamamlandı

  Kars'ta düzenlenen Okul Sporları Gençler Curling Türkiye Şampiyonası'nda yarı final müsabakaları tamamlandı. Trabzon, Samsun, Kars, Bursa, Erzurum, Zonguldak ve Kocaeli takımları genç kızlar, genç erkekler ve karma kategorilerinde finale kaldı. Final müsabakaları 6 Haziran'da yapılacak. Organizasyonda yaklaşık 150 sporcunun mücadele ettiği belirtilirken, Kars Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleştirilen turnuvada 30 takım mücadele ediyor.

 • 04.06.2023 04 Haz 13:23 Okul Sporları Gençler Curling Türkiye Şampiyonası Kars'ta devam ediyor Okul Sporları Gençler Curling Türkiye Şampiyonası Kars'ta devam ediyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı tarafından Kars'ta düzenlenen Okul Sporları Gençler Curling Türkiye Şampiyonası, 35 takım ve 150 sporcunun katılımıyla devam ediyor. Şampiyonanın 2. gününde oynanan karşılaşmalar nefesleri keserken, sporcuların mücadelesi dikkat çekiyor. Yarın oynanacak final karşılaşmalarından sonra sona erecek olan şampiyonada dereceye giren takımlara madalyaları verilecek.

 • 04.06.2023 04 Haz 13:14 Kars'taki merkezde yaban hayvanları tedavi edilip doğaya bırakılıyor Kars'taki merkezde yaban hayvanları tedavi edilip doğaya bırakılıyor

  Kars'taki Kafkas Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi, Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgesinde yaralı ya da bitkin bulunan yaban hayvanlarını tedavi edip doğaya bırakıyor. Merkez, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 13. Bölge Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veriyor. Merkezde bozayı, vaşak, tilki, kurt, karaca, dağ keçisi, kaya kartalı, kızıl şahin gibi birçok yaban hayvanı tedavi edilerek sağlığına kavuşturulduktan sonra doğaya bırakılıyor. Merkezin kuruluşundan bu yana yaklaşık 745 hayvan tedavi edilerek doğaya kazandırıldı.

 • 04.06.2023 04 Haz 12:06 Karakurt HES Barajı'nda su seviyesi yükselmesiyle eski yerleşim yeri su altında kaldı Karakurt HES Barajı'nda su seviyesi yükselmesiyle eski yerleşim yeri su altında kaldı

  Kars'ın Sarıkamış ilçesinde bulunan Karakurt HES Barajı'nda yağışların etkisiyle su seviyesi yükselince, eski yerleşim yeri su altında kaldı. Köy sakinleri, caminin minaresinin bile kaybolmak üzere olduğunu belirtti.

 • 04.06.2023 04 Haz 11:34 Kars'ta Yavru Kurtlar Biberonla Besleniyor Kars'ta Yavru Kurtlar Biberonla Besleniyor

  Kars'ta bulunan yavru kurtlar, vatandaşlar tarafından bulunup koruma altına alındıktan sonra Kafkas Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde bakım ve tedavileri yapılıyor. Veteriner hekimler tarafından günlük tedavileri yapılan ve biberonla süt verilerek beslenen yavrukurtlar, 5 haftalık oldu. Sağlık durumları iyi olan yavrukurtların belirli bir aşamaya geldiğinde uygun bulunan hayvanat bahçesine gönderilecek. Ayrıca Kafkas Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne güçten düşmüş ve çeşitli nedenlerle getirilen yavru boz ayı, kulaklı baykuş, leylek, şahin gibi yabani hayvanların da tedavileri devam ediyor.

 • 04.06.2023 04 Haz 10:14 Kars'ın Sarıkamış ilçesinde çiçeklerle renklenen doğa fotoğrafçılarına ilham veriyor Kars'ın Sarıkamış ilçesinde çiçeklerle renklenen doğa fotoğrafçılarına ilham veriyor

  Kış mevsiminin uzun sürdüğü Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, yağışların ardından meralar ve ormanlık alanlar çiçeklerle renklendi. Papatyaların açtığı Hançerli düzü mevkisi ve gelincik tarlaları doğa fotoğrafçılarına ilham veriyor.

 • 03.06.2023 03 Haz 20:50 68 yaşındaki üniversite öğrenicisi, köyden cep telefonuyla online derslere katılıyor 68 yaşındaki üniversite öğrenicisi, köyden cep telefonuyla online derslere katılıyor

  Kars'ın Selim ilçesinde yaşayan 2 çocuk, 3 torunu olan 68 yaşındaki Ayşen Arda İşçi, Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde lisans eğitimine devam ediyor. Derslerini köydeki evinde cep telefonuyla online takip eden ve köylü eşrafı tarafından "Ayşen Teyze" olarak anılan İşçi'nin tek hayali, okulu bitirip diploma almak.

 • 03.06.2023 03 Haz 20:46 68 yaşındaki üniversite öğrenicisi, köyden cep telefonuyla online derslere katılıyor 68 yaşındaki üniversite öğrenicisi, köyden cep telefonuyla online derslere katılıyor

  Kars'ın Selim ilçesinde yaşayan 2 çocuk, 3 torunu olan 68 yaşındaki Ayşen Arda İşçi, Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde lisans eğitimine devam ediyor. Derslerini köydeki evinde cep telefonuyla online takip eden ve köylü eşrafı tarafından "Ayşen Teyze" olarak anılan İşçi'nin tek hayali, okulu bitirip diploma almak.

 • 03.06.2023 03 Haz 16:20 Kars'ta Okul Sporları Gençler Curling Türkiye Şampiyonası Başladı Kars'ta Okul Sporları Gençler Curling Türkiye Şampiyonası Başladı

  Kars'ta düzenlenen Okul Sporları Gençler Curling Türkiye Şampiyonası'na 7 ilden 35 takım ve 150 sporcu katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay, sporun çocukların gelişimine önemli katkılar sunduğunu belirtirken, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Ömer Saltık ise organizasyonun dostluk, kardeşlik ve centilmenlik çerçevesinde fair-play ruhuyla tamamlanmasını temenni etti.

 • 03.06.2023 03 Haz 13:25 Okul Sporları Gençler Curling Türkiye Şampiyonası Kars'ta başladı Okul Sporları Gençler Curling Türkiye Şampiyonası Kars'ta başladı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı tarafından Kars'ta düzenlenen Okul Sporları Gençler Curling Türkiye Şampiyonası başladı. 35 takım ve 150 sporcu katılım sağladı. Şampiyona 3 gün sürecek ve ilk 3'e giren takımlara çeşitli hediyeler verilecek.

 • 03.06.2023 03 Haz 11:37 Kars'ta Su Kesintisi Yaşanacak Kars'ta Su Kesintisi Yaşanacak

  Kars'ta içme suyu hattı yapılacak tadilat çalışmalarından dolayı su kesintisi yaşanacak. Kesinti yaşanacak tarihlerde vatandaşların su ihtiyacı peyderpey karşılanacak.

 • 03.06.2023 03 Haz 11:12 68 yaşındaki Ayşen Arda İşçi, köyünde cep telefonuyla üniversite derslerini takip ediyor 68 yaşındaki Ayşen Arda İşçi, köyünde cep telefonuyla üniversite derslerini takip ediyor

  Kars'ın Selim ilçesinde yaşayan Ayşen Arda İşçi, 68 yaşında üniversite öğrencisi olarak köyündeki evinde cep telefonuyla online derslerini takip ediyor. Ev işlerini yaparken derslerini de takip eden İşçi, yılmadan mücadelesine devam ediyor.

 • 02.06.2023 02 Haz 22:40 Kars'ta '93 Harbi'nden Milli Mücadele'ye Doğu Anadolu' sempozyumu düzenlenecek Kars'ta '93 Harbi'nden Milli Mücadele'ye Doğu Anadolu' sempozyumu düzenlenecek

  Türk Tarih Kurumu tarafından Kars'ta düzenlenecek olan '93 Harbi'nden Milli Mücadele'ye Doğu Anadolu: İşgal, Mezalim ve Kurtuluş' başlıklı sempozyumda, yurt içi ve dışından uzmanlar o dönemde Doğu Anadolu Bölgesinde yaşanan olayları ele alacak. Sempozyumda ayrıca, Ermeni çetelerinin bölge halkına yaşattığı mezalim de konuşulacak. Sempozyum 8 Haziran'da gerçekleştirilecek ve çeşitli kurumların arşivlerinden derlenen özel bir fotoğraf sergisi de gezilebilecek.

 • 02.06.2023 02 Haz 12:49 Kars'taki Çalı Gölü sulak alanı 185 kuş türüne ev sahipliği yapıyor Kars'taki Çalı Gölü sulak alanı 185 kuş türüne ev sahipliği yapıyor

  Kars'ta bulunan Çalı Gölü sulak alanı, Türkiye'nin en yüksek rakımlı göllerinden biri olup, 185 kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Göçmen kuşların mola noktası olan göl, kuş gözlemcilerinin de uğrak noktaları arasında yer alıyor.

 • 02.06.2023 02 Haz 11:46 '93 Harbi'nden Millî Mücadele'ye Doğu Anadolu' Kars'ta konuşulacak "93 Harbi'nden Millî Mücadele'ye Doğu Anadolu" Kars'ta konuşulacak

  Türk Tarih Kurumu, Kars'ta,"93 Harbi'nden Milli Mücadele'ye Doğu Anadolu: İşgal, Mezalim ve Kurtuluş" sempozyumu düzenleyecek.

 • 02.06.2023 02 Haz 11:28 Sarıkamış'ta Kuzu Göbeği Mantarı Toplama Sezonu Başladı Sarıkamış'ta Kuzu Göbeği Mantarı Toplama Sezonu Başladı

  Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, yağışların etkisiyle ormanlık alanda yetişen kuzu göbeği mantarı toplama sezonu başladı. Yöre halkı tarafından toplanan mantarlar, kilosu yaş olarak 150-200, kuru olarak ise 500-500 liradan satışa çıkarılıyor. Mantar alıcısı Abdulkadir Aygün, bu sene yağışların bol olması nedeniyle mantarın çok bol olduğunu belirtirken, vatandaşlar da toplama işlemlerine devam edeceklerini söyledi.

 • 02.06.2023 02 Haz 10:31 Kars'ta aç kalan domuz sürüsü kameralara yansıdı Kars'ta aç kalan domuz sürüsü kameralara yansıdı

  Kars'ın Sarıkamış ilçesinde aç kalan domuz sürüsü ve yavruları, ilçe merkezine yakın ormanlık alanlarda yiyecek ararken kameralara yansıdı. Domuzlar, boz ayıların ardından ilçeye inen hayvanlar arasında yer aldı.

 • 02.06.2023 02 Haz 10:12 Kars'ta Kafkas Vaşağı Tedavi Altına Alındı Kars'ta Kafkas Vaşağı Tedavi Altına Alındı

  Kars'ın Kağızman ilçesinde bitkin halde bulunan Kafkas vaşağı yavrusu, tedavi ve rehabilitasyon sürecinin ardından doğaya bırakılacak.

 • 01.06.2023 01 Haz 17:15 Selim'de Yağlık Ayçiçeği Ekilmeye Başladı Selim'de Yağlık Ayçiçeği Ekilmeye Başladı

  Selim'de çiftçiler yağlık ayçiçeği ekimine başladı. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nce Kars'ın Selim ilçesinde önceki yıllarda hayata geçirilen projeler kapsamında Yukarı Kotanlı köyünde yağlık ayçiçeği ekimi yapıldı.

 • 01.06.2023 01 Haz 17:11 Kars'ta Okul Sporları Gençler Curling Türkiye Şampiyonası Başlıyor Kars'ta Okul Sporları Gençler Curling Türkiye Şampiyonası Başlıyor

  6 ilden 30 takım ve 150 sporcunun katılımıyla Okul Sporları Gençler Curling Türkiye Şampiyonası Kars'ta yapılacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığının 2023 yılı faaliyet takviminde yer alan şampiyona, 03-06 Haziran 2023 tarihleri arasında Buz Sporları Salonunda düzenlenecek.

 • 01.06.2023 01 Haz 16:06 Kars'ta Okullarda Hijyen Eğitimi Veriliyor Kars'ta Okullarda Hijyen Eğitimi Veriliyor

  Kars Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından okullarda hijyen eğitimi veriliyor. Gıda güvenilirliği ve hijyen bilinci oluşturmak amacıyla düzenlenen eğitimlerde öğrencilere doğru beslenme alışkanlıkları ve yapmaları gerekenler anlatılıyor.

 • 01.06.2023 01 Haz 16:02 Kars'ta IPARD III Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Kars'ta IPARD III Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

  Kars'ta Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ile ilgili yapılan desteklemelerin anlatıldığı IPARD III Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi. Toplantıda, IPARD iyi uygulama örnekleri tanıtım videosu ve IPARD III Programı tanıtımı da yapıldı.

 • 01.06.2023 01 Haz 14:31 Kars'ta Aşıklık Geleneği Azalıyor Kars'ta Aşıklık Geleneği Azalıyor

  Kars'ta düğünlerde sahne alan aşıkların geleneği gün geçtikçe azalıyor. Aşıklar, mesleklerinde yaşadıkları sorunları anlatarak, aşıklık geleneğinin yok olmaya yüz tuttuğunu belirtiyorlar.

 • 01.06.2023 01 Haz 13:22 Digor'da Vatandaşlara Evde Bakım Hizmeti Veriliyor Digor'da Vatandaşlara Evde Bakım Hizmeti Veriliyor

  Digor'da yaşlı ve engelli vatandaşlara evde bakım hizmeti veriliyor. Vatandaşların evleri temizleniyor, kişisel ihtiyaçları karşılanıyor.

 • 01.06.2023 01 Haz 10:49 Kağızman Hükümet Konağı'nın yapımı devam ediyor Kağızman Hükümet Konağı'nın yapımı devam ediyor

  Kağızman Hükümet Konağı'nın yapımını devam ediyor. Hükümet Konağı tamamlandığında vatandaşlar, modern bina da hizmet alacak. Kars'ın Kağızman ilçesinde Hükümet Konağı'nda çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

 • 31.05.2023 31 May 21:19 10 ilde etkili olan sağanak yağış, vatandaşlara zor anlar yaşattı 10 ilde etkili olan sağanak yağış, vatandaşlara zor anlar yaşattı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yağış uyarısının ardından 10 ilde sağanak yağışlar etkili oldu. İzmir, Ankara, Eskişehir, Kars, Denizli, Kayseri, Ardahan, Kütahya, Bilecik ve Afyonkarahisar'da etkili olan yağışlar nedeniyle ev ve iş yerleri suyla dolarken, sürücüler de zor anlar yaşadı.

 • 31.05.2023 31 May 15:49 Kars'ta Elektrik Akımına Kapılan İşçi Ağır Yaralandı Kars'ta Elektrik Akımına Kapılan İşçi Ağır Yaralandı

  Kars'ın Kağızman ilçesinde elektrik akımına kapılan işçi ağır yaralandı. Şahindere Mahallesi'ndeki Aras EDAŞ Bakım Binası'nda sayaç bakımı yapmak isteyen firma çalışanı Yakup E, elektrik akımına kapıldı. Ağır yaralanan Yakup E, Kağızman Devlet Hastanesi'nde kaldırıldı. 3. derece yanık oluşan Yakup E, buradaki müdahalenin ardından Harakani Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

 • 31.05.2023 31 May 15:48 Kars'ta hortum çatıları uçurdu Kars'ta hortum çatıları uçurdu

  Kars'ta meydana gelen hortum bazı ev, ahır ve samanlıkların duvar ile çatılarına zarar verdi. Kentte dün başlayan ve aralıklarla devam eden sağanak öğle saatlerinde yerini şiddetli rüzgara bıraktı. Merkeze bağlı Ölçülü köyünde rüzgar hortuma dönüştü. Kısa süre içinde köyde etkili olan hortum nedeniyle 3 ev, 2 ahır ve cami lojmanının çatı ve duvarlarında hasar oluştu. Jandarma ve AFAD ekiplerinin sevk edildiği köyde, hasar tespit çalışması yapılıyor. Ayrıca hortum anı vatandaşlarca cep telefonuyla kaydedildi.

 • 31.05.2023 31 May 15:31 Kars'ta Meydana Gelen Hortum Maddi Hasara Yol Açtı Kars'ta Meydana Gelen Hortum Maddi Hasara Yol Açtı

  Kars'a bağlı Merkez Ölçülü Köyü'nde meydana gelen hortum, 2 evde ve Köyün Camisinde maddi hasar oluşturdu. Hortum ayrıca birçok tarım malzemesi ve hayvanın telef olmasına neden oldu.

 • 31.05.2023 31 May 11:41 Kars'ta İhracat Yüzde 13,7 Azaldı Kars'ta İhracat Yüzde 13,7 Azaldı

  Kars'ta ihracat 2023 yılı Nisan ayında 2022 yılının aynı ayına göre yüzde 13,7 azalarak 0,1 milyon dolar, ithalat ise yüzde 81,7 azalarak 0,01 milyon dolar olarak gerçekleşti. Türkiye'de ise Nisan ayında genel ticaret sistemine göre ihracat yüzde 17,1, ithalat yüzde 4,8 azaldı.

 • 31.05.2023 31 May 11:14 Kars'ta Fiyat Denetimleri Sürüyor Kars'ta Fiyat Denetimleri Sürüyor

  Kars'ta market ve işletmelere yönelik fiyat denetimleri aralıksız sürüyor. Tüketicilerin mağdur olmamaları için Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz'ün talimatlarıyla Ticaret İl Müdürlüğü, Belediye ve Defterdarlık personellerinden oluşturulan denetim ekipleri, il genelinde market ve işletmeleri denetliyor.

 • 31.05.2023 31 May 11:05 Kars'ta Galatasaray'ın Şampiyonluk Coşkusu Yaşandı Kars'ta Galatasaray'ın Şampiyonluk Coşkusu Yaşandı

  Süper Lig'in 36. haftasında deplasmanda MKE Ankaragücü'nü 4-1 yenen Galatasaray'ın 2022-2023 sezonunun şampiyonu olması, Kars’ta da kutlandı.

 • 30.05.2023 30 May 23:05 Kars'ta Galatasaraylılar Sokaklara Döküldü Kars'ta Galatasaraylılar Sokaklara Döküldü

  Spor Toto Süper Lig'in 36. haftasında deplasmanda MKE Ankaragücü'nü 4-1 mağlup eden Galatasaray, bitime 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Kars'ta sarı-kırmızılı taraftarlar, takımlarının şampiyonluğunu kutlamak için sokaklara döküldü.

 • 30.05.2023 30 May 21:52 Kars'ta Ahır Çöktü: 2 Ölü Kars'ta Ahır Çöktü: 2 Ölü

  Kars'ta etkili olan sağanak yağış sonrası Hacıhalil köyünde ahırın tavanının çökmesi sonucu yaşlı çift enkaz altında kalarak hayatını kaybetti.

 • 30.05.2023 30 May 16:22 Kars'ta yaşlı çift, şiddetli yağış nedeniyle çöken ahırda hayatını kaybetti Kars'ta yaşlı çift, şiddetli yağış nedeniyle çöken ahırda hayatını kaybetti

  Kars'ta bir haftadır etkili olan yağış nedeniyle çöken ahırda hayvanlarına yem verirken enkaz altında kalan Yeter ve Bey Kençi çifti hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • 30.05.2023 30 May 11:17 Kars'ta Bozayı Yavruları Çöplerden Beslendi Kars'ta Bozayı Yavruları Çöplerden Beslendi

  Kars'ın Sarıkamış ilçesinde bozayı yavruları, ormana yakın mahallede çöp konteynerlerinde buldukları yiyeceklerle karınlarını doyurup gözden uzaklaştı.

 • 30.05.2023 30 May 10:02 Kars'ta Ağır Silah Atışları Yapılacak Kars'ta Ağır Silah Atışları Yapılacak

  Kars'ta 5-9 Haziran 2023 tarihleri arasında Şehit İstikam Astsubay Kıdemli Üstçavuş İlhan Hamlı Atış ve Tatbikat Alanında Piyade Tüfeği, Makinalı Tüfek, RPG-7, El Bombası, Bombaatar ile Kirpi, Kobra ve Ejder Yalçın Zırhlı Araç üzerinden makineli tüfek atışları yapılacak. Atış alanı ve çevresine giriş çıkışlar yasaklandı.

 • 30.05.2023 30 May 00:15 Kars'ta sağanak nedeniyle iş yerleri ve evleri su bastı Kars'ta sağanak nedeniyle iş yerleri ve evleri su bastı

  Kars'ta etkili olan şiddetli sağanak nedeniyle 20 iş yeri ile 8 evi su bastı. Kentte akşam etkili olan şiddetli sağanak nedeniyle Şehitler, Ortakapı, Sukapı, Yusufpaşa, Yenişehir Mahalleleri ve Cengiz Topal Caddesi olmak üzere yaklaşık 20 iş yeri ve konutların bodrum katlarını su bastı. İhbar üzerine su baskının olduğu yerlere belediye ve AFAD ekipleri sevk edildi. Ekipler, hasarın meydana geldiği yerlerde suyun tahliyesi için çalışmalarını sürdürüyor.

 • 29.05.2023 29 May 17:32 Kars Ceza İnfaz Kurumu hükümlü ve tutuklularının el emeği eserleri sergileniyor Kars Ceza İnfaz Kurumu hükümlü ve tutuklularının el emeği eserleri sergileniyor

  Kars T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklular tarafından yapılan eserler, Kars Kalesi eteklerinde sergileniyor. Sergide yaklaşık 1000 eser bulunuyor ve 4 Haziran 2023'e kadar açık kalacak.

 • 28.05.2023 28 May 21:20 Kars'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek mitingi düzenlendi Kars'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek mitingi düzenlendi

  Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu oylaması sonunda Kars'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik destek veren vatandaşlar sokaklara döküldü. Ellerinde Türk bayraklarıyla birlikte Faikbey Caddesi üzerindeki AK Parti İl Başkanlığı önüne gelen vatandaşlar, burada sloganlarla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek verdi.

 • 28.05.2023 28 May 19:50 14 Mayıs Kars seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Kars oy oranları! Kılıçdaroğlu Kars'da kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı? 14 Mayıs Kars seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Kars oy oranları! Kılıçdaroğlu Kars'da kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı?

  14 Mayıs 2023 Genel Seçimi'nde 13. cumhurbaşkanı ve 28. dönem milletvekilleri belirlendi. 14 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Kars oy oranı kaç oldu? Kemal Kılıçdaroğlu Kars'da kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Kars'da kaç oy aldı? Kars Cumhur İttifakı kaç oy aldı, Millet İttifakı kaç oy aldı? Sinan Oğan Kars'da kaç oy aldı?

 • 28.05.2023 28 May 19:46 14 Mayıs Kars seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Kars oy oranları! Kılıçdaroğlu Kars'da kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı? 14 Mayıs Kars seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Kars oy oranları! Kılıçdaroğlu Kars'da kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı?

  14 Mayıs 2023 Genel Seçimi'nde 13. cumhurbaşkanı ve 28. dönem milletvekilleri belirlendi. 14 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Kars oy oranı kaç oldu? Kemal Kılıçdaroğlu Kars'da kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Kars'da kaç oy aldı? Kars Cumhur İttifakı kaç oy aldı, Millet İttifakı kaç oy aldı? Sinan Oğan Kars'da kaç oy aldı?

Advertisement