Mültecilere Karşı Irkçı Benzetme, İstifa Getirdi - Son Dakika
Güncel

Mültecilere Karşı Irkçı Benzetme, İstifa Getirdi

Mültecilere Karşı Irkçı Benzetme, İstifa Getirdi

FPÖ Yukarı Avusturya Başkanı Manfred Haimbuchner, basına yaptığı açıklamada, parti gazetesinde mültecileri fareye benzeten ırkçı bir şiiri kaleme alan Schichler'in hem partideki görevini hem de belediye başkan yardımcılığını bıraktığını duyurdu.

23.04.2019 14:44

FPÖ Yukarı Avusturya Başkanı Manfred Haimbuchner, basına yaptığı açıklamada, parti gazetesinde mültecileri fareye benzeten ırkçı bir şiiri kaleme alan Schichler'in hem partideki görevini hem de belediye başkan yardımcılığını bıraktığını duyurdu. Ülke genelinde tepkilere neden olan şiirin ortaya çıkmasının ardından Twitter üzerinden açıklamada bulunan Başbakan Sebastian Kurz, "Irkçı ve çirkin şiirin yaptırımı olarak belediye başkan yardımcısının istifa etmesi en doğru adım oldu. FPÖ Lideri ve Başbakan Yardımcısı (Heinz Christian) Strache'nin tutumu yerinde ve doğru bir karar" ifadesini kullandı.

Strache de söz konusu şiirin partinin görüşüyle bağdaşmayan yanlış bir davranış olduğunu ifade ederek, belediye başkan yardımcısının istifasının partiye verilecek zararı önleme açısından da doğru bir adım olduğunu kaydetti.

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Güncel Mültecilere Karşı Irkçı Benzetme, İstifa Getirdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement