Özvatan'da 'Sosyal Market' Açıldı - Son Dakika
Güncel

Özvatan'da 'Sosyal Market' Açıldı

Özvatan\'da \'Sosyal Market\' Açıldı

Kayseri'nin Özvatan İlçesi'nde, ihtiyaç sahibi ailelerin faydalanması için Kaymakamlık binasında "Sosyal Market" hizmete açıldı.

13.04.2012 10:00

Kayseri'nin Özvatan İlçesi'nde, ihtiyaç sahibi ailelerin faydalanması için Kaymakamlık binasında "Sosyal Market" hizmete açıldı.

Vali Mevlüt Bilici, marketin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla il ve ilçelerde dargelirli ailelere gereken yardımların yapıldığını, kimsenin açıkta bırakılmadığını söyledi. Sosyal Market'i gezip bilgi alan Vali Bilici, Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Mustafa Alan'dan markete yardımda bulunmasını istedi. Mustafa Alan da en kısa süre içerisinde Sosyal Market'e gıda, giyecek ve temizlik malzemesi göndereceğini belirtti. Özvatan Kaymakamı Osman Uğurlu'da hayırseverlerin katkılarıyla ve Kaymakamlık imkanlarıyla kurulan Sosyal Market'te gıda, giyim, temizlik malzemeleri, ev eşyaları ile özürlüler için tekerlekli sandalye ve yürüme araçlarının bulunduğunu ifade etti. Kaymakam Uğurlu "İhtiyacı olan herkes bu marketten yararlanabilecek. İhtiyaç sahiplerine yardım çeki dağıtıyoruz. Çekini alan markete gelip istediği ürünü alacak. Buraya bağışta bulunan hayırseverlerimize teşekür ediyorum" dedi.

Uğurlu, evlerde kullanılmayan her çeşit giyim eşyasının, mobilyanın, mutfak malzemelerinin, yoksulların kullanımı için markete bağışlanabileceğini; bağışlanan malzemelerin de ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını anlattı. - Kayseri

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Özvatan'da 'Sosyal Market' Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement