Müzeden Milyon Dolarlık Hırsızlık - Son Dakika
Güncel

Müzeden Milyon Dolarlık Hırsızlık

Müzeden Milyon Dolarlık Hırsızlık

Hollanda'daki Rotterdam Kunsthal Müzesi'nde sergilenen, değeri 1 milyon euro ve üstünde çok sayıda tablo çalındı.

17.10.2012 15:01  Güncelleme: 15:21
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Hollanda'daki Rotterdam Kunsthal Müzesi'nde sergilenen Pablo Picasso, Henri Matisse, Claude Monet ve Paul Gauguin'e ait tablolar çok iyi planlanmış bir yöntemle çalındı.

Kunsthal müzesi, Picasso, Marcel Duchamp, Piet Mondriaan, Monet, Van Gogh, Freud gibi ünlü ressamlara ait tablolara yer verilen sergiyi 20'nci yılını kutlamak amacıyla birkaç gün önce açtı. Soygun pazartesiyi salıya bağlayan gece Orta Avrupa Saati ile 03.00 sıralarında meydana geldi. Müzenin alarm sisteminin devre dışı kalması üzerine polis harekete geçerek ekipleri sevk etti. Polis ekiplerinin müzeye ulaştığı sırada hırsızların kayıplara karıştığı anlaşıldı. Çalınan tablolar arasında Vincent Van Gogh'a ait bir eserin de bulunduğu yönündeki bilginin doğru olmadığı belirtildi. Triton Vakfı'na ait koleksiyonda değeri 1 milyon euro ve üstünde çok sayıda tablonun bulunduğu ifade edildi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Müzeden Milyon Dolarlık Hırsızlık - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • Mastercard, geleceğin teknoloji trendlerini açıkladı
    05:09 Mastercard, geleceğin teknoloji trendlerini açıkladı

    Mastercard'ın hazırladığı Signal raporuna göre yapay zeka, hesaplama gücü ve veri teknolojisi ekonomi ve işletmelerin büyümesini belirleyen gelişmeler olacak. Yeni teknolojilerin ortaya çıkmasıyla günlük hayat daha sezgisel ve etkinleşimli hale gelecek. Finans ve perakende sektörleri bu durumdan etkilenecek. Yapay zeka, sanal asistanlar alanında büyük bir patlama yaşayacak ve müşteri hizmetlerini şekillendirecek. Bilişim teknolojileri ise dijital ve fiziksel dünyaları birleştirerek yeni gerçeklik düzeylerini mümkün kılacak. Veri teknolojilerindeki yenilikler ise işletmelerin rekabet avantajı elde etmelerini sağlayacak.

  • İran'ın İsrail'e saldırısı Tahran'da coşkuyla kutlandı
    04:10 İran'ın İsrail'e saldırısı Tahran'da coşkuyla kutlandı

    İran'ın İsrail topraklarını insansız hava aracı ve füzelerle hedef aldığı saldırı İran'da coşkuyla kutlandı. Tahran'da halk, saldırıyı coşkuyla kutlayarak Filistin bayrakları taşıdı. İran Devrim Muhafızları Ordusu, saldırıya cevap olarak İsrail topraklarına insansız hava aracı ve füze ateşledi.


Advertisement