İlk Tiyatronun İlk Oyununda İzleyici Rekoru - Son Dakika
Güncel

İlk Tiyatronun İlk Oyununda İzleyici Rekoru

İlk Tiyatronun İlk Oyununda İzleyici Rekoru

Mersin’in Erdemli ilçesinde ilk kez kurulan şehir tiyatrosunun ilk oyununda 600 kişilik salon tamamen doldu.

06.02.2016 12:40
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Mersin'in Erdemli ilçesinde ilk kez kurulan şehir tiyatrosunun ilk oyununda 600 kişilik salon tamamen doldu.

Erdemli Belediyesi tarafından bir yıl önce açılan tiyatro kursuna katılan gönüllülerden oluşan 35 kişilik ekiple şehir tiyatrosu kuruldu. Bir yıllık emeği sahneye yansıtan ekibin sergilediği performans 7'den 70'e herkesin beğenisini topladı.

Belediyeye ait kültür merkezinde sahnelenen ilk oyun Güngör Dilmen'in yazdığı 'Deli Dumrul', Deniz Sandalcı'nın yönetmenliğinde izleyiciyle buluştu.

Oyuna verilen arada yapılan çalışmanın önemine değinen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, şehir tiyatrosunu bir yıl önce kurduklarını ve bir yıllık emeğin bugün sahneye yansıdığını belirtti.

Tollu, "Erdemli'nin sanat hayatına, kültür hayatına katkı sunmaya devam ediyoruz. Erdemli'de ilkleri gerçekleştirmenin hazzını, gururunu yaşıyoruz. Bu 600 kişilik salonun hıncahınç doldurulması da arkadaşlarımızın yaptığı etkinliğin, sanatın kalitesini gösterir. Erdemli'ye kazandırdığımız bu kültür merkezimizle insanlarımızı evinden çıkarıp, sanatla buluşturmayı hedefliyoruz" dedi.

Şehir tiyatrosunun ilçenin gönüllü gençlerinden kurulu olduğunu da hatırlatan Tollu, "Amatör bir ruhla böyle profesyonel bir oyun çıkarılması bizleri çok mutlu etti" diye konuştu.

Tollu, oyunun izleyemeyenler için her hafta sahneleneceğini de kaydetti. - MERSİN

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel İlk Tiyatronun İlk Oyununda İzleyici Rekoru - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • Mastercard, geleceğin teknoloji trendlerini açıkladı
    05:09 Mastercard, geleceğin teknoloji trendlerini açıkladı

    Mastercard'ın hazırladığı Signal raporuna göre yapay zeka, hesaplama gücü ve veri teknolojisi ekonomi ve işletmelerin büyümesini belirleyen gelişmeler olacak. Yeni teknolojilerin ortaya çıkmasıyla günlük hayat daha sezgisel ve etkinleşimli hale gelecek. Finans ve perakende sektörleri bu durumdan etkilenecek. Yapay zeka, sanal asistanlar alanında büyük bir patlama yaşayacak ve müşteri hizmetlerini şekillendirecek. Bilişim teknolojileri ise dijital ve fiziksel dünyaları birleştirerek yeni gerçeklik düzeylerini mümkün kılacak. Veri teknolojilerindeki yenilikler ise işletmelerin rekabet avantajı elde etmelerini sağlayacak.

  • İran'ın İsrail'e saldırısı Tahran'da coşkuyla kutlandı
    04:10 İran'ın İsrail'e saldırısı Tahran'da coşkuyla kutlandı

    İran'ın İsrail topraklarını insansız hava aracı ve füzelerle hedef aldığı saldırı İran'da coşkuyla kutlandı. Tahran'da halk, saldırıyı coşkuyla kutlayarak Filistin bayrakları taşıdı. İran Devrim Muhafızları Ordusu, saldırıya cevap olarak İsrail topraklarına insansız hava aracı ve füze ateşledi.


Advertisement