Tekirdağ'da Nehirde Kaybolan 3 Çocuktan Birine Ulaşıldı - Son Dakika
Güncel

Tekirdağ'da Nehirde Kaybolan 3 Çocuktan Birine Ulaşıldı

Ergene Nehri'nde akıntıya kapılarak kaybolan 3 çocuktan birinin cansız bedeni bulundu.

08.06.2014 12:28  Güncelleme: 15:47

Tekirdağ'ın Muratlı İlçesi’ne bağlı Aşağısevindik Mahallesi’nden geçen Ergene Deresi kenarına gezmek için giden ve çamurda kirlenen bisikletlerini yıkamak isterken suya düşerek kaybolan 3 çocuğun aranmasına yeniden başlandı.

KÖTÜ HABER GELDİ

11 yaşındaki Efe Can Baybüre’nin cansız bedeni, saat 12.00 sıralarında, düştüğü noktadan bir kilometre uzaklıkta bulundu.

BİSİKLETLERİNİ YIKAMAK İSTERKEN...

Muratlı Aşağısevindik Mahallesi’nde oturan ortaokul öğrencisi 12 yaşındaki Umut Buğra Yanat ve Serhat Kayabaş ile 11 yaşındaki Bahadır Sarı, Efe Can Baybüre, Mehmet Ura ve Aydın Kayabaşı havanın güzel olmasını fırsat bilerek dün bisikletleri ile gezmeye çıktı. AynI mahallede oturan 6 arkadaş bisikletleri ile Ergene Deresi’nin yakınlarına gitti. Yağan yağmur nedeni çocuklardan Umut Buğra Yanat, Bahadır Sarı ve Efe Can Baybüre bisikletlerindeki çamuru derede yıkamak isterken dün saat 11.00 sıralarında düşerek kayboldu. Diğer 3 çocuğun arkadaşlarının kaybolduğunu ailelere haber vermesi ile arama çalışmaları başlatıldı. Hava kararıncaya kadar süren çalışmalarda kayıp 3 çocuk bulunamadı.

ARAMALAR YENİDEN BAŞLADI

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Deniz Şubesi dalgıçları, AFAD ekiplerinin yanında bu sabah erken saatlerde başlayan arama çalışmalara İstanbul’dan gelen Jandarma arama ve kurtarma ekipleri de katıldı. Ekipler çalışmalarına çocukların dereye düştüğü yerden başladı. Derenin su seviyesinin düne göre biraz daha düşmesine rağmen hızlı akıntı arama çalışmalarını yapan ekibin çalışmasını zorlaştırdı. Kurtarma ekiplerinden biri hızlı akıntı nedeniyle zor durumda kaldı. Ekip, büyük bir tehlike atlattı. Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’nın talimatı ile bölgede yaklaşık 50 kişilik bir ekip arama çalışmalarını sürdürüyor.

EFE'NİN CANSIZ BEDENİ BULUNDU

Tekirdağ'da yüzmek için girdikleri Ergene Nehri'nde akıntıya kapılarak kaybolan 3 çocuktan birinin cansız bedenine ulaşıldı. Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde Aşağısevindikli Mahallesi'nde girdikleri Ergene Nehri'nde kaybolan 3 çocuktan Efe Baybüre’nin cansız bedenine yüzmeye girdiği yerin 1 kilometre uzağında bulundu.

YAKINLARININ FERYATLARI YÜREKLERİ BURKTU

Tekirdağ’ın Muratlı İlçesi’ne bağlı Aşağısevindik Mahallesi’nden geçen Ergene Deresi’ne düşen 3 çocuktan Şehit Erdoğan Erişik Ortaokulu öğrencisi 11 yaşındaki Efe Can Baybüre’nin cansız bedeni, saat 12.00 sıralarında, düştüğü noktadan bir kilometre uzaklıkta bulundu. Derinin dibinde balçığa saplanmış halde bulunan çocuğunun cesedini teşhis eden baba Murat Baybüre sinir krizi geçirdi. Arama çalışmalarını izleyen yakınları da gözyaşı döktü.

Ekipler kaybolan iki çocuğun cansız bedenlerini bulmak için çalışmalarına devam ediyor.

Tekirdağ\'da Nehirde Kaybolan 3 Çocuktan Birine Ulaşıldı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Tekirdağ'da Nehirde Kaybolan 3 Çocuktan Birine Ulaşıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (1)

  • ben: allahım sabır versin çok acı :( 23 3 Yanıtla

Advertisement