Hasip Kaplan: Özel Tim Yeğenimi Darp Etti - Son Dakika
Güncel

Hasip Kaplan: Özel Tim Yeğenimi Darp Etti

Hasip Kaplan: Özel Tim Yeğenimi Darp Etti

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, asker olan bir yeğeninin ve bazı akrabalarının Şırnak'ta Özel Tim tarafından darp edildiğini iddia etti.

17.02.2014 15:02  Güncelleme: 16:12

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, asker olan bir yeğeninin ve bazı akrabalarının Şırnak İdil İlçesi'nde Özel Tim tarafından darp edildiğini iddia etti.

Kaplan, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. 15 Şubat gecesi saat 22.00 sıralarında Özel Tim'in asker olan yeğenine saldırdığını belirterek, "Yeğenim ve akrabalarım askerden gelen bir akrabamızı yolculamak üzere misafirlikteyken, eşi ve çocukları ile eve döneceği sırada Özel Tim mensupları 2 zırhlı araçla geliyor ve 10 kişi durduruyor. 'Kimliklerinizi çıkartın Genel Bligi Toplama (GBT) işlemi yapacağız' diyor. Ardından 2 zırhlı araç daha geliyor. Evin askere gidecek olan İbrahim Akay ile küçük kız kardeşi kapının önünde GBT işleminden bir şey çıkmayınca bu sefer 'sizler teröristlersiniz' diyerek saldırıya başlıyorlar. Eşlerinin yanında çocuklarının önünde ve ziyaret edilen ailenin kız çocuğuna dahi bütün aile fertlerine Özel Tim saldırıyor" dedi.

"ÖZEL TİM, GELEN POLİSLERİ DE KÜFREDEREK KOVDU"

Kaplan, sözlerini şöyle sürdürdü; "Bunun üzerine aileden biri 155'i arıyor ve polisleri çağırıyor 'saldırıya uğradık' diye. Polis 2 panzerle geliyor. O sırada oradaki Özel Tim'ler gelen polislere 'S..tirin lan burada, gidin siz kim oluyorsunuz da bize karışıyorsunuz' diye kovuyor. Arkasından darp işleminden sonra bir işlem yapmadan gidiyorlar. İlçe emniyetinden gelenlerde, olay yerinde tutanak tutmuyor, işlem yapmıyor.

"5 GÜNLÜK RAPOR ALDI, ŞİKAYET VAR İŞLEM YAPILMIYOR"

Saldırı sonrası İbrahim Akay, 5 günlük rapor aldı. Yaralı var, saldırı var, polis geliyor, şikayet var, ama işlem yapılmıyor. Bugün İdil Savcılığı'na tüm akraba, yeğenim dahil dayı tarafı bugün şikayette bulundular. Burada polisler, bir şey çıkmayınca GBT'den asker İbrahim Akay'a 'Siz teröristsiniz' demiş. İbrahim Akay, 'Ben askerim demesi' üzerine de zinkaflı küfürler edilmiş. İfadeleri bu şekilde. şu anda ifadeleri devam ediyor.

"BAŞBAKAN'A SORUYORUM: BU CÜRETİ KİMDEN ALIYORLAR"

Bunu Sayın İçişleri Bakanı'na soruyoruz. Aslında Başbakan'a soruyoruz. Bu çözüm sürecinde bu Özel Tim'ler 90'larda dahi yapılmayan bu saldırganlığı ve cüreti nereden alıyor, kimden alıyor. Bu çok kötü bir provokasyondur. Şırnak milletvekilinin yeğeninin, dayılarının akrabalarının evini basıp saldıracaksınız, ve kadınlara saldıracaksınız. Kadınların da içinde başörtülüler vardı. Tıpkı Kabataş'daki gibi. Mahremiyetin yalnız sizin mi var? Yalnız sizinmi namusunuz, kişilik hakları, konut haklarınız var. Başkasının yok mu. Bu kadar pervasızca bu çözüm sürecinde bu provokasyonları yapanların elbette ceza işlemleri sürüyor. Bunun arkasındaki yönlendirmenin peşini bırakmayacağız. Burası Ananas yada Muz Cumhuriyeti değil, diktatörlerin Cumhuriyeti de değil" dedi.

ÖZERKLİK AÇIKLAMASI

Geçtiğimiz günlerde, BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 'Özerklik inşa edeceğiz' sözlerinin hatırlatılması üzerine, Kaplan, "Selahattin bey yalanladı bunu. Arkadaşlar bizim projelerimiz demokratik özerklikle ilgili Meclis'e zamanında dağıtıldı her şey açık. Sayın Demirtaş'ın söylemediği bir sözü birlerin manipüle edici bir şekilde haber yapmasını doğru bulmuyorum" dedi.

"O ARKADAŞ 20 BİN KİŞİNİN ADINI DA TEK TEK YAZSIN"

Bir gazetecinin, bir köşe yazarının Güneydoğu'daki 20 bin haneye kalaşnikof silah dağıtıldığını iddia ettiğinin hatırlatılması üzerine Kaplan, "O salak kimse, o 20 bin kişinin tek tek isimlerini de yazsaydı çok sağlıklı bilgileri varsa. Böyle köşe yazıcılığı olur mu? Biliyorsan nereden geliyor, kime dağıtılıyor. Devlet uyuyor, MİT, hükümet, yargı, polis uyuyor, köye yazarı ayakta. Bir 'Alo'ya bağlısın kardeşim. Senin bütün ömrün bir 'Aloluksun.' Yazarken şirazeyi kaçırmamak lazım. Yok öyle bir şey. Barış ve çözüm sürecine paslı hançerle böyle böyle darbe vurmaya çalışıyor bu kadar." dedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Hasip Kaplan: Özel Tim Yeğenimi Darp Etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (4)

  • muhammed agıri: olan ikinizde kürt değilsiniz atıyosunuz bu 1 ikinciside artık kürtler kendini yönetecek hale gelmiştir size ve sizi yönetenlerin kulağına küpe olsun artık kürt hareketinin önünü kesemezsiniz haydi siz patinizi yalarsınız NOT,, bana küfür eden olursa aynı küfürün on misli ona olsun 5 6 Yanıtla
  • URFALI: KÜRTLER MUHAFAZAKARDIR. BU MARKSİST ATEİSTLERE OY VERMESİNLER BEN VERMİYORUM.... YAŞASIN AK PARTİ 5 4 Yanıtla
  • baybars: arkadaşlar bu olay ne kadar gerçek bilmiyorum ama, eğer asker olan bir gençe ailesinin yanında öyle bir muamele yapıldıysa bir ülkücü olarak o muameliyi yapan özel timi kınıyorum, bu ülkenin vatandaşı olan herkes değerli ve onurludur, hiç kimseye haketmediği bir muamele yapılamaz... 4 3 Yanıtla
  • duygu: siz polislere tekme tokat atıyorsunuz size serbest yeğenine mi yasak...Bu arada bende türkiyenin kürtlerindenim ama sizi günahım kadar sevmem.Yıllardır yaşıyoruz kimse biziaşağılamadı sizin derdiniz ne .Kürdistan ne demek kime devlet kuruyorsunuz benim devletim bizim devletimiz t.cAllah sizin gibilere fırsat vermesin inşallah. 3 4 Yanıtla

Advertisement