Hem Doktor Hem de Dost - Son Dakika
Güncel

Hem Doktor Hem de Dost

Hem Doktor Hem de Dost

Özel Gözde İzmir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahı Op. Dr. Ozan Ganiüsmen, hastalarına bir yandan şifa dağıtıyor diğer yandan onlarla olan iletişimini sürdürerek, hekimlik mesleğinin kutsallığını gözler önüne seriyor.

30.05.2016 10:53

Özel Gözde İzmir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahı Op. Dr. Ozan Ganiüsmen, hastalarına bir yandan şifa dağıtıyor diğer yandan onlarla olan iletişimini sürdürerek, hekimlik mesleğinin kutsallığını gözler önüne seriyor. 26 yıllık hekimlik geçmişinde bugüne kadar yaklaşık 10 bin ameliyat ile hastalarının şifa bulmalarına yardımcı olan Özel Gözde İzmir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahı Op. Dr. Ozan Ganiüsmen, ameliyat ettiği hastalarıyla buluştu.

Ganiüsmen, kendisi için en büyük mutluluğun hastalarının yeniden sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam etmeleri olduğunu söyledi.

Op. Dr. Ganiüsmen, hastalarının kendisi için sadece birer hasta değil, aynı zamanda sağlıklarına kavuşmasına yardımcı olduğu bir arkadaş, ağabey, abla ve dost olduğunu dile getirdi.

BİZE DÜNYALARI VERDİ

Op. Dr. Ozan Ganiüsmen'in sağlığına kavuşturduğu 4 yaşındaki Tuna Aktaş'ın babası Ahmet Aktaş, oğlu için doktorların yaşamaz dediğini, ancak Ganiüsmen'in çocuğunu hayata döndürdüğünü anlattı.

İkiz bebeklerinin 28 haftalık dünyaya geldiğini belirten Aktaş, "Oğluma doğduktan bir hafta sonra hidrosefali tanısı konuldu. Yaşama şansı yok, yaşasa bile ya bedensel ya da zihinsel engelli olacağı söylendi. Ailece yıkıldık. Ardından uzun araştırmalarımız sonucunda Dr. Ozan Beye ulaştık. Bize ameliyatın risklerini anlattı ve elinden geleni yapacağını söyledi. Ameliyattan sonra çocuğumuz tekrar sağlığına kavuştu. Şimdi yaşıtları ve kardeşiyle dilediğince oynuyor. Ozan Bey, bize dünyaları verdi. Biz kendisinde sadece meslek aşkı değil, aynı zamanda bir dost sıcaklığı ve vicdan gördük" diye konuştu.

ÜÇ KARDEŞİN ÜÇÜ DE ŞİFA BULDU

Op. Dr. Ozan Ganiüsmen'i, Özel Gözde İzmir Hastanesinde ziyarete gelen diğer hastalarından Süleyman Yıldırım, Fadime Keleş ve Sıdıka Aşkın kardeşlerin de uzun süredir devam eden bel ağrıları şikayetleri vardı. Kardeşlerden Süleyman Yıldırım, 2012'de omurilik daralması tanısı konulduğunu belirterek "Devamlı olarak ağrım vardı. Bir gün aniden katlanılmaz bir ağrı tuttu, hareket edemiyordum. Beni Ozan Beye getirdiler. Şimdi çok şükür eski sağlığıma kavuştum. Benden sonra kardeşlerim de aynı şekilde Ozan Beye ameliyat oldu. Şimdi çok şükür, hem benim hem kardeşlerimin durumu iyi, sağlığımıza kavuştuk" ifadesini kullandı.

HEM OĞLUNU HEM KENDİNİ AMELİYAT ETTİ

Yüksekten düşerek ağır yaralanan oğlunu Op. Dr. Ozan Ganiüsmen'e ameliyat ettiren Nimet Cömert El de şunları söyledi: "Oğlumun vücudunda kırılmadık kemik kalmamıştı. Dr. Ozan Bey, 'ameliyatla bir daha iyileşmez' denilen oğlumu sağlığına kavuşturdu. Üstelik bu olaydan sonra hafıza kaybı yaşanması beklenen oğlumda, böyle bir durumla da karşılaşmadık. Dr. Ozan Bey, bizim için bir doktor değil, aynı zamanda bir dost, bir evlat gibi. Ben onu ararım, o da beni sık sık arar, halimizi hatırımızı sorar. Allah kendisinden razı olsun" - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Hem Doktor Hem de Dost - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement