İzmir'de Khk İhraçlarına Tepki - Son Dakika
Güncel

İzmir'de Khk İhraçlarına Tepki

İzmir\'de Khk İhraçlarına Tepki

İZMİR'de KESK İzmir Şubeler Platformu, 692 sayılı KHK ile Tüm Bel-Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Çağdaş Yazıcı ve diğer KESK emekçilerinin ihraç edilmesini protesto etti.

18.07.2017 14:57
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İZMİR'de KESK İzmir Şubeler Platformu, 692 sayılı KHK ile Tüm Bel-Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Çağdaş Yazıcı ve diğer KESK emekçilerinin ihraç edilmesini protesto etti. Büyükşehir Belediyesi binasından 'Arkadaşlarımız su gibi berrak. Korkmuyoruz, susmuyoruz, teslim olmuyoruz', 'Hayır gitmiyoruz. Adalet İstiyoruz' yazılı pankartlar sallandırıldı.

KESK İzmir Şubeler Platformu'nun düzenlediği basın açıklaması öncesi Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan KESK üyesi memurlar "Direne direne kazanacağız" sloganı attı. Kartonlara tek tek yazılan harflerin yan yana getirilmesiyle 'Arkadaşlarımız onurumuzdur' yazan KESK üyeleri ayrıca Büyükşehir Belediyesi binasının üst katlarından aşağıya 'Arkadaşlarımız su gibi berrak. Korkmuyoruz, susmuyoruz, teslim olmuyoruz', 'Hayır gitmiyoruz. Adalet istiyoruz' yazılı pankartı aşağıya sallandırdı. KHK ile Büyükşehir Belediyesi'ndeki kamu görevinden ihraç edilen Tüm Bel-Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Çağdaş Yazıcı, herkesin aynı torbaya doldurulup ihraç edildiğini söyledi. Yazıcı "Bizi muhtemelen başka nedenlerle rahatsız edici buldular. Biz, işçinin, ezilenlerin yanındayız. Tüm emekçilerin örgütlenmesi, tek adam rejiminden şikayetçi olanların halk seferberliyle buna son vermesinden yanayız. Suçumuz buysa hoş geldi sefa geldi" dedi. Kendisi faydalanamasa da yemek ve ulaşım kartı, kreş istemeye devam edeceklerini belirten Yazıcı "KESK ve işçi sınıfı mücadelesiyle KHK'lar gidecek, biz kazanacağız" dedi.  Tüm Bel-Sen Genel Merkez Yöneticisi  Satı Burunucu Çalı ise "Şimdi bugün geçmiştekinden daha fazla örgütlenmeliyiz. Daha çok daha fazla dayanışma ve mücadele etme günüdür. İşten atılanlar arasında her sendikadan üye var. Hükümeti, devletin kurduğu sendikaları üyeleri yöneticileri ihraç edilenler arasında var. İş güvencesi elimizden alınıyor. Kamu hizmeti; eğitim, sağlık, belediyecilik hizmeti vermeyen hükümet bizlere ihtiyaç duymuyor. Kamu hizmetini sadece devlet memurunu askerle, polisle, hakimle, savcıyla, gardiyanla sürdürmek istiyor. O nedenle de kamu emekçilerini özelleştirmeler sürecinde işçileri attığı gibi atıyor. Ne yapmak istiyorsa OHAL'in fırsatıyla yapıyor" dedi.

KESK İzmir Şubeler Platformu adına açıklama yapan Dönem Sözcüsü Mustafa Vural, kamu emekçilerinin iktidar tarafından hukuksuz ihraç edildiğini söyledi. Vural, "Biz buna direneceiz. Darbeyi işçiler mi yaptı? Demokrasiye savunanlar mı yaptı? Bir tane Ak Parti milletvekili yargılanmadı. Darbenin siyasal  odağı ortaya çıkarılmadı.  Buna karşın işçilerin emekçilerin haklarına karşı darbe yapılıyor. Önce örgütlenme hakkıyla başladılar. İş güvencemize göz dikildi. Asla mücadeleden vazgeçmeyeceğizç" dedi.

- İzmir

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İzmir'de Khk İhraçlarına Tepki - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Gelibolu'da yapılan denetimlerde 112 bin 966 TL para cezası uygulandı
  20:49 Gelibolu'da yapılan denetimlerde 112 bin 966 TL para cezası uygulandı

  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde polis tarafından gerçekleştirilen asayiş ve trafik uygulamasında, 7 motosiklet ve 1 otomobile toplamda 112 bin 966 TL para cezası kesildi. Denetimlerde, kask takmamaktan, ehliyetsiz araç kullanmaktan, yetersiz ehliyet kullanmaktan ve muayenesiz araç kullanmaktan dolayı 7 motosiklet sürücüsü ve yolcusuna ceza verilirken, 1 otomobil sürücüsüne ise ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza kesildi.

 • Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı, Kadınlar EuroLeague'de 2. kez şampiyon oldu
  20:46 Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı, Kadınlar EuroLeague'de 2. kez şampiyon oldu

  Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı, Fransa temsilcisi Villeneuve d'Ascq LM'i 106-73'lük skorla mağlup ederek üst üste 2. kez Kadınlar EuroLeague şampiyonu oldu. Mersin'de düzenlenen finalde rakibini farklı bir skorla yenen sarı lacivertli ekip, toplamda 6. kez finalde mücadele ettiği organizasyonda 2. şampiyonluğunu elde etti.

 • ABD Dışişleri Bakanlığı İdari İşler Müsteşarı ve Siyasi İşler Müsteşar Vekili Türkiye'yi Ziyaret Edecek
  20:38 ABD Dışişleri Bakanlığı İdari İşler Müsteşarı ve Siyasi İşler Müsteşar Vekili Türkiye'yi Ziyaret Edecek

  ABD Dışişleri Bakanlığı İdari İşler Müsteşarı ve Siyasi İşler Müsteşar Vekili John Bass, Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Burak Akçapar'ın daveti üzerine 15-16 Nisan 2024 tarihlerinde Türkiye'yi ziyaret edecek. Ziyarette, ikili ilişkiler, Gazze'deki güncel gelişmeler, bölgesel ve uluslararası konularda görüş teatisinde bulunulması öngörülüyor.

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Müslümanlar gayrimüslimlere de örnek olmalı
  20:37 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Müslümanlar gayrimüslimlere de örnek olmalı

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İtalya Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Müslümanların sadece kendi toplumuna değil gayrimüslimlere de örnek olması gerektiğini belirtti. Erbaş, Peygamber Efendimizin tanıttığı Müslüman formatını yaşamamız ve çocuklarımıza, gençlerimize bunu miras bırakmamız gerektiğini vurguladı. Ayrıca, çocukların İslam'ı daha iyi öğrenmeleri ve yaşamaları için çalışılması gerektiğini ifade etti.

 • Arsenal, Aston Villa'ya 2-0 mağlup oldu
  20:35 Arsenal, Aston Villa'ya 2-0 mağlup oldu

  Premier Lig'in 33. haftasında Arsenal, evinde Aston Villa'ya 2-0 yenildi. İlk yarıda gol sesi çıkmazken, ikinci yarıda Aston Villa'nın attığı gollerle Arsenal sahadan mağlup ayrıldı. Bu sonuçla Arsenal 2. sırada kalırken, Aston Villa 4. sıraya yükseldi.


Advertisement