Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Kaş ilçesinde Lengüme Köprüsü'nün temeli atıldı - Son Dakika

Kaş ilçesinde Lengüme Köprüsü'nün temeli atıldı

Kaş ilçesinde Lengüme (Çamlıova) Köprüsü'nün temeli atıldı. Köprünün yapımını Tarım ve Orman Bakanlığı üstlenirken, Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, köprünün sahil yerleşimleri ile yaylaları birbirine bağlayan önemli bir geçiş noktası olduğunu belirtti. Yapımına başlanan Lengüme Köprüsü, Çayköy, Çavdır, Sahil Palamut, Aklar ve Çamlıköy ile Çamlıova, Yayla Palamut, Başdargaz, Yuvacık ve Sütleğen mahallelerini birbirine bağlayacak.

Kaş ilçesinde Lengüme Köprüsü\'nün temeli atıldı
22.09.2023 - 13:31,  Güncelleme: 13:32

Kaş ilçesinde Lengüme (Çamlıova) Köprüsü'nün temeli atıldı.

Çamlıova Mahallesi'nde düzenlenen temel atma törenine katılan Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, köprünün yapımını Tarım ve Orman Bakanlığının üstlendiğini ifade etti.

Yerel seçimlerde taahhüt ettikleri sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Ulutaş, köprünün sahil yerleşimleri ile yaylaları birbirine bağlayan önemli geçiş noktalarından olduğunu kaydetti.

Karaçay Deresi'nin debisinin kış aylarında yükseldiğine dikkati çeken Ulutaş, yaylaya gidiş ve dönüşlerde vatandaşların yaşadıkları zorlukların köprü yapılmasıyla sona ereceğini vurguladı.

Yapımına başlanan 28 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğinde ve 6 metre yüksekliğindeki Lengüme Köprüsü'nün, Çayköy, Çavdır, Sahil Palamut, Aklar ve Çamlıköy ile Çamlıova, Yayla Palamut, Başdargaz, Yuvacık ve Sütleğen mahallelerini birbirine bağlayacağı belirtildi.

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Güncel Kaş ilçesinde Lengüme Köprüsü'nün temeli atıldı - Son Dakika


Advertisement