NSU Davası En Az Bir Yıl Daha Sürecek - Son Dakika
Güncel

NSU Davası En Az Bir Yıl Daha Sürecek

NSU Davası En Az Bir Yıl Daha Sürecek

Almanya'nın Münih kentinde sürmekte olan sekizi Türk, 10 kişiyi öldürmekle suçlanan aşırı sağcı NSU terör hücresinin davası en az 2016 Ocak ayına kadar sürecek.

05.12.2014 10:56  Güncelleme: 11:02

Almanya'nın Münih kentinde sürmekte olan sekizi Türk, 10 kişiyi öldürmekle suçlanan aşırı sağcı NSU terör hücresinin davası en az 2016 Ocak ayına kadar sürecek. Beklenildiğinden çok daha uzun süren davanın yargıcı Manfred Götzl 2016 Ocak ayına kadar 56 duruşmanın daha planlandığını açıkladı. Götzl'ün açıkladığı duruşma takviminde duruşmaların Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri yapılmaya devam edileceği belirtildi. Bu duruşmalarda baş sanık Beate Zschaepe ve diğer sanıklar hazır bulunacaklar.

EN UZUN DAVA OLMA YOLUNDA

2013 ve 2014 yılında şimdiye kadar görülen 170 duruşmaya yeni açıklanan tarihlerle birlikte 56 duruşma daha eklenmiş oldu. İleriki yıllarda eklenecek duruşmalarla NSU'nun bu gidişle Almanya'nın en uzun davası unvanını alacağı konuşuluyor. Almanya'nın ne uzun davası olarak bilinen "Schmuecker davası" 1976 yılında başlayıp 591 duruşmadan sonra 1991'de sona ermişti. Bu dava, Batı Berlin Anayasayı Koruma Örgütü'nün ajanı ve terörist Ulrich Schmuecker'in öldürülmesi konusuyla ilgiliydi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel NSU Davası En Az Bir Yıl Daha Sürecek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement