(Özel Haber) İnşaatın 24. Katından Düşen İşçi Öldü - Son Dakika
Güncel

(Özel Haber) İnşaatın 24. Katından Düşen İşçi Öldü

(Özel Haber) İnşaatın 24. Katından Düşen İşçi Öldü

Başakşehir'de bir inşaatın 24.katından düşen işçi feci şekilde hayatını kaybetti.

13.10.2013 15:38

Başakşehir'de bir inşaatın 24. katından düşen işçi feci şekilde hayatını kaybetti. Ölen işçinin bir hafta önce nişanlandığı ve evlilik hazırlığı yaptığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre olay, dün Başakşehir'de bulunan bir inşaat şantiyesinde meydana geldi. İddiaya göre, inşaatta karot ustası olarak çalışan Adil Kaplan, 24. katta bulunan karotları keserken henüz belirlenemeyen bir nedenle aşağıya düştü. Kaplan, feci şekilde hayatını kaybederken, rüzgar ve yüksekliğin de etkisiyle cesedi inşaatın yaklaşık 35 metre uzağında bulundu. Çalışma arkadaşları durumu hemen polis ekiplerine haber verdi. Gencin cesedi polis ekiplerinin incelemesinin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Durumu öğrenen Kaplan'ın yakınları da Adli Tıp Kurumu'na geldi. Ölen gencin yakını Ali Kaplan, yeğeninin bir haftalık nişanlı olduğunu ve yakın zamanda evlenmek üzere hazırlık yaptığını söyledi. Ayrıca durumun kendilerine çok geç haber verildiğini iddia eden Ali Kaplan, "İnsan hayatının bu kadar ucuz olduğu bir ülkede maalesef bu tür olaylara maruz kalabiliyoruz. İşin ilginç tarafı bu firma büyük bir firma ama ailesine herhangi bir şekilde haber verilmiyor. Adli Tıp Kurumu'ndan bir güvenlik görevlisi arıyor ve 'cenazeniz var gelin alın' diyor. Bizim bu şekilde bilgimiz oldu. Daha sonra Başakşehir Polis Merkezi'ne gittik ve polislerden olay hakkında bilgi aldık" dedi.

Adil Kaplan'ın cenazesi otopsi işlemlerinin ardından aileye teslim edildi. Kaplan için Ümraniye Erden Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törenin ardından Kaplan'ın cenazesi Ümraniye Hekimbaşı Mezarlığı'nda defnedildi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel (Özel Haber) İnşaatın 24. Katından Düşen İşçi Öldü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement