Halit Kıvanç, Liseye Kütüphane Kazandırdı - Son Dakika
Güncel

Halit Kıvanç, Liseye Kütüphane Kazandırdı

Halit Kıvanç, Liseye Kütüphane Kazandırdı

Manisa'daki Nihal Akçura Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'ne ünlü yazar, spiker ve gazeteci Halit Kıvanç kütüphane kazandırdı.

13.11.2013 17:51

Manisa'daki Nihal Akçura Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'ne ünlü yazar, spiker ve gazeteci Halit Kıvanç kütüphane kazandırdı. Kendisinin kitaplarının da yer aldığı kütüphaneyi ziyaret eden Kıvanç, öğrencilere kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Ünlü yazar, spiker ve gazeteci Halit Kıvanç Manisa'daki Nihal Akçura Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nin konuğu oldu. Anemon Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçura'nın eşi Nihal Akçura adına yaptırdığı lisede öğrencilerle bir araya gelen Halit Kıvanç, yazdığı kitapların da yer aldığı kütüphaneyi inceledi. Kütüphanede kendisine ait bir köşe oluşturulmasından çok mutlu olduğunu ifade eden Kıvanç, yazdığı 28 kitap ve kendisi için önemli olan kitapların bu köşede yer aldığını belirtti.

Liseye kazandırdığı kütüphaneyi inceledikten sonra turizm lisesi öğrencileriyle bir araya gelen Kıvanç, 88 yıllık hayatını ve kitap okuma aşkını öğrencilerle paylaştı. Çok kitap bulundurmanın marifet olmadığını kaydeden Kıvanç, "Kitap biriktirmek para biriktirmekten daha değerlidir. Benim biriktirdiğim kitapların bu okulda öğrenciler tarafından okunmasından çok mutlu oldum. Bugüne kadar biriktirdiğim tüm kitapları artık buradaki öğrenciler okuyacak. Bugüne kadar çok fazla arkadaş biriktirdim ama kitaptan daha iyi bir arkadaş görmedim" dedi. Gençlere seslenen Kıvanç, kendilerini geliştirmenin yolunun kitap okumaktan geçtiğini belirterek öğrencilere kitap okumalarını önerdi.

Konuşmaların ardından Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, Anemon Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçura ve eşi Nihal Akçura, Halit Kıvanç'a çiçek verip teşekkür etti. - Manisa

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Halit Kıvanç, Liseye Kütüphane Kazandırdı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement