Ilgaz Tüneli Nisan 2016'da Açılacak - Son Dakika
Güncel

Ilgaz Tüneli Nisan 2016'da Açılacak

Ilgaz Tüneli Nisan 2016\'da Açılacak

Kastamonu- Ankara arasındaki ulaşımı 1.5 saate düşürecek Ilgaz Tüneli'nin yapımında sona gelindi.

04.08.2015 13:01

Kastamonu- Ankara arasındaki ulaşımı 1.5 saate düşürecek Ilgaz Tüneli'nin yapımında sona gelindi. Yüzde 73'ü tamamlanan tünelin Nisan 2016'da ulaşıma açılacağı belirtildi.

Yapımına 16 Ağustos 2012'de başlanan, Kastamonu'nun İnebolu, Abana, Cide sahillerini Ankara'ya açacak olan Ilgaz Tüneli projesinde son aşamaya gelindi. 5 bin 370 ve 5 bin 391 metrelik iki tüpten oluşan, bağlantı yollarıyla toplam uzunluğu 26.7 kilometre olan projenin tamamının yüzde 73 oranında tamamlandığı belirtildi. Projenin tamamlanıp ulaşıma açılmasıyla birlikte zirvesinde kar eksik olmayan Ilgaz Dağı sürücüler için kabus olmaktan çıkacak.

Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Mustafa Gökhan Gülşen ve Metin Çelik ile birlikte tünel inşaatında inceleme yaptı. Vali Günaydın, tünelin içine girerek çalışmalar hakkında bilgi aldı, bağlantı yollarındaki asfalt çalışmalarını da inceledi.  Vali Günaydın, Ilgaz Tüneli projesiyle mevcut yolda 15.4 kilometrelik kısalma olacağını, Ankara'dan Kastamonu'ya ulaşımın 2 saatin altına düşeceğini söyledi. Vali Günaydın, "Ilgaz Tüneli, turizm potansiyeline sahip Kastamonu'ya önemli katkılar sağlayacaktır" diye konuştu.

Karayolları 15'inci Bölge Müdürü Sami Uyar ise tünelin 73'lük bölümünün tamamlandığını, bu yıl sonunda tünelde ışığın görüleceğini, Nisan 2016'da da ulaşıma açılacağını kaydetti. - Kastamonu

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ilgaz Tüneli Nisan 2016'da Açılacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement