İnce'den CHP'li vekillerin kendisine yaptığı çağrıya sert yanıt: İnandırıcı değilsiniz - Son Dakika
Güncel

İnce'den CHP'li vekillerin kendisine yaptığı çağrıya sert yanıt: İnandırıcı değilsiniz

100 bin imza toplayıp 3. cumhurbaşkanı adayı olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP'li 107 eski milletvekilinin kendisine yaptığı "Kılıçdaroğlu'nu destekle" çağrısına yanıt verdi. Sert ifadeler kullanan İnce, "Partideki tüm bu antidemokratik uygulamalar yaşanırken gıkını bile çıkarmayanlar, koltuk derdine düşenler bugün bana demokrasiden bahsedemez. Geçmişteki tavırlarını hatırlatırım onlara. Onun için çok inandırıcı gelmiyorlar bana." dedi.

25.03.2023 19:00  Güncelleme: 19:18
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek seçimler için 100 bin imza toplayıp resmen cumhurbaşkanı adayı olan Memleket Partisi Muharrem İnce, partisinin genel merkezinde bir açıklama yaptı. CHP'li 107 eski milletvekilinin kendisine Kılıçdaroğlu'nu desteklemesi yönünde yaptığı çağrı hakkında konuşan İnce, sert ifadeler kullandı.

"O ÇAĞRIYI GENEL BAŞKLANLARINA YAPMALARI LAZIM"

107 vekilin arkadaşı olduğunu belirten İnce, "Çağrılarını anlamlı buluyorum. Fakat ben şu an CHP üyesi değilim, Memleket Partisi'nin genel başkanıyım. Onlar ise CHP üyesi. O çağrıyı bana değil genel başkanlarına yapmaları lazım." dedi.

"BUGÜN BANA DEMOKRASİDEN BAHSEDEMEZLER"

Sözlerini sertleştiren İnce, konuşmasına şöyle devam etti: "O arkadaşlarıma şunu söylüyorum: Arkadaşlar CHP'nin tüzüğü anti demokratikleştirilirken siz ne yaptınız. Sesinizi çıkardınız mı? Partinin basın toplantısı salonundan Türk bayrağı kaldırılırken ne yaptınız? Saraya giden CHP'li yalanını ortaya attıklarında ne yaptınız? Seçim gecesi yalanını ortaya attıklarında ne yaptınız? Atatürk'e CHP içerisinde hakaret edilirken ne yaptınız? Ön seçim kaldırılırken ne yaptınız? Partideki tüm bu antidemokratik uygulamalar yaşanırken gıkını bile çıkarmayanlar, koltuk derdine düşenler bugün bana demokrasiden bahsedemez.

"ÇOK İNANDIRICI GELMİYORLAR BANA"

Geçmişteki tavırlarını hatırlatırım onlara. Hiç sesinizi çıkarmadınız. Neredeydiniz siz? Siz benim arkadaşımdınız. Beraber çalıştık. Hiç birinizden tepki görmedim. Atatürk'e hakaret edilirken, Dersim katliamcısı denilirken tepki gösterdiniz mi? Onun için çok inandırıcı gelmiyorlar bana."

CHP'Lİ VEKİLLERİN ÇAPRISI

CHP'li vekillerin yaptığı çağrıda şu ifadeler yer aldı:

"Sayın Muharrem İnce, Atatürk ve kurduğu laik cumhuriyetin sevdalıları olan biz milletvekili arkadaşların, senin yurtseverliğinden, Atatürk ve Cumhuriyet aşkından ve bu yoldaki mücadele azminden hiç şüphe duymadık. Çünkü uzun yıllar bu davaya bizimle birlikte dayanışma içinde hizmet ettin. Önemli görevler yerine getirdin. Takdir edersin ki, bugünlerde Türkiye'nin birinci önceliği, ülkemizi çağdışı karanlık bir yapıya hızla sürüklemekte olan bu ucube rejimden, tek adam sisteminden ve özellikle Erdoğan diktasından bir an önce kurtulmaktır.

"DAYANIŞMANIN BİR PARÇASI OLMA YÖNÜNDE KARAR ALACAĞINAN İNANMAK İSTİYORUZ"

Bu seçim cumhuriyet mi yoksa şeriat mı tercihinin oylanacağı bir seçim olacak. Bu nedenle cumhuriyetimizin 100'üncü yılında çağdışı bir rejimin ilanını amaçlayanlara karşı oluşturulan büyük dayanışmanın bir parçası olma yönünde karar alacağına inanmak istiyoruz. Laik demokratik cumhuriyet sevdalılarının art niyetlilere karşı tek bir yürek olabilmesi için, alacağın kararla yapacağın özveriyi biz milletvekili arkadaşların, CHP seçmeni ve laik demokratik Atatürk cumhuriyetinden yana olan milyonlar hiçbir şekilde unutmayacaktır. Bu duygular içinde seni selamlıyor ve atacağın yapıcı adımlar sonucunda seninle gurur duymak istiyoruz. Kal sevgiyle, kal Cumhuriyetle, kal Atatürk'le…"

ÇAĞRIYA İMZA ATAN 107 İSİM

İnce'ye çağrıda bulunan 107 isimin listesi şöyle: " Mehmet Tomanbay, Enis Tütüncü, Şükrü Elekdağ, Esfender Korkmaz, Sacid Yıldız, Mustafa Özyurt, Mustafa Timisi, Hasan Akyol, Mustafa Gazalcı, Nevin Gaye Erbatur, Mustafa Yılmaz, Abdülkadir Ateş, Tahir Köse, Ensar Öğüt, Gani Aşık, Bayram Meral, Bülent Baratalı, Yüksel Çengel, Halil Çulhaoğlu, İsmail Değerli, Muhsin Koçyiğit, İbrahim Tez, Güneş Gürseler, İsmet Çanakçı, Züheyir Amber, Hüseyin Özcan, Ali Cumhur Yaka, Fahrettin Üstün, Kemal Sağ, Vezir Akdemir, Türkan Miçooğulları, Nadir Saraç, Hüseyin Bayındır, Mehmet Parlakyiğit, Metin Somuncu, Selahattin Öcal, Ömer Çiftçi, Sedat Uzunbay, Hasan Güyüldar, Ruşen Işın, Mustafa Yıldız, İbrahim Taşdemir, Halil Ünlütepe, Yüksel Çorbacıoğlu, İsmail Özay, Mehmet Küçükaşık, Harun Akın, Osman Çoşkunoğlu, Muharrem Toprak, Ersoy Bulut, Atilla Emek, Arsan Savaş Arpacıoğlu, Altan Tuna, Necati Uzdil, Ahmet Yılmaz Kaya, Vahit Çekmez, Şefik Zengin, Erdal Karademir, Mehmet Kartal, Muharrem Kılıç, Feridun Ayvazoğlu, Erol Tınaztepe, Vedat Melik, Şevket Köse, Celal Topkan, Ali Haydar Şahin, Ali Ahmet Ertürk, Musa Çam, Selçuk Ayhan, Şevki Kulkuloğlu, Metin Arif Ağaoğlu, Hulusi Güvel, Yaşar Ağyüz, Erol Ağagil, Zeki Ünal, Fuat Erçetin, Mahmut Keçeli, Ahmet Ersin, Mustafa Kul, Rıza Yılmaz, Ali Haydar Erdoğan, Zeki Naci Tarhan, Ahmet Güzel, Tevfik Koçak, Atila Hun, Çetin Bilgir, Bahattin Alagöz, Kazım Özev, Naci Aslan, Hüseyin Güler, Orhan Eraslan, Ali Yiğit, Orhan Sür, Orhan Diren, Ali Oksal, Sabri Yavuz, Şadan Şimşek, Beşer Baydar, Feramuz Şahin, Abdülaziz Yazar, Ufuk Özkan, Malik Ecder Özdemir, Mahmut Işık, Halil Çalık, Ali Günay, Numan Gültekin, Hilmi Develi"

İnce\'den CHP\'li vekillerin kendisine yaptığı çağrıya sert yanıt: İnandırıcı değilsiniz

Son Dakika Güncel İnce'den CHP'li vekillerin kendisine yaptığı çağrıya sert yanıt: İnandırıcı değilsiniz - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (6)

 • ertuğrul şahin: Dk dur. Muharrem ince. Bunlar seni genel başkan yapmadıklarına pişman olacaklar. 7 4 Yanıtla
 • zorbey dünya: ALLAH IN SOPASI YOK.NASILDA DÜŞTÜNÜZ OCAĞINA.HEPİNİZİN İPİ ADAMIN ELİNDE ŞİMDİ.DÜŞMEZ KALKMAZ BİR ALLAH.ÖYLE DEĞİL Mİ. ALAYINIZIN İPİ "GEL BAKALIM MUHARREM"İN ELİNDE.HADİ BAKALIM AYIKLAYIN PİRİNCİN TAŞINI ŞİMDİ. 5 1 Yanıtla
 • Cara Murat: ince ince gidiyor. 2 3 Yanıtla
 • selim han: Kilictaroglu cekilsin adayliktan ince lehine :)) 4 0 Yanıtla
 • Ahmet Ateş: Muharrem yola devam kimseyi dinleme 2. Tura sen kalacaksın. 4 0 Yanıtla
 • haydar topçu: Bunlar eski milletvekilleri 2 0 Yanıtla
 • İstanbul Şişli'deki Zorlu Holding binasına silahlı saldırı
  06:09 İstanbul Şişli'deki Zorlu Holding binasına silahlı saldırı

  İstanbul Şişli'de bulunan Zorlu Holding binasına kişi veya kişiler tarafından silahla ateş açıldı. Kurşunlar binanın camlarına isabet ederken içeride kimsenin olmaması olası bir faciayı önledi. Polis ekipleri saldırıyı gerçekleştiren kişi veya kişileri arama çalışmalarını sürdürüyor.

 • İzmir'de bir tekstil atölyesinde çıkan yangın bitişik binaya sıçradı
  06:06 İzmir'de bir tekstil atölyesinde çıkan yangın bitişik binaya sıçradı

  İzmir'in Konak ilçesinde bulunan bir tekstil atölyesinde çıkan yangın, bitişikteki binaya da sıçradı. Yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü ancak tekstil atölyesi kullanılamaz hale geldi ve binada hasar oluştu. Yangının çıkış sebebi henüz belirlenemedi ve soruşturma başlatıldı.

 • İzmir Konak'ta çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü
  05:28 İzmir Konak'ta çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü

  İzmir'in Konak ilçesinde bulunan bir tekstil atölyesinde çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Yangın, tekstil malzemelerinin tutuşmasıyla büyüyerek bitişiğindeki binaya da sıçradı. İhbar üzerine olay yerine sağlık, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yaklaşık 2 saat süren yoğun çalışmalar sonucunda yangın kontrol altına alındı. Yangın sonucunda tekstil atölyesi kullanılamaz hale gelirken, binada da hasar meydana geldi.

 • Fatih'te Psikolojik Sorunları Olan Kişi Üst Komşusunun Kapısını Kırmaya Çalıştı ve Ateşe Verdi
  04:52 Fatih'te Psikolojik Sorunları Olan Kişi Üst Komşusunun Kapısını Kırmaya Çalıştı ve Ateşe Verdi

  Fatih'te yaşanan olayda, psikolojik sorunları olan bir kişi, üst komşusunun çıkardığı sesten rahatsız olduğu için balyoz ve matkapla kapıyı kırmaya çalıştı. Başarılı olamayınca da kapıyı ateşe verdi. Polis, itfaiye ve özel harekat polisleri olaya müdahale ederek saldırganı etkisiz hale getirdi. Olay anı cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

 • Aksaray'da tıra çarpan otobüs kaza yaptı, 8 kişi yaralandı
  04:42 Aksaray'da tıra çarpan otobüs kaza yaptı, 8 kişi yaralandı

  Aksaray'da bir otomobilin aniden önüne geçmesi sonucu fren yapan bir tıra, arkadan gelen yolcu otobüsü çarptı. Çarpmanın etkisiyle otobüs kontrolden çıkarak bir fabrikanın bahçe duvarına çarptı. Kazada otobüs sürücüsü ve 7 yolcu olmak üzere toplam 8 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, tır ve otomobil sürücüsü gözaltına alındı. Kazayla ilgili tahkikat başlatıldı.


Advertisement