"Halikarnas Balıkçısı" Bodrum'da anılıyor - Son Dakika
Güncel

"Halikarnas Balıkçısı" Bodrum'da anılıyor

"Halikarnas Balıkçısı" Bodrum\'da anılıyor

"Halikarnas Balıkçısı" Cevat Şakir Kabaağaçlı, ölümünün 40. yılında Bodrum'da etkinliklerle anılıyor.

27.10.2013 10:17
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

"Halikarnas Balıkçısı" Cevat Şakir Kabaağaçlı, ölümünün 40. yılında Bodrum'da etkinliklerle anılıyor.

Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü öğrenci ve öğretim üyeleri ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bodrum Şubesi Halikarnas Balıkçısı temalı heykel ve resim çalışmasına imza attı.

İskele Meydanı'nda düzenlenen, Kabaağaçlı'nın figürlerinin çoğunlukta olduğu etkinliğe Bodrum'da tatilini geçiren yerli ve yabancı turistler de ilgi gösterdi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sevdiye Kadıoğlu, Cevat Şakir Kabaağaçlı'nın Bodrum'u gerçek anlamda kültürel tarihi ve entelektüel boyutuyla tanıtan kişi olduğunu söyledi.

Kabaağaçlı'ya borçlu olduklarını belirten Kadıoğlu, "Öğrencilerimle hazırladığımız çalışmaları açık alanda sergiliyoruz. Kil ve ahşap çalışmalarla çevreye zarar vermeyecek çalışmalar yürütüyoruz. Burada Halikarnas Balıkçısı temalı doğaçlama çalışmalar yapılıyor" diye konuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Halikarnas Balıkçısı' Bodrum'da anılıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Adana'da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açık saha tesislerinin toplu açılışı gerçekleştirildi
  18:18 Adana'da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açık saha tesislerinin toplu açılışı gerçekleştirildi

  Adana'nın Çukurova ilçesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığınca farklı illerde yapılan açık saha tesislerinin toplu açılışı gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Alman Kalkınma Bankasınca, Avrupa Birliği'nin (AB) desteğiyle yürütülen 'Korunmasız Gençlerin Daha İyi ve Kapsayıcı Spor ve Gençlik Altyapısı ile Güçlendirilmesi' projesi kapsamında 100. Yıl Mahallesi'nde yapılan tenis kortunda toplu açılış töreni düzenlendi.

 • Ordu'da Ana Arı Yetiştiriciliği İçin Eğitimler Düzenleniyor
  18:14 Ordu'da Ana Arı Yetiştiriciliği İçin Eğitimler Düzenleniyor

  Tarım ve Orman Bakanlığı'nın talimatnamesi kapsamında Ordu'da ana arı yetiştiriciliği kursu düzenleniyor. Eğitimde, koloni bireyleri tanıma, üretim yöntemleri, kalite kontrolü gibi konular ele alınacak. Başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecek.

 • Tarım ve Orman Bakanı: Türk savunma sanayimizin ürettiği İHA'lar ve helikopterler orman yangınlarına güç veriyor
  18:13 Tarım ve Orman Bakanı: Türk savunma sanayimizin ürettiği İHA'lar ve helikopterler orman yangınlarına güç veriyor

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türk savunma sanayisinin ürettiği Bayraktar TB2 ve Aksungur İHA'lar ile T-70 NEFES helikopterlerinin orman yangınlarıyla mücadelede önemli bir güç olduğunu belirtti. Yumaklı, Türkiye'nin iklim değişikliğinden en çok etkilenen ülkelerden biri olduğunu ve orman yangınlarıyla daha çok mücadele edileceğini söyledi. Ayrıca, orman teşkilatının teknoloji odaklı mücadelede önemli bir aşamaya geldiğini vurguladı.

 • Adana'da düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı turizme katkı sağlıyor
  18:10 Adana'da düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı turizme katkı sağlıyor

  Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, 12. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nın turizmin yıl geneline yayılması açısından önemli olduğunu belirtti. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen karnaval, Adana ve Türkiye'nin tanıtımı açısından büyük önem taşıyor. Karnavalın, Kültür Yolu Festivali ile birlikte gerçekleştirilmesi ise daha da önemli hale geliyor. Adana'da düzenlenen etkinliklerin içeriğini artırarak 12 aya yaymayı hedefleyen Vali Köşger, karnavalın başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesinde merkezi idare, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yapıldığını vurguladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da karnavalın halk tarafından sahiplenildiğini ve Adana'nın tanıtımına katkı sağladığını belirtti. Karnavalın ekonomik değeri ise yaklaşık 5 milyar lirayı aşacak.

 • İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında ölen Filistinlilerin sayısı 33.970'e yükseldi
  18:09 İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında ölen Filistinlilerin sayısı 33.970'e yükseldi

  Hamas tarafından yönetilen Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik devam eden saldırılarında ölen Filistinlilerin sayısının 33.970'e yükseldiğini açıkladı.


Advertisement