İnternetin Soysal Etkileri - Son Dakika
Güncel

İnternetin Soysal Etkileri

İnternetin Soysal Etkileri

TBMM İnternet Komisyonu BRSHH'ın deneyimlerinden yararlanacak.

25.05.2012 14:30

İnternetin soysal etkilerini araştırarak bir rapor hazırlayacak olan TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu, Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nin deneyimlerinden yararlanacak.

İnternetin sosyal etkilerini araştırmak amacıyla kurulan TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu, Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ni (BRSHH) ziyaret etti.

Bilgi toplumu olma yolunda bilişim sektöründeki gelişmeler ile internet kullanımının başta çocuklar, gençler ve aile yapısı üzerinde olmak üzere sosyal etkilerinin araştırılması amacıyla kurulan TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu, hazırlayacağı raporda BRSHH'in deneyimlerinden yararlanacak.

TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu Başkanı Ak Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar'ın başkanlığında; CHP Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, Ak Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, MHP Eskişehir Milletvekili Dr. Ruhsar Demirel, MHP Tokat Milletvekili Dr. Reşat Doğru, Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, CHP Bursa Milletvekili Dr. Aykan Erdemir ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, Dr. Yıldırım Ramazanoğlu ve Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun'dan oluşan heyet BRSHH Başhekimi Doç. Dr. Erhan Kurt tarafından karşılandı.

BRSHH İnternet Bağımlılığı Polikliniği'nde incelemelerde bulunan komisyon üyeleri, Uzm. Dr. Ömer Şenormancı tarafından bilgilendirildi. Şenormancı, komisyon üyeleriyle BRSHH'ın internet bağımlılığı alanında oluşan bilimsel deneyimlerini paylaştı.

TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu Başkanı Ak Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, internet bağımlılığı ve internetin sosyal etkileri konusunda Türkiye'yi nasıl bir geleceğin beklediğine ilişkin konuların önemli olduğunu belirterek, "İnternet teknolojisini sadece bir tehlike olarak görmüyoruz; çünkü biz komisyon olarak internetin sağladığı fırsatların arttırılmasını ve barındırdığı risklerin de azaltılmasını amaçlıyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İnternetin Soysal Etkileri - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement