Paris Büyükelçisi Burcuoğlu Açıklaması - Son Dakika
Güncel

Paris Büyükelçisi Burcuoğlu Açıklaması

Paris Büyükelçisi Burcuoğlu Açıklaması

Türkiye-nin Paris Büyükelçisi Tahsin Burcuoğlu, Anadolu Ajansı-nın haberciliğine dikkati çekerek, -Doğru, tarafsız ve uluslararası haberciliğini yakından takip ediyorum- diye konuştu.

06.03.2013 10:31

Türkiye-nin Paris Büyükelçisi Tahsin Burcuoğlu, Anadolu Ajansı-nın haberciliğine dikkati çekerek, -Doğru, tarafsız ve uluslararası haberciliğini yakından takip ediyorum- diye konuştu.

Anadolu Ajansı Pazarlama Direktörü Çağatay Çulcuoğlu, Büyükelçi Burcuoğlu-nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Görsel Haberler Yayın Yönetmeni Ahmet Sel ve Paris Temsilcisi Ömür Üzelce de hazır bulundu.

Çulcuoğlu, Anadolu Ajansı-nın dünyadaki ilk on ajans arasında bulunduğunu belirterek, Arapça, İngilizce, Boşnakça ve Rusça dillerinde yapılan yayınlar hakkında da bilgi verdi. Anadolu Ajansı-nın yüzüncü kuruluş yıldönümü olan 2020-de hedefin en etkili ilk beş ajans arasında yer almak olduğunun altını çizen Çulcuoğlu, daha kaliteli fotoğraf ve görüntü hizmetinin yanı sıra yeni yabancı diller ile yayın çeşitliliğinin artırılması için çalışmaların planlandığını kaydetti.

Büyükelçi Burcuoğlu da Türkiye-nin en küçük ilçesinde olan olayları dahi Anadolu Ajansı-ndan öğrendiğini belirterek, -Anadolu Ajansı-nın doğru, tarafsız ve uluslararası haberciliğini yakından takip ediyorum- dedi. Burcuoğlu, AA-nın dünya genelinde bilinir olmasının önemine vurgu yaparak, bir anısını paylaştı. Vietnam-da günlük bir gazetede çıkan haberin Atina Büyükelçiliği görevi sırasında kendisine ulaştığını aktaran Burcuoğlu, -Vietnam-da küçük bir gazete, yabancı bir haber ajansının geçtiği önemsiz tek yanlı bir haberi kullanmış. Halbuki bizim uluslararası bir yayın kuruluşumuz olsaydı, Türkiye-den geçilen haberi kullanacaktı- dedi.

Ziyarette Çulcuoğlu, Büyükelçi Burcuoğlu-na İngilizce basılan Anadolu Ajansı 2012 yıllığını hediye etti. Büyükelçi Burcuoğlu, 2012 Şubat ayında Fransa Meclisi-nden geçen ancak daha sonra Anayasa Mahkemesi-nden dönen -Ermeni soykırımı inkar- yasasına ilişkin yıllıkta yer alan haber ve fotoğrafları dikkatle inceledi.

Muhabir: Ömür Üzelce

Yayıncı: Yusuf Kaya - PARİS

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Paris Büyükelçisi Burcuoğlu Açıklaması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement