Porsuk Projesi Lefkoşa'ya Örnek Oluyor - Son Dakika
Güncel

Porsuk Projesi Lefkoşa'ya Örnek Oluyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarla dünyanın çeşitli şehirleri tarafından örnek alınan Porsuk Çayı ve Çevre Düzenlemesi Projesi, Lefkoşa'ya örnek oluyor.

07.08.2015 13:22
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

"Eskişehir yaşamaktan keyif alınacak bir şehir"

Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı ve meclis üyeleri Eskişehir'de proje için incelemelerde bulundu.

Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı ve beraberindeki meclis üyeleri Eskişehir'e gelerek, Porsuk Çayı üzerinde incelemelerde bulunarak Lefkoşa'da bulunan Kanlıdere için yapılacak ıslah çalışması için inceleme yaptılar. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i de ziyaret eden Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı ve meclis üyeleri, Porsuk Çayı projesini çok beğendiklerini belirterek, "Eskişehir bizim için belediyecilik ve şehircilik anlamında örnek aldığımız bir şehir. Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in bu kente çok büyük katkıları var. Porsuk çayının ıslahı kente ayrı bir hava ve hayat katmış. Porsuk çayı üzerinde çok muazzam bir rekreasyon çalışması yapılmış. Lefkoşa Belediyesi olarak Kanlıdere'nin ıslahı için çalışmalar yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesi'nin Porsuk Çayı üzerinde yaptığı çalışmalar bizim için ilham kaynağı olacaktır. Eskişehir'i yaşamaktan keyif alınacak bir şehir haline getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i kutluyorum" dedi.

Porsuk Çayı Projesinin, dünyanın çeşitli kentleri tarafından da örnek alındığını vurgulayan Büyükerşen,"Lefkoşa'da Kanlıdere için uygulamayı düşündüğünüz projede sizlerle fikir alışverişinde bulunabiliriz" şeklinde konuştu.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Porsuk Projesi Lefkoşa'ya Örnek Oluyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Artvin Valisi Cengiz Ünsal, Artvin Fen Lisesi'ni ziyaret etti
  10:32 Artvin Valisi Cengiz Ünsal, Artvin Fen Lisesi'ni ziyaret etti

  Artvin Valisi Cengiz Ünsal, Artvin Fen Lisesi'ni ziyaret ederek okul idarecilerinden bilgi aldı ve öğrencilerle sohbet etti. Ünsal, öğrencilere çalışmalarında başarılar dileyerek gelecek hedeflerini dinledi ve gençlerin toplumun geleceği olduğunu vurguladı.

 • AYM, zorunlu mali sorumluluk sigortasının 15 gün boyunca devam etmesine ilişkin düzenlemeyi iptal etti
  10:32 AYM, zorunlu mali sorumluluk sigortasının 15 gün boyunca devam etmesine ilişkin düzenlemeyi iptal etti

  Anayasa Mahkemesi (AYM), araç satışının ardından, zorunlu mali sorumluluk sigortasının 15 gün boyunca devam etmesine ilişkin düzenlemeyi, Anayasa'ya aykırı bularak iptal etti. Yüksek Mahkeme, iptal hükmünün 9 ay sonra yürürlüğe girmesini kararlaştırdı. Kararda, araç satışının ardından önceki sahibinin araç üzerindeki fiili ve hukuki hakimiyetinin sona erdiği, eski araç sahibinin yeni araç sahibi üzerinde herhangi bir denetim ve gözetim sorumluluğunun da bulunmadığı ifade edildi.

 • Samandağ ilçesinde 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi
  10:32 Samandağ ilçesinde 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi

  Hatay'ın Samandağ ilçesinde 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Samandağ ilçesi olan 4 büyüklüğündeki sarsıntının 6 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

 • Kocaeli Valiliği, İzmit ilçesinde 12 aile ziyaret etti
  10:30 Kocaeli Valiliği, İzmit ilçesinde 12 aile ziyaret etti

  Kocaeli Valiliğince yürütülen "Gönülden Gönüle" projesi kapsamında İzmit ilçesinde 12 aile ziyaret edildi.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Laboratuvarı Akreditasyon Sürecini Başlattı
  10:28 Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Laboratuvarı Akreditasyon Sürecini Başlattı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı bünyesindeki laboratuvar için akreditasyon sürecini başlattı. Laboratuvar, 2024 yılında akreditasyon belgesi almayı hedefliyor ve hem kurum ve kuruluşlara, hem de vatandaşlara hizmet vermeye hazırlanıyor.

 • Çorum'da Polis Kontrollerinde Silah Ele Geçirildi
  10:28 Çorum'da Polis Kontrollerinde Silah Ele Geçirildi

  Çorum'da polis ekipleri tarafından yapılan kontrollerde 3 tabanca ile tüfek ele geçirildi. Yapılan aramalarda ruhsatsız silahlar bulundu ve 4 kişi ifade işlemleri için polis merkezine götürüldü. Ayrıca, ehliyetsiz bir sürücü polis kovalamacası sonucu yakalandı ve çeşitli suçlardan idari para cezası uygulandı.


Advertisement