Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Perihan Savaş, Süleyman Turan ve Üstün Asutay'a Sinema Onur Ödülü - Son Dakika

Perihan Savaş, Süleyman Turan ve Üstün Asutay'a Sinema Onur Ödülü

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu'nun ev sahipliğini yapacağı ödül töreninde Perihan Savaş, Süleyman Turan ve Üstün Asutay'a Sinema Onur Ödülü verilecek.

Perihan Savaş, Süleyman Turan ve Üstün Asutay\'a Sinema Onur Ödülü
22.05.2015 - 14:18,  Güncelleme: 14:25

Bakırköy Belediyesi, Çevre Film ve Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD) tarafından düzenlenen 13. Çevre Film Festivali ödül töreni 23 Mayıs 2015-Cumartesi saat 19.30'da Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi'nde yapılacak.

Ödül törenine; Ediz Hun, İzzet Günay, Engin Çağlar, Yılmaz Atadeniz, Ertem Göreç gibi pek çok sinema oyuncusu, film yapımcısı ve yönetmenleri ile sanatçı ve bilim adamları katılacak.

13. Çevre Film Festivali 20 Nisan'da başladı ve Türkiye genelinde 5 ayrı üniversitede,BASAD Cep Sineması'nda gösterime girdi. Festivale bu yıl Türkiye'nin yanı sıra İspanya, ABD, İran, Afrika ve Kırgızistan'dan çevre temalı filmler katıldı.

Ödül alacak filmler Burçak Evren(Sinema Yazarı), Ediz Hun, Engin Çağlar, Hilmi Nakipoğlu(Fotoğraf Sanatçısı), A.İlhan Gülek(Tarihçi-Yazar-BASAD Başkanı) , Nurhan Çetinkaya(Meclis Üyesi) , Prof. Dr. Orhan Kural(İTÜ Öğretim Üyesi), Prof. Dr. Selahattin Yıldız (Maltepe Üni. GSF Dekanı) , Vural Çetinkaya(Yapımcı-Yönetmen-Festival Yönetmeni)'dan oluşan jüri ve halk jürisi değerlendirmelerine göre belirlenecek.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR

Son Dakika Güncel Perihan Savaş, Süleyman Turan ve Üstün Asutay'a Sinema Onur Ödülü - Son Dakika


Advertisement