Senarist Metin Açıkgöz Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika
Güncel

Senarist Metin Açıkgöz Son Yolculuğuna Uğurlandı

Senarist Metin Açıkgöz Son Yolculuğuna Uğurlandı

İstanbul'daki evinde, önceki gün geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden senarist Metin Açıkgöz, son yolculuğuna uğurlandı.

28.08.2012 15:48

İstanbul'daki evinde, önceki gün geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden senarist Metin Açıkgöz, son yolculuğuna uğurlandı.

Açıkgöz için, Ataşehir Mimar Sinan Camisi'nde düzenlenen cenaze töreninde, eşi Jale ve babası Abdullah Açıkgöz taziyeleri kabul etti.

Törene, Açıkgöz'ün yakınları, sevenleri, Ufuk Özkan, Canan Hoşgör, Mustafa Üstündağ ve Birol Güven'in de aralarında bulunduğu sanatçı dostları katıldı.

Oyuncu Şoray Uzun, Açıkgöz ile eskiye dayalı bir arkadaşlıkları olduğunu belirterek, "İzmir'den İstanbul'a gelmesine Hamdi Alkan ile beraber vesile olmuştuk. Ölmeden 1,5 saat önce Galatasaray-Beşiktaş maçını seyrettik. O eve gitti, sonra da ölüm haberi geldi. Allah ailesine sabır versin" diye konuştu.

Sinema yapımcısı, yönetmen ve oyuncu Hamdi Alkan da Açıkgöz'ün 19 yıllık arkadaşı olduğunu ifade ederek, "Kardeşim gibiydi. Çok vakitsiz ayrıldı aramızdan. Allah rahmet eylesin. Meslektaşlarımız, senaristler ve camiamız için çok büyük bir kayıp. Mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

Oyuncu Rasim Öztekin ise Açıkgöz'ün çok iyi bir yazar olduğunu dile getirerek, birlikte güzel şeyler paylaştıklarını kaydetti.

Açıkgöz'ün cenazesi, burada öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Ümraniye Ihlamurkuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Muhabir: Erhan Bağcı/ Nurhan Çorlu

Yayıncı: Sabri Çelebioğlu - İSTANBUL

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Senarist Metin Açıkgöz Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement